[RJ] O rozkładzie jazdy PKP 2021

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 10 lis 2020, 10:05

Gdański przejmuje część ruchu oraz relacje kończące/rozpoczynające w Warszawie skrócone do/od Wschodniej/Zachodniej?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 10:45

Zapewne tak, nie chce mi się grzebać. I tak się opóźni :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2020, 14:09

czyli na 5 miesięcy będzie jeden tor zamknięty i oczywiście żadnych prac na średnicy właściwej się wówczas nie zrobi, bo przecież nie ma nawet koncepcji, o projekcie nie wspominając...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 14:24

I aż by się prosiło część pociągów od wschodu pociągnąć wahadłem do centralnego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 14:28

pawcio pisze:
10 lis 2020, 14:24
I aż by się prosiło część pociągów od wschodu pociągnąć wahadłem do centralnego.
Brak wschodniej głowicy rozjazdowej na Centralnej to trochę utrudnia.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2020, 14:42

Dlaczego? Przecież jeśli cała jedna połówka byłaby wyłączona, to można by na niej robić oblot, a odcinek wschodni-centralny byłby wahadłowo raz w jedną, raz w drugą stronę obslugiwany.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 10 lis 2020, 14:54

fik pisze:
10 lis 2020, 14:28
pawcio pisze:
10 lis 2020, 14:24
I aż by się prosiło część pociągów od wschodu pociągnąć wahadłem do centralnego.
Brak wschodniej głowicy rozjazdowej na Centralnej to trochę utrudnia.
Biorąc pod uwagę czas jazdy Centralna - Zachodnia plus czas na obrócenie blokady plus czas jazdy Zachodnia - Centralna, to w międzyczasie nawet Pendolino z jego ślamazarnością zdążysz wymanewrować na Centralnej na tor zamknięty i wrócić w perony...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 15:15

EZT-ów intercity ma teraz jak mrówków. Potraktować połowę centralnego jako dworzec czołowy czterotorowy z jednym torem dojazdowym można by nawet bez wyjeżdżania na zachód za perony.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 15:38

EZTów jest 60 na cały kraj, to jest raczej bardzo mało, a nie jak mrówków, w dodatku co do jednego są przypisane do projektów unijnych.

Przypominam również, że szlak Wschodnia - Centralna jest sporo dłuższy niż Centralna - Zachodnia, zatem do przyjęcia pociągów, które mieszczą się na jednym torze tego drugiego trzeba więcej niż jednego toru tego pierwszego, zatem myk z dwoma jednotorowymi liniami z ruchem dwukierunkowym jest awykonalny, ergo trzeba jeździć po normalnemu, dwutorowo jednokierunkowo.
kveld pisze:
10 lis 2020, 14:54
Biorąc pod uwagę czas jazdy Centralna - Zachodnia plus czas na obrócenie blokady plus czas jazdy Zachodnia - Centralna, to w międzyczasie nawet Pendolino z jego ślamazarnością zdążysz wymanewrować na Centralnej na tor zamknięty i wrócić w perony...
I wyciąć jedną trasę na Zachodnia - Centralna podczas tego wracania.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 16:47

fik pisze:
10 lis 2020, 15:38
EZTów jest 60 na cały kraj, to jest raczej bardzo mało, a nie jak mrówków, w dodatku co do jednego są przypisane do projektów unijnych.

Przypominam również, że szlak Wschodnia - Centralna jest sporo dłuższy niż Centralna - Zachodnia, zatem do przyjęcia pociągów, które mieszczą się na jednym torze tego drugiego trzeba więcej niż jednego toru tego pierwszego, zatem myk z dwoma jednotorowymi liniami z ruchem dwukierunkowym jest awykonalny, ergo trzeba jeździć po normalnemu, dwutorowo jednokierunkowo.
Nie wiem czy wszystko rozumiem. Zakładam, że jeden pociąg wjeżdża na Centralny od Wschodniego i niezbędną chwilę potem inny pociąg z sąsiedniego toru / peronu z centralnego na wschód wyjeżdża. Wymagałoby to przerwania relacji przez całą Polskę z Białegostoku Lublina czy Trójmiasta, ale i tak nie wszystkie będą zachowane.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 16:52

To może ja upewnię się, czy dobrze rozumiem rozwiązanie, które postulujesz:

- zamknięty jest tor nr 1 na odcinku Zachodnia - Centralna
- wszystkie pociągi na tym odcinku kursują torem nr 2
- pociągi jadące z Zachodniej na Wschodnią na odcinku Wschodnia - Centralna wykorzystują tor nr 2 (i parzyste tory na Centralnym)
- pociągi jadące z Wschodniej na Zachodnią na odcinku Wschodnia - Centralna też wykorzystują tor nr 2 (i parzyste tory na Centralnym)
- tor nr 1 szlaku Wschodnia - Centralna służy jeżdżeniu w obie strony pociągów kończących ze wschodu bieg na Centralnym i obracających się w peronach przy torach nieparzystych Centralnego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 16:59

Tak. Jeden tor przelotowy dwukierunkowy, drugi jako dworzec czołowy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 17:07

Przejazd odcinka Zachodnia - Centralna zajmuje 4 minuty, dopuszczone przez PLK następstwo to 4 minuty. Zakładając, że przez 30 minut przepychasz pociągi paczką w jedną stronę, a potem przez pół godziny jedzie paczka w drugą stronę, przepchniesz przez ten odcinek 7 par pociągów.

Przejazd odcinka Centralna - Wschodnia zajmuje 7 minut, dopuszczone przez PLK następstwo to 5 minut. Przy tych samych założeniach przepchniesz przez ten odcinek tylko 5 par pociągów.

Dlatego nie możesz zaadoptować połowy szlaku Centralna - Wschodnia na tor tylko dla wahadeł kończących na Centralnym bez dalszego ograniczenia i tak niższej o ponad połowę przepustowości szlaku Zachodnia - Centralna.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 17:11

W sensie, od centralnej na wschód będzie normalny ruch dwukierunkowy?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 18:28

Tak wynika z dokumentu PLK.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ