O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 kwie 2006, 10:45

Ja tam, jadąc samemu, bym sobie poczytał. Ale i tak zazwyczaj bym miał swoją lekturę pewnie... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 kwie 2006, 11:41

MZ pisze:
inż. Glonojad pisze:A pomysł z bilbioteką fajny
:arrow: A ja mam odmienne zdanie. Jestem do tego sceptycznie nastawiony i uważam, że to się raczej nie przyjmie. Na przykład ja w czasie podróży prawie nigdy nie czytam, a jeśli już, to gazety, a nie książki.
A czy Kolega nie jeździ przypadkiem autobusami dalekobieżnymi? ;) To by wyjaśniało sprawę - w autokarach ja też nie czytam (bo nie mogę).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 kwie 2006, 13:27

inż. Glonojad pisze:A czy Kolega nie jeździ przypadkiem autobusami dalekobieżnymi? To by wyjaśniało sprawę - w autokarach ja też nie czytam (bo nie mogę).
:arrow: Jeździ. Sporadycznie jeździ też pociągami, ale to naprawdę ostateczność. Czymkolwiek bym jednak nie jechał, to nigdy nie czytam, bo nie lubię czytać w takich miejscach. Wolę patrzeć przez okno.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 kwie 2006, 13:54

A ja mam jedną poważną wątpliwość – jak wyegzekwować oddanie pożyczonej książki?
Bo jak mniemam będzie ona pożyczana na bilet, chyba że PKP wprowadzą też okazywanie przy okazji dowodów.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 kwie 2006, 18:29

:arrow: Trzeba będzie wpłacić kaucję w wysokości ceny książki - było o tym w cytowanym artykule.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 kwie 2006, 22:55

Czyli księgarnia po prostu - w księgarni też mozna zwrócić książkę jak się ma paragon ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 kwie 2006, 9:36

:arrow: Na dobrą sprawę tak. Wiele książek może nie wrócić, bo jeśli ktoś nie zdąży jej przeczytać w czasie podróży, to po prostu zabierze ją sobie do domu, skoro za nią zapłacił :grin:.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 06 kwie 2006, 11:35

i moim zdaniem bardzo dobrze... dzieki temu za te sama cene PKP IC kupi nowsze pozycje zamiast tych, ktore duzo osob juz przeczytalo.... to bedzie uklon w strone tych, ktorzy pociagami IC kursuja bardzo czesto...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 07 kwie 2006, 10:08

:arrow: Moim zdaniem powinni też zrobić wypożyczalnię czasopism :grin:

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 10 kwie 2006, 15:37

PKP IC pisze:Muzyczne Pociągi Intercity



Wybierasz się wkrótce na koncert Rolling Stones, Guns’N’Roses, Depeche Mode, czy The Prodigy? Zastanawiasz się jak najłatwiej dojechać i najwygodniej wrócić? Nic prostszego! Wsiądź do Muzycznego Pociągu organizowanego przez PKP Intercity!

Na koncert zawieziemy Cię tak, abyś na czas dotarł na miejsce. Po koncercie odwieziemy Cię bezpiecznie do domu. Nie ma wygodniejszego sposobu podróżowania. Przekonali się już o tym Ci z Was, którzy pojechali naszymi Muzycznymi Pociągami na występy U2, Stinga, Jean Micheal Jarre’a i Depeche Mode!

Bilety na Pociągi Muzyczne są tylko dla posiadaczy wejściówek na koncert, które należy okazać konduktorom przy kontroli biletów.

Muzyczne Pociągi Intercity:
The Prodigy – 2 maja, Spodek, Katowice - sprzedaż biletów przez Internet tylko do 14 kwietnia
# Depeche Mode – 9 czerwca, stadion Legii, Warszawa
# Guns’N’Roses – 15 czerwca, stadion Legii, Warszawa
# The Rolling Stones – 18 czerwca, lotnisko Bemowo, Warszawa
# Simply Red – 18 sierpnia, Torwar, Warszawa

Szczegółowe rozkłady jazdy Muzycznych Pociągów Intercity dostępne będą wkrótce na stronie internetowej http://www.intercity.pl/mpi

Jeśli pierwszy chcesz uzyskać informację o pociągu na koncert, który Cię interesuje, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Jeśli masz pytanie – napisz do nas na adres: muzyczny.pociag@intercity.pl
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
RiZoNe
Posty: 129
Rejestracja: 23 gru 2005, 9:54
Lokalizacja: Gocław

Post autor: RiZoNe » 11 kwie 2006, 17:15

Jak w temacie ... tylko owy zakaz dotyczy pociagów krajowych .. np jadąc z Warszawy do Poznania BWE (Berlin-Warszawa-Express ) można się już piwka napić .. i gdzie tu logika ? ](*,) #-o
W życiu bywa różnie.. kwadratowo i podłużnie...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27393
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 kwie 2006, 17:43

Pytaj ustawodawcy :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 27 kwie 2006, 12:08

Latawiec

Szukasz sposobu na wakacje? Polataj po Polsce pociągami!

Teraz każdy poniżej 26 lat może kupić wakacyjny bilet Latawiec.

Z Latawcem masz możliwość dowolnej ilości podróży pociągami PKP Intercity: EuroCity, InterCity, ekspresami oraz dziennymi i nocnymi pociągami Tanich Linii Kolejowych.

* Dzięki Latawcowi możesz jeden tydzień wakacji spędzić w namiocie na Helu, a drugi pod Tatrami.
* Możesz odwiedzić znajomych w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Lublinie.
* Nawet jeśli pracujesz, to masz możliwość zrobienia wielu fajnych, weekendowych wypadów.


Latawiec w wersji podstawowej kosztuje tylko 99 złotych, czyli niewiele drożej, niż zwykły bilet studencki czy uczniowski z Warszawy do Gdyni lub Krakowa. Za tę kwotę możesz cieszyć się wolnością podróżowania przez 14 kolejnych, dowolnie wybranych dni – w lipcu lub sierpniu.

Dwa tygodnie to za mało? Za jedynie 70 złotych możesz rozszerzyć ważność swojego Latawca na cały lipiec i sierpień. To 7 dodatkowych tygodni! Specjalna oferta dla studentów – za okazaniem ważnej legitymacji, Twój latawiec jest ważny również we wrześniu.

Będziesz latał dużo? Dopłać 50 złotych i zamiast każdorazowo kupować miejscówki, możesz je dostawać bezpłatne. Ten wydatek zwraca się już po 5 przejazdach ekspresem lub 2 podróżach najlepszymi pociągami InterCity.

Obie opcje – ważność na całe wakacje i zwolnienie z płacenia za miejscówki - są od siebie niezależne. Możesz kupić dowolną z nich, ale najbardziej opłaca się skorzystać z obu na raz...


[ Dodano: 27 Kwi 06 12:23 ]
Ja nie mówię, ale w tym roku to się zaczyna jeszcze bardziej kalkulować, 3 miesiace :P
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 27 kwie 2006, 13:18

boh. pisze:Ja nie mówię, ale w tym roku to się zaczyna jeszcze bardziej kalkulować, 3 miesiace :P
i miejscówki, i EC, niby 219 zł, ale mozna sobie całe wakcje załatwic
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27393
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 kwie 2006, 13:51

Problemu Żary - Forst to nie rozwiązuje
Ale Świnoujście Port można będzie zaliczyć :D
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ