O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 wrz 2021, 21:58

Glonojad pisze:
06 wrz 2021, 7:17
PKP uważa, że Arow spełnia standard ekspresu, więc w razie reklamacji wyrówna różnicę w cenie między biletem ekspresowym a EIP.
To jest nonsensowne podejście, jak zamawiam szynkę za 39,99 zł/kg, to chcę dostać szynkę. Jeśli sklep przyśle mi czekoladę za 34,99 zł/kg i powie, że ta czekolada spełnia standard czekolady i należy mi się tylko 5 zł zwrotu, to coś jest nie halo.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2021, 19:50

Czy na IC 112 jest knajpa? Tak twierdzi bilkom, ale ani vagonweb, ani plakaty IC nie potwierdzają tej rewelacji...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 wrz 2021, 20:18

Nie wygląda na to.
112.jpg
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2021, 20:36

Dzięki. Czyli kanpka przed wyjsciem, szybka kolacja na przesiadce do KŚ w Kato.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 wrz 2021, 0:10

Koleżanka jechała i mówi że jest podobno barek na kółkach Wars.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 wrz 2021, 13:22

Powiedzcie mi, czy wagony Combo jeźdżą w którymś pociągu przez Warszawę? Chciałbym go przetestować i przy okazji zrobić sobie wycieczkę rowerową. Vagonweb nigdzie go nie widzi w Warszawie. To tak specjalnie, by Warszawa nie miała za dobrze?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 16 wrz 2021, 14:48

kajo pisze:
16 wrz 2021, 13:22
Powiedzcie mi, czy wagony Combo jeźdżą w którymś pociągu przez Warszawę? Chciałbym go przetestować i przy okazji zrobić sobie wycieczkę rowerową. Vagonweb nigdzie go nie widzi w Warszawie. To tak specjalnie, by Warszawa nie miała za dobrze?
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... olsce.html
Unowocześnione wagony są przewidziane na trasy:
Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok;
Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – Białystok;
Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – Świnoujście;
Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski;
Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra.
Czyli wagony mają prawo pojawiać się również w Warszawie - rzecz w tym, że jak spojrzy się na wykaz wagonów Combo na dole tej strony: https://bazawagonow.pl/wagony4.html?fbc ... PaHyAf7M64 , to można zauważyć, że pierwszy wagon przewidziany do stacjonowania w Warszawie ma datę zakończenia naprawy 20.08.2021. (a spora część wagonów do Warszawy jest jeszcze "w trakcie"), więc nie spodziewałbym się wpisania ich w rozkład na dziś...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 wrz 2021, 15:34

Ja tylko przypomnę, że ideą wagonów Combo było zapewnienie przestrzeni dla OzN, rowerzystów i innych grup pasażerów z nietypowymi potrzebami w pierwszej kolejności na trasach, gdzie takowej brak, głównie w pociągach TLK/wagonowych IC. Potrzeby tych pasażerów w relacjach przebiegających przez Warszawę zostały częściowo zaspokojone chociażby przez projekty EZT czy uprzednio dokonane modernizacje (jakie by one nie były), więc ich skierowanie w pierwszej kolejności na inne ciągi jest logiczne.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 wrz 2021, 16:01

Dzięki za info. A czy to oznacza, że w każdym pociągu już będzie można przewozić rowery, czy to jeszcze za mało?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 wrz 2021, 17:36

Takie były pierwotne założenia, ale od tego czasu zdążyłem kilka razy zmienić pracę :term:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 wrz 2021, 17:53

Dzięki za dobre info, chociaż turystyka rowerowa tak się rozbudowała, ze nawet w tych pociągach, co mają rowerowe to Brakuje na nie miejsca.
Teraz wracałem z KTW i miejsca na rowery wykupione 2 tygodnie wcześniej. Czekam na przetarg na bagażowe :)
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 wrz 2021, 18:01

kajo pisze:Dzięki za info. A czy to oznacza, że w każdym pociągu już będzie można przewozić rowery, czy to jeszcze za mało?
I tak można, tylko na krańcach albo w paczce. Choć na oko to koło wystarczy zdjąć.
ŁK

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 wrz 2021, 21:16

Łukasz pisze:
16 wrz 2021, 18:01
kajo pisze:Dzięki za info. A czy to oznacza, że w każdym pociągu już będzie można przewozić rowery, czy to jeszcze za mało?
I tak można, tylko na krańcach albo w paczce. Choć na oko to koło wystarczy zdjąć.
Ja jednak wole nie kombinować, aktualnie da się wybrać po prostu inny pociąg, albo inną destynację.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2021, 8:21

Relacje Combo z Warszawą są do obsadzenia w ramach wagonów z opcji przetargowej, z tego co się na SSC dowiedziałem.

Z szybkiego przeglądu wygląda na to, że trafią one na IC Mewa i Podlasiak (czyli oba pociągi do Świnoujścia) oraz na teelczynę, co przez Bydgoszcz i PIłę jedzie na Kołobrzeg (obecnie to najgorszy szrot a nazwę co roku ma inną, to się nie wczuwam).

Co jest świetne bo oznacza, że można sobie będzie zrobić jednodniową trasę rowerową Świnoujście - Kołobrzeg z dojazdem w piątek po południu "tam" w Combo i powrotem w niedzielę albo przez Piłę, albo Bryzą+Neptunem (a budżetowo EZT z Iławy). Jak ktoś ma krzepę to da radę do Koszalina na tę Bryzę dotrzeć albo do Darłowa i do Sławna szynobus. Tylko miesiąc wcześniej bilet kupić trzeba ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 wrz 2021, 8:29

I tak zamiast combo wylosujesz Arowa.
ŁK

ODPOWIEDZ