Koleje Dużych Prędkości (tzw. Ygrek)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 cze 2021, 9:52

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2021, 10:05

Budować może i będzie CPK, ale zarządzać (a więc także budować rozkłady jazdy) będzie PLK :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 14 cze 2021, 10:28

Glonojad pisze:
14 cze 2021, 10:05
Budować może i będzie CPK, ale zarządzać (a więc także budować rozkłady jazdy) będzie PLK :p
A kto Ci tak powiedział?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2021, 11:01

O, to mnie zaskoczyłeś.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 15 cze 2021, 9:15

Glonojad pisze:
14 cze 2021, 11:01
O, to mnie zaskoczyłeś.
CPK ma ambicje i chęci być zarządcą infrastruktury na sieci przez siebie zbudowanej, ale czy tak może się stać to jest decyzja w dużej mierze polityczna. Wszystko (od realizacji infrastruktury po zarządzanie nią) zależy od zaawansowania prac w momencie zmiany opcji przy korycie.

bartoni722
Posty: 12138
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 15 cze 2021, 9:17

No ale nawet gdyby zarządzało PLK, to chyba są skuteczne sposoby politycznego wpływania na rozkład tak, żeby był zgodny z tabelkami i wymaganiami ważnych ludzi, nie?
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 15 cze 2021, 9:32

bartoni722 pisze:
15 cze 2021, 9:17
No ale nawet gdyby zarządzało PLK, to chyba są skuteczne sposoby politycznego wpływania na rozkład tak, żeby był zgodny z tabelkami i wymaganiami ważnych ludzi, nie?
Raczej słabe. PLK ma dobre procedury i duże doświadczenie w kwestii pokazywania, że niedasię szybciej/częściej/sprawniej. Dodatkowe zatrzymanie w Pipidówku Dolnym to co innego - załatwiają od ręki.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 cze 2021, 11:46

Oczywiście należałoby w tym celu wymienić beton w PLK, ale to marzenie mniej realne niż wyjście Polski z grupy na obecnym Euro i wybudowanie tego Y-ka razem wzięte.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 cze 2021, 12:20

E tam. Kiedyś przecież wymrą
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 15 cze 2021, 15:35

Glonojad pisze:
15 cze 2021, 12:20
E tam. Kiedyś przecież wymrą
E tam. Mam wrażenie, że "młodzież" w PLK albo całkiem skutecznie uczy się betonowania, albo ucieka stamtąd, gdzie pieprz rośnie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 cze 2021, 16:04

W szeroko pojętym rozkładzie jazdy w PLK młodzieży nie ma prawie w ogóle, wąs na wąsie, a płace tam są niskie nawet jak na PLK.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 cze 2021, 16:26

A może trzeba wziąć sztuczną inteligencję i niech ona zoptymalizuje rozkłady :D :-k?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 cze 2021, 16:43

A sztuczna inteligencja umie:
a) postawić pociąg ekspresowy na 15 minut postoju technicznego na krzyżowanie, bo z przeciwka do pracy jedzie osobówka, którą jedzie dyrektor departamentu transportu w lokalnym urzędzie marszałkowskim?
b) zapomnieć, że zlikwidowano mijankę i przewidzieć na niej krzyżowanie pociągów osobowych?
c) przewidzieć dla pociągu międzynarodowego kilka minut nadmiarowych rezerw na kilkunastokilometrowym szlaku, bo ona wie lepiej, jak się tam jeździ i nie będzie jej żaden chłopiec w krótkich spodenkach mówić, jak ma być?
d) szacować czas przejazdu przez przystanek osobowy na podstawie graficznej analizy wykresu ruchu i na tej podstawie stwierdzić, że pociągowi międzywojewódzkiemu należą się dodatkowe rezerwy, bo inaczej będzie przejeżdżał przez przejście w poziomie szyn na tym przystanku akurat w momencie postoju pociągu osobowego jadącego z naprzeciwka?
e) samodzielnie podjąć decyzję, wbrew instrukcji o rozkładzie jazdy, że na terenie JEJ EKSPOZYTURY na SBL będzie jeździło się w odstępach pięciominutowych, niezależnie od wszystkiego innego?
f) przewidzieć krzyżowanie dwóch pociągów obsługiwanych trakcją elektryczną na stacji, gdzie zelektryfikowany jest tylko jeden tor, a następnie powiedzieć "a chuj tam, poradzą sobie"?
g) odwołać bez komunikacji zastępczej pociągi międzywojewódzkie, bo zabrakło miejsca dla towarowych?
h) zadzwonić do przewoźnika i poinformować go, że na jego pociągu będzie wstawiony dodatkowy postój, który absolutnie nie ma nic wspólnego z potrzebą dojazdu do pracy ważnego urzędnika jednej z trzyliterowych spółek?

Bo jak nie potrafi, to się nie nada na rozkładowca w PLK.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 cze 2021, 16:56

O ja...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1615
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 15 cze 2021, 18:04

Ja też jestem za głupi.
Chciałem fikowi odpowiadać, ale niedasię....
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

ODPOWIEDZ