[Kolej] Pochwały i nagany

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 07 wrz 2011, 22:29

Obrazek

Strajk pasażerów kolei

Niedawno to kolejarze utrudniali życie pasażerom, dziś Ci ostatni pokazali im żółtą kartkę i zastrajkowali. W całym kraju z usług kolei nie skorzystało ponad 30 tysięcy osób, które na co dzień jeżdżą pociągami. Chcieli zwrócić uwagę na takie ułomności kolei jak niepunktualność, brudne toalety, niebezpieczne dworce czy brak kultury i uprzejmości ze strony kolejarzy.


Na katowickim dworcu było dziś faktycznie pusto. Być może to dzień jak co dzień, a być może to wina protestu. - To bardzo źle. Nie doceniają tego co się dzisiaj robi - mówi Mieczysław Pikulski, pasażer. Oni, czyli nie kto inny jak młodzież. Ta przecież nie wie jak to było trzydzieści lat temu, a na dzisiejsze warunki narzekać nie ma co. - Miałem okazję ostatnio wracać z Gdańska i wracałem w skandalicznych warunkach, w przejściu pomiędzy wagonami. Podróż była opóźniona o około 4 godziny, także bardzo źle postrzegam PKP i jak mogę to nie korzystam - mówi Mateusz.

Poziom tej ogromnej niewdzięczności wśród pasażerów w końcu osiągnął szczyt. 32 tysiące użytkowników kolei w całej Polsce, w tym w Katowicach, powiedziało kolei "nie". Sama akcja zrobiła furorę. O strajku, kilkanaście dni temu rozpisały się zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie media mobilizując zniechęconych pasażerów. - Nie sądzę żeby się cokolwiek zmieniło z dnia na dzień i odniosło jakieś rezultaty. A ja muszę się dostać do Wrocławia więc wybrałam koleje, bo mam najwięcej połączeń i najwygodniej - zaznacza Martyna Kunicka, pasażerka. Niektórzy, podobno zwłaszcza Ci z Polski centralnej i północnej z wygody zrezygnowali i rzucili się na komunikację zastępczą. Ale według jednego z najbardziej doświadczonych w strajkach związkowców wszystko to pójdzie na marne. - Kolej trzeba scalić, trzeba zlikwidować te setki spółek, które są synekurami dla prezesów i trzeba ją restrukturyzować, ale w zupełnie innym kierunku - uważa Bogusław Ziętek, przewodniczący ZZ Sierpień 80.

Dla nich kierunek nie gra roli. Bardziej liczy się efekt. Główne postulaty protestu to: punktualność, dostęp do czystych toalet, papieru toaletowego, kultury i uprzejmości od wszystkich kolejarzy oraz czystych i bezpiecznych dworców.

Podobno wszystkie głosy niezadowolonych w końcu docierają tam gdzie trzeba. - Słuchamy co nasi klienci mówią. Natomiast nie zmieni to nic z dnia na dzień. Jutro nie będzie lepiej. Ani pojutrze - stwierdza Daniel Roman Dygudaj, dyrektor zakładu PKP PLK s.a. w Sosnowcu. Nad tym z pewnością będzie czuwał rosnący w siłę Związek Zawodowy Pasażerów Polskich.
Video
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 wrz 2011, 9:16

Tak zastrajkowali, że ja tego nie zauważyłem.
Takie to strajki internetowe. W Internecie głośno, ale poza nim...

Dziś o kolei mówili rano w RMF FM (o zmianach w rozkładach).
Dziennikarz rzekomo stał na dw. Wschodnim w Warszawie (o czym mówił i on i ekipa w studio). Jednak odgłosy zapowiedzi prosto z dw. Centralnego szybko zweryfikowały rzeczywistość.
Wniosek? Gdzie siedział dziennikarz? W ciepłym biurze z puszczonym byle jakim podkładem z odgłosami z pierwszego lepszego dworca.
Od dziś "rzetelne źródło informacji" ma u mnie takiego minusa, że prędko się nie pozbiera :D

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 01 paź 2012, 1:38

Nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu.
Wielka NAGANA dla TK-TELEKOM i INTERCITY za spieprzenie INFOPASAŻERa poprzez dodanie kodu weryfikacyjnego. :!: :!: :!:
Odnośniki zapisane w bookmarks stały się przez to nieprzydatne.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 paź 2012, 9:10

Wuja tam odnośniki, samo używanie stało się prawie niemożliwe.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 08 lut 2016, 10:23

Żona podczas pobytu w sanatorium w Polanicy Zdroju została fanką Kolei Dolnośląskich - wagony motorowe PESY bardzo podobają się podróżującym kuracjuszom. Jak dotąd bezawaryjnie i w miarę punktualnie. Goście z zagranicy trochę wymiękają w obliczu "bogactwa" przewoźników i taryf na linii Międzylesie - Kłodzko - Wrocław.
ZUS fundatorem emigracji

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 09 lut 2018, 20:33

Była kiedyś głośna afera z maszynistą byka z PKP Cargo a teraz:
https://www.youtube.com/watch?v=iafj_T_ ... e=youtu.be

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 09 lut 2018, 20:57

Niektórzy pracownicy lubią sobie robić problemy. ;)

Łukasz
Posty: 10494
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 lut 2018, 22:13

ashir pisze:Niektórzy pracownicy lubią sobie robić problemy. ;)
On tam pracuje.
ŁK

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 09 lut 2018, 22:30

Nie bardzo rozumiem?

Łukasz
Posty: 10494
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 lut 2018, 23:17

ashir pisze:Nie bardzo rozumiem?
Nie bardzo rozumiesz?
ŁK

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 09 lut 2018, 23:20

Wyjaśnij, co masz na myśli. :)

Awatar użytkownika
Nieciej
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2005, 10:38
Lokalizacja: Ochota, Warszawa

Post autor: Nieciej » 02 maja 2018, 2:08

Filmowanie i fotografowanie na kolei od dawna nie jest zabronione dopóki odbywa się z miejsc publicznie dostępnych. Maszynisty (o ile by się z lokomotywy nie wychylał) w zasadzie na filmie nie widać i pozostaje anonimowy. . Maszynista nie może zatrzymać pojazdu trakcyjnego gdzie zechce, tylko dlatego, że ma kaprys zrugać filmującego. Wręcz sam prosi o kłopoty, bo ustalenie kto prowadził ten pojazd, to teraz dla jego pracodawcy kwestia chęci. Wystarczy?
LINIĘ OBSŁUGUJE
ZAKŁAD "PIASECZNO"
R-12

ODPOWIEDZ