[Kolej] Pochwały i nagany

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 30 lip 2009, 13:26

EC Sobieski w relacji Wiedeń-Warszawa w dn. 27.07.2009 r. zameldował się na DWC z
3 minutowym przyśpieszeniem. Od Katowic nadrobił 5 minut opóźnienia oraz dodał 3 minuty nadwyżki. W wagonie cały czas była sprawna klimatyzacja. W minionych podróżach było dużo gorzej z zapewnieniem tego luksusu.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 sie 2009, 20:27

Bardzo duża pochwała dla drużyny konduktorskiej prowadzącej pociąg pospieszny 14102 KMICIC relacji Białystok - Częstochowa na odcinku Białystok - Warszawa Wschodnia za podanie powodu nieplanowego postoju na pods Baciuty oraz inicjatywę własną w celu pomocy pasażerom przesiadającym się na inne pociągi w uzyskaniu skomunikowań na stacji Warszawa Centralna.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 07 sie 2009, 10:39

Nagana ogólnorozwojowa za remont Międyz Sulejówkiem-Miłosną a Mińskiem Mazowieckim dla:
1] PLK za organizację remontu. Zrobiono Tylko i wyłacznie przejazd w Józefinowie (plus wymiana kilkunastu metrów szyn na wysokości Grabiny), choć można było zaciągnąć większe siły i ztobić więcej. Co? Zawsze się coś znajdzie - tak jak pisałem tory są zapadnięte na całej długości. Mało tego. Rozwalony rozjazd na wlocie - krzyżownica leży sobie i... leży po remoncie. 40km/h jak było, tak jest. Porażka na całego.
Przy okajzi Energetyka mogła chociaż zacząć wieszać linę uszynienia grupowego. Wysięgniki pod to zamontowane już dobre 2 lata - nieobsadzone do dziś! ](*,)
Teraz się okaże, że za chwilę znowyu trzeba bedzie zamykać. Do tego dojdzie Miłosna-Rembertów, bo w ciągu kilku dni mojej nieobecności "wyrosło" ograniczenie 100km/h w Sulejówku na przejeździe. Tego się spodziewałem, bo to standard. Co 1,5 roku tak jest.
Za organizację KolMazów... cóż. Tu wiele nie powiem. Wiem, że pociągi poranne były naładowane i wiem o tym jednym przypadku ominięcia przystanku przez Łukowiankę i Cisia przez autobus powrotny... o tym o czym tu się pisało. Tak więc tu też można było lepiej.
Remontem jestem całkowicie zawiedziony #-o

Mały plusik w zwiazku z tym dla dzisiejszej obsługi 9804 (emzi chyba prowadził).
Pierwszy raz od jakiegoś roku był poprawnie ustawiony system informacji audio-wizualnej w czopku. Przystanki były poprawnie zapowiadane i wyświetlane. To się na prawdę rzadko zdarza, a powinno być normą! Reszta drużyn powinna brać z tego przykład po prostu. Za opóźnienie nie będzie minusa, bo raz, że pospieszny na starcie opóźnił, dwa że ograniczenia na przejeździe i na wlocie do Miłosnej też nie pozwoliły nic odrobić.

Awatar użytkownika
emzi
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2008, 20:09
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: emzi » 07 sie 2009, 13:58

przewoz pisze:9804 (emzi chyba prowadził)
A prowadził, prowadził O-) Z Mińska +6' (przepuszczanie 10106), do Warszawy Zachodniej +5'
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Kolej. Connecting people :-D

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 832
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 08 sie 2009, 14:51

emzi pisze:
przewoz pisze:9804 (emzi chyba prowadził)
A prowadził, prowadził O-) Z Mińska +6' (przepuszczanie 10106), do Warszawy Zachodniej +5'
Zgadza się był o 7:21 w Woli... Nawet miałem zamiar na niego podbiegnąć, ale już poczekałem na SKMke ;-)

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 03 wrz 2009, 16:02

Pochwała dla kierowniczki z pociągu SKM EN57-1455 za przejście się po całym składzie i poinformowanie o podmianie pociągów na dw. Wschodnim.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 374
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 03 wrz 2009, 16:33

Kilka dni temu w pociągu piętrowym Radom-Warszawa kierownik pociągu usiadł w swojej "kanarówie" po czym zaczął palić papierosy. Ponieważ drzwi od "kanarówy" były otwarte, woń dymu szybko rozniosła się po całym przedziale przy drzwiach w wagonie. Szkoda, że nie wziął pod uwagę że zapach tytoniu może nie odpowiadać pasażerom siedzącym w pobliżu "kanarówy". Ponieważ zaraz wysiadałem nie wdawałem się w dyskusje, ale następnym razem nie omieszkam.
Chyba od czegoś jest ZAKAZ palenia w pociągu. A może kierpociów nie obowiązuje :-? Czy takiemu wszystko wolno?
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

kamil
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2009, 20:39

Post autor: kamil » 25 wrz 2009, 20:25

Nagana dla dwóch panów z Renomy którzy dziś na pociągu 7820 Łochów-Warszawa Wileńska uszkodzili drzwi.Chodzi konkretnie o drzwi między wagonowe na jednostce 1623,które co prawda wcześniej były zatrzaśnięte (zamknięte na kwadrat?):ale panowie Ci tak się siłowali ,tak kombinowali ,że wyrwali te drzwi razem z kawałkiem ramy trwale je uszkadzając.

Niestety na tym pociagu żadnego kwita nie wypisali , także na próżno było się szarpać... :-k

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 832
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 25 wrz 2009, 22:55

kamil pisze:Nagana dla dwóch panów z Renomy którzy dziś na pociągu 7820 Łochów-Warszawa Wileńska uszkodzili drzwi.Chodzi konkretnie o drzwi między wagonowe na jednostce 1623,które co prawda wcześniej były zatrzaśnięte (zamknięte na kwadrat?):ale panowie Ci tak się siłowali ,tak kombinowali ,że wyrwali te drzwi razem z kawałkiem ramy trwale je uszkadzając.

Niestety na tym pociagu żadnego kwita nie wypisali , także na próżno było się szarpać... :-k
Trzeba było ich poprosić o okazanie identyfikatora służbowego przed pokazaniem biletu a potem napisać skargę do KM bo to w końcu oni zlecają Renomie kontrolę biletów. Zresztą dziwię się, że jeszcze z nimi porządku nie zrobili bo to co wyprawiają czasami w głowie się nie mieści. Nie raz miałem z nimi wesoło od tak :)

kamil
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2009, 20:39

Post autor: kamil » 26 wrz 2009, 13:02

marcin89 pisze:Trzeba było ich poprosić o okazanie identyfikatora służbowego przed pokazaniem biletu
Tylko ze najpierw sprawdzili bilety ,a potem zajęli się drzwiami :neutral:

bart235
Zbanowany
Posty: 244
Rejestracja: 27 mar 2006, 22:36

Post autor: bart235 » 05 paź 2009, 12:34

Wczoraj odbyłem podróz na trasie Chabówka - Warszawa wschodnia wsiadając na
stacji w Chabówce konduktor widział jak wsiadałem z wózkiem niestety nie było
reakcji z jego strony czy pomóc może a z tego co mi wiadomo to jest chyba
jeden z jego obowiązków pomóc pasażerom. Niestety nie moge podać jego nyumeru
służbowego ponieważ na bilecie numer tego pana jest mało czytelny.Z
tego co mi wiadomo w tym pociągu jest przedział dla matki z dzieckiem kondutor
nie zaproponował przeniesienia się tam ( podróz odbywała się także z mamą
dziecka). W Krakowie Płaszowie nastąpiła zmiana obsługi i sytuacja
się powtórzyła mimo ze było dużo luźnych przedziałów. Na stacji końcowej
Warszawa Wschodnia kierownik pociągu także nie udzielił pomocy przy
wysiadaniu mimo ze stał 3 metry od wózka i dopuscił do tego zeby
kobieta musiała wynosić wózek. Myślałem że po obsłudze w pociągach PKP Inter
City można się dużo więcej spodziewać .


czego się za takie zachowanie można domagać?
Bartosz Adamski

W związku z powtarzającą się wielokrotnie krytyką użytkowników dotyczacą gramatyki i ortografii Twoich postów proszę o korzystanie z dowolnej formy sprawdzania pisowni przed wysłaniem postu. Junior-admin i użytkownik hafilip84

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 05 paź 2009, 13:19

bart235 pisze:czego się za takie zachowanie można domagać?
Chwileczkę, czy zwróciłeś się do obsługi o pomoc i zostałeś niewłaściwie potraktowany? Z opisu wynika, że obsługa była w pobliżu gotowa do pomocy, a że się o nią nie zwróciłeś, można przyjąć, że jej nie potrzebowałeś.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 06 paź 2009, 1:04

Jeżeli jechałeś pospiesznym to przedział dla matki z dzieckiem powinien być. Jeżeli expresem - to tu juz nie byłbym taki pweny że powinien być oddzielny przedział dal matki z dzieckiem.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 06 paź 2009, 6:09

Nagana za powtarzające się nadal problemy z zachodnią głowicą Sulejówka-Miłosna. Całe lato było na zrobienie...

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 paź 2009, 22:53

Teraz pojawiły się podrozjezdnice jakieś, chyba coś więcej będą wymieniać. Ale cały Sulejówek-Miłosna leży tak, czy siak... ciągle ograniczenia zarówno na wlocie jak i na wylocie.
Nagana poważna, bo mnie to już denerwuje mocno.

ODPOWIEDZ