Awarie i wypadki kolejowe w Polsce

Moderator: JacekM

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 07 lis 2006, 19:43

Grzesiek pisze:Mam do was pytanie: Czy zdarzyło się wam coś podobnego?
Mnie nie. Ale znany mi jest przypadek EP09, w którą w czasie jazdy CMK z maksymalną prędkością wbił się wysięgnik sieci trakcyjnej. Przebił przednią szybę i utkwił w ścianie, która dzieli kabinę i przedział maszynowy.
15/12/2005-12/7/2019

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 07 lis 2006, 21:47

TLG pisze:
Grzesiek pisze:Mam do was pytanie: Czy zdarzyło się wam coś podobnego?
Mnie nie. Ale znany mi jest przypadek EP09, w którą w czasie jazdy CMK z maksymalną prędkością wbił się wysięgnik sieci trakcyjnej. Przebił przednią szybę i utkwił w ścianie, która dzieli kabinę i przedział maszynowy.
na szczęście na wbitym wysięgniku nie zawisła głowa maszynsty.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 16 lis 2006, 16:03

RK pisze:Decyzja w sprawie katastrofy kolejowej w Miałach
Kolejarze nie ponoszą winy za katastrofę kolejową sprzed pięciu lat w Miałach na trasie z Poznania do Szczecina, uznała specjalna komisja.
Kolejarze nie ponoszą winy za katastrofę kolejową sprzed pięciu lat w Miałach na trasie z Poznania do Szczecina, uznała specjalna komisja. 24 lutego 2001 roku wykoleiło się osiem wagonów towarowych, w tym cztery cysterny z olejem napędowym. Do ziemi wyciekło 30 ton paliwa.

Zdegradowany teren katastrofy został przywrócony do pierwotnego stanu przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Komisja powołana do zbadania przyczyn katastrofy uznała, że to nie kolejarze, ale ukryta wada szyn kolejowych spowodowała wypadek.
(źródło: Gazeta Wyborcza, Poznań, 15 listopada 2006)
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 lis 2006, 10:37

RMF pisze:Przypadkowo odczepione wagony od składu jednego pociągu mogły doprowadzić do wypadku na torach. W nocy w Zaryniu niedaleko Konina w Wielkopolsce zderzyły się dwa pociągi. Zginął maszynista jednego z pociągów.

Zablokowana w tym miejscu jest cała trasa kolejowa, która prowadzi do Inowrocławia. Część pociągów skierowano na objazdy, a to powoduje wydłużenie czasu podróży mniej więcej o pół godziny. PKP zorganizowała autobusy zastępcze.

Utrudnienia potrwają nawet kilkanaście godzin, ponieważ na torach leży miał węglowy i cement, który przewoziły oba pociągi. Usunięcie takiego sypkiego materiału zajmie trochę czasu. Poza tym w miejscu wypadku, na długości około pół kilometra uszkodzona jest trakcja elektryczna. Jej naprawa może zająć nawet kilka dni.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 lis 2006, 11:02

RMF pisze:Przypadkowo odczepione wagony od składu jednego pociągu mogły doprowadzić do wypadku na torach. W nocy w Zaryniu niedaleko Konina w Wielkopolsce zderzyły się dwa pociągi. Zginął maszynista jednego z pociągów.
No to MOGŁY doprowadzić, czy zginął maszynista? Chyba, że według RMF zdarzenie, w którym ginie tylko jeden człowiek nie jest wypadkiem :neutral:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1318
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 17 lis 2006, 11:22

Chodzi o to, że prawdopodobnie to jest przyczyną wypadku.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 20 lis 2006, 13:41

Fikander pisze:
RMF pisze:Przypadkowo odczepione wagony od składu jednego pociągu mogły doprowadzić do wypadku na torach. W nocy w Zaryniu niedaleko Konina w Wielkopolsce zderzyły się dwa pociągi. Zginął maszynista jednego z pociągów.
No to MOGŁY doprowadzić, czy zginął maszynista? Chyba, że według RMF zdarzenie, w którym ginie tylko jeden człowiek nie jest wypadkiem :neutral:
Ignoranci z RMFu:

Po pierwsze primo: doprowadziły, a nie mogły.
Po drugie primo: nie ma przypadków..
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lis 2006, 15:04

Gacek pisze:doprowadziły, a nie mogły
Gacku, chodzi o prawdopodobieństwo, a nie o następstwo czasowe, było o tym kilka postów powyżej:
viewtopic.php?p=114427#114427
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 26 lis 2006, 15:10

onet.pl pisze:
Wielkopolska: 19-latek wjechał pod pociąg

19-letni kierowca cinquecento został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w niedzielę w południe na przejeździe kolejowym w miejscowości Kolonia Adamów, niedaleko Konina, na trasie Warszawa-Poznań.
Chłopak wjechał autem pod pociąg osobowy relacji Poznań-Konin.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka konińskiej policji Renata Purcel-Kalus, przejazd, na którym wydarzył się wypadek, jest półzaporowy, tzn. zapory opuszczane są po obu stronach torów, tylko na prawej połowie jezdni. Według wstępnych ustaleń, były one opuszczone przed przejazdem pociągu. Prawdopodobnie młody kierowca próbował je wyminąć.


Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku. Do czasu usunięcia jego skutków ruch pociągów na trasie Warszawa-Poznań będzie odbywał się po jednym torze, wahadłowo.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 sty 2007, 15:05

GW pisze:Na niestrzeżonym przejeździe pod Kętrzynem pociąg osobowy uderzył w autobus: jedna osoba zginęła, a co najmniej cztery zostały ranne.


[ Dodano: 2007-01-30, 00:32 ]
Było to w Biedaszkach. Kierowca nie zdołał wyhamować na śliskiej szosie, mimo iż widział nadjeżdżający pociąg. W ostatniej chwili, widząc, że nie da rady się zatrzymać przed przejazdem, przyspieszył i mało brakowało, by przeskoczył - pociąg uderzył w tył autobusu. Pozostałym siedmiorgu pasażerów nic się nie stało.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 lut 2007, 22:05

RMF FM pisze:Około 2,5 promila alkoholu we krwi miał kierownik pociągu relacji Białystok–Warszawa. Mężczyznę zatrzymała policja. Trafił do izby wytrzeźwień.

Nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty zostaną mu przedstawione. Mężczyzna zostanie przesłuchany jutro.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 lut 2007, 22:08

RMF-11 Kleszczowa ;) pisze: Nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty zostaną mu przedstawione.
najprawdopodobniej zagrożenie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym
i bardzo dobrze!
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5291
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 23 lut 2007, 9:41

Drogie dzieci, dziś opowiem wam o lokomotywie TEM2-004 ze stajni PCC Rail i jej ostatnim kursie. Historia działa się w Jaworznie, w dniu 22.02.2007, w okolicach Elektrowni Jaworzno III. Przemieszczałem się moją "Srebrną Strzałą" do Katowic i ujrzałem taki oto widok. Skąd śnieg w lesie gdy pada deszcz i temperatura +4 ? Podjechałem dalej i okazało się że to wcale nie był śnieg - dała się zauważyć znaczna różnica poziomów. Wagon niebieski "zaparkował" na wózku lokomotywy - a tutaj spojrzenie z innej perspektywy. Wagon niebieski trochę się pogniótł. Ponieważ czas naglił, ruszyłem w dalszą drogę. Ale że musiałem jeszcze wrócić z Katowic do Jaworzna, postanowiłem wrócić tą samą drogą i tak powstała dalsza część fotorelacji. Wagony już stały na drugim torze, można było zobaczyć gdzie podział się drugi wózek, a na miejscu pracował sprzęt ciężki . Mam jeszcze kilka fotek, których tu nie dodałem, jak ktoś chce to pisać na prv, wyślę cały zestaw. Po godzinie znów jechałem w stronę Katowic tą samą drogą, oba wózki stały już na torach, a w pobliżu zaparkował ogromny dźwig samochodowy. Ciekaw jestem przyczyn wypadku, dlaczego pociąg skierowany został na ślepy tor i dlaczego tak daleko wbił się w nasyp - czyżby maszynista zasłabł ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 23 lut 2007, 13:15

Ooostro
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 23 lut 2007, 21:49

nawet na TWB 2 fotki się z tego wypadku pojawiły

ODPOWIEDZ