Linia Ostrołęka-Szczytno wróci?

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 lut 2011, 17:44

eprzasnysz.pl pisze:Powiat ratuje kolej

10 lutego 20011 roku Radni Rady Powiatu Przasnyskiego podjęli Uchwałę w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Przasnyskiego do podjęcia działań dotyczących nieodpłatnego przejęcia linii kolejowej Ostrołęka – Szczytno na odcinku Parciaki – Chorzele.

Odcinek jest obecnie objęty procedurą likwidacyjną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Likwidacja jest niekorzystna i nieuzasadniona w dłuższej perspektywie. Utrzymanie funkcjonowania ww. połączenia jest istotne dla realizacji dwóch kluczowych projektów powiatu. Po pierwsze zapewnienie odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej, w tym towarowego transportu kolejowego, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Przyciągnięcie poważnych inwestorów uzależnione jest od sprawnego skomunikowania terenów strefy z resztą województwa i kraju. Komunikację z Warszawą i centralną Polską zapewnić ma droga krajowa nr 57, o której modernizację powiat przasnyski także podjął walkę. Natomiast szlak kolejowy Ostrołęka - Szczytno jest naturalnym łącznikiem powiatu przasnyskiego z woj. warmińsko-mazurskim i północą kraju.

Przedmiotowe połączenie ma również szansę na uzyskanie rentowności dzięki przewozom pasażerskim. Realizowany przez powiat projekt budowy Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych — kompleks Chorzeje, stanowiący jeden z elementów bazy rekreacyjno-wypoczynkowej dla mieszkańców Północnego Mazowsza, zlokalizowany jest na trasie ww. szlaku kolejowego. Połączenie ze Szczytna do Chorzel jest świetnym sposobem na przyciągnięcie turystów wypoczywających na pojezierzu mazurskim.

Powiat przasnyski podjął współpracę w sprawie zagospodarowania linii kolejowej Chorzele - Parciaki z Miastem i Gminą Chorzele oraz Gminą Jednorożec. Samorządowcy próbują włączyć w przedsięwzięcie samorząd wojewódzki. Wstępne rozmowy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem są obiecujące.
http://www.eprzasnysz.pl/aktualnosci.php?artykul=4277
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

mamadoo
Posty: 202
Rejestracja: 11 gru 2006, 13:10
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: mamadoo » 20 lut 2011, 16:30

O! A myślałem, że szykuje nam się kolejna ścieżka rowerowa.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 lut 2011, 16:58

Po pierwsze: nie to podforum, kolego moderatorze :P
Po drugie: jak powiat się dowie, ile kosztuje rewitalizacja linii kolejowej, będziemy mieli ścieżkę rowerową.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 20 lut 2011, 22:39

fik pisze:Po pierwsze: nie to podforum, kolego moderatorze :P
Proszę więc o przeniesienie tematu na to właściwsze.
fik pisze:Po drugie: jak powiat się dowie, ile kosztuje rewitalizacja linii kolejowej, będziemy mieli ścieżkę rowerową.
W ścieżkę nie wierzę - prędzej zezłomowanie torów i zaoranie ziemi.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ