[Wiedeń] Impresje

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 27 sie 2019, 11:31

W miejsce 67 pojedzie 11 aż za cmentarz centralny śladem dotychczasowej 6. Tramwaj 6 zostanie skrócony do pętli za wiaduktem kolejowym szlaku kolejowego do Hauptbahnhof, ale przed wiaduktem kolejowym S-bahnu gdzie kursuje linia 7 S-bahn do lotniska. Zaawansowana jest budowa przedłużenia linii tramwajowej linii D do rej. ul. Gudrunstrasse, gotowe są np. rozjazdy do dotychczasowego torowiska po którym aktualnie kursuje tramwaj linii 6. Porażką są nowe autobusy przegubowe Mercedesa, przy starcie wyją jak pamiętne Berliety. Kolejnym nowym debilizmem były niskie przeloty samolotów pasażerskich nad centrum Wiednia przy podejściu do lądowania do lotniska. Jak wiosną nad Bemowem. Zawsze pamiętam, obserwując przeloty samolotów z parku Alterla, dolot następował przed Wiedniem z rejonu Siebenhirten.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 27 sie 2019, 11:34

Wyjące mercedesy? A co to za model?

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 27 sie 2019, 11:53

Mercedes Citaro na linii 68 A i 68 B. Teraz mieszkałem w centrum, poprzednio mieszkałem na krańcach Wiednia, gdzie były pojedyncze autobusy o napędzie gazowym. Były zdecydowanie ciche niż te Mercedesy Citaro.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 14 lis 2019, 11:09

Od nowego grudniowego rozkładu jazdy na odcinku trasy kolejowej Wien Meidling - Wien Floridsdorf pociągi kursują co 3 minuty. S45 zamiast co 15 minut ma kursować co 10 minut. Czasami w godzinach szczytu porannego pociągi na trasie Floridsdorf - Meidling jechały prawie zderzak w zderzak. Coś jak u nas tramwaje na Al. Jerozolimskich w szczycie.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10637
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 24 lis 2019, 2:19

Projekt ul. Szkolnej się sprawdza:
https://www.transport-publiczny.pl/mobi ... 63188.html
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 01 sie 2020, 16:43

Trzymajcie się z dala od sudosttangete, szczególnie po lewej stronie Dunaju. Upierdliwe remonty. Korki i pozamykane liczne zjazdy do miasta. Coś na kształt znany nam z remontów Trasy Ł. Ja miałem szczęście jechałem ok. 21 tj. prowadziła żona a ja pilotowałem. Meandry i przeplotki cały czas. Szczegóły znajdziecie na stronie asfinag.at - to ichnia gdaka. W kraju na odcinku przerabianej gierkowki na autostradę od Piotrkowa do początku obwodnicy Częstochowy makabra z przejazdem. Plac budowy z ruchem sprzętu i sporo wypadków.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 10 sie 2020, 14:45

Na linii autobusowej 68A i 68B kursują autobusy przegubowe anonimowego producenta. Autobusy firmuje Postbus. Autobusy są według mnie- użytkownika - lepsze od Citaro. Wdrożone oględziny dały zaskakujący wynik. Dopiero napis na szybach pozwolił zidentyfikować producenta ....Solarisa! Z frontu autobusu jest zawsze owalny "medalion" z logo producenta np. gwiazda Mercedesa czy lew MAN-a lub stylizowana litera S Solarisa. A w tych autobusach gołe jajco. Ba, brak zwyczajowych tabliczek producenta wewnątrz. Dziwna sprawa.....
ZUS fundatorem emigracji

Stary Pingwin
Posty: 5786
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 11 sie 2020, 19:48

Jak u nas naEURO2012.
miłośnik 13N

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 11 sie 2020, 23:38

a/p TALENT pisze:
10 sie 2020, 14:45
Na linii autobusowej 68A i 68B kursują autobusy przegubowe anonimowego producenta. Autobusy firmuje Postbus. Autobusy są według mnie- użytkownika - lepsze od Citaro. Wdrożone oględziny dały zaskakujący wynik. Dopiero napis na szybach pozwolił zidentyfikować producenta ....Solarisa! Z frontu autobusu jest zawsze owalny "medalion" z logo producenta np. gwiazda Mercedesa czy lew MAN-a lub stylizowana litera S Solarisa. A w tych autobusach gołe jajco. Ba, brak zwyczajowych tabliczek producenta wewnątrz. Dziwna sprawa.....
Ale żeby nie rozpoznać charakterystycznej linii Solarisa to wstyd.
http://phototrans.pl/14,928359,0,Solari ... 14628.html

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 sie 2020, 9:58

Przyzwyczaiłem się do Solarisow przegubowych 4 drzwiowych, te były 3 drzwiowe. Malowanie też inne niż nasze warszawskie. W sumie pierwszy kontakt z Solarisem Postbusa był zaskakujący, niby coś znajomego ale sprawdzić trzeba. Wracając do Wiednia, mało turystów, luzy w komunikacji, mrowie bisurmanow i meneli. W porównaniu z ubiegłymi czasami totalny regres i dziadostwo.
ZUS fundatorem emigracji

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 12 sie 2020, 15:31

Na zachód od Polski 3 drzwiowe przeguby i 2 drzwiowe solówki Solaria to normalność.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 07 paź 2020, 18:20

Wien Meidling czy Wien Praterstern zatyka się w szczycie porannych przyjazdów po przybyciu REX złożonych z piętrowych wagonów.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 paź 2020, 20:11

A 'propos, z Pratersternu O się wypuściło na północ niedawno.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 09 paź 2020, 11:29

Polecam spacer wzdłuż przedłużonej linii D od Hauptbahnhofu do pętli, każdy znajdzie smaczki dla siebie. To przykład jak zagospodarować tereny pokolejowe u nas, np. Wwa Główna, Wwa Zachodnia itd. Wtedy tabor kolejowy pokaże swoj potencjał przewożąc pasażerów aglomeracyjnych i dalekobieżnych.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 paź 2020, 11:50

TEgo odcinka nie mam niestety zaliczonego, a na google zdjęcia są niestety nieaktualne. Ale ostatnio 25/26 cale objechałem i kawałek własny 62 oraz 37 (akurat na 38 była jakaś dziura a na Grinzing jechaliśmy) :)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ