Drogowe połączenie Łodzi z innymi regionami

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Drogowe połączenie Łodzi z innymi regionami

Post autor: Bastian » 20 cze 2007, 22:04

R-11 Kleszczowa pisze:
geograf pisze:
A ty myślisz, że mieszkańcom Łodzi tylko połączenie z Wawą jest potrzebne? #-o
Czytując wypowiedzi mieszkańców Twego miasta odnoszę wrażenie, że Wy głównie potrzebujecie połączenia z Wrocławiem, a nie właśnie ze Stolicą :roll:
Bo ze stolicą już mają całkiem przyzwoite w porównaniu z tym z Wrocławiem...

[ Komentarz dodany przez: MeWa: 2007-06-21, 02:45 ]
Uzupełnienie o cytat zgodnie z treścią komunikatu na forum METRO I KOLEJ z dnia 21 czerwca 2007 r. MeWa
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 cze 2007, 22:10

Bastian pisze:Bo ze stolicą już mają całkiem przyzwoite w porównaniu z tym z Wrocławiem...
Rzecz biorąc miałem głównie na myśli połączenia drogowe :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 cze 2007, 22:18

Ja kolejowe, zgodnie z właściwością tematyczną tego podforum :P

Co nie zmienia faktu, że moja opinia sprawdza się chyba w obydwu przypadkach ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 20 cze 2007, 22:25

Bastian pisze:Co nie zmienia faktu, że moja opinia sprawdza się chyba w obydwu przypadkach ;)
no niezbyt, połączenie drogowe dwóch (póki co)największych miast w kraju jest dość mizerne, ja nie wymagam autostrady, ale żeby chociaż tego nieszczęsnego rynku w Brzezinach nie było
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 cze 2007, 22:30

Do Wrocławia jest lepsza droga?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 cze 2007, 22:31

Tm pisze:
Bastian pisze:Co nie zmienia faktu, że moja opinia sprawdza się chyba w obydwu przypadkach ;)
no niezbyt, połączenie drogowe dwóch (póki co)największych miast w kraju jest dość mizerne, ja nie wymagam autostrady, ale żeby chociaż tego nieszczęsnego rynku w Brzezinach nie było
DK72 dostaje obecnie nową nawierzchnię :P A rynek w Brzezinach jest ładny przecież ;)

A na poważnie: faktycznie to wstyd żeby Łódź i Warszawa obecnie miały tak mizerne połączenie drogowe. W najbliższych latach to się zmieni - powstanie A2. Pozostanie jednak problem relacji Łódź - Wrocław, którą Łódź stawia nadrzędnie nad całością układu i relacją nie tylko Warszawa - Wrocław, ale nad całością trasy E67 :-?
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 20 cze 2007, 22:43

Bastian pisze:Do Wrocławia jest lepsza droga?
no właśnie mam wątpliwości, o ile w przypadku pociągu niezależnie od napełnienia jedzie się tak samo(komfort "wewnętrzny" pomińmy) to samochodem dużą rolę odgrywa tez natężenie ruchu i w tym układzie obecne połączenie Łódź - Wrocław jakoś bardziej pasuje do swej roli niż Łódź - Warszawa
R-11 Kleszczowa pisze:DK72 dostaje obecnie nową nawierzchnię :P
wiem, miałem okazję niedawno jechać do Rogowa, wprost cudownie - co chwila ruch wahadłowy
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 cze 2007, 22:45

geograf pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:A na poważnie: faktycznie to wstyd żeby Łódź i Warszawa obecnie miały tak mizerne połączenie drogowe. W najbliższych latach to się zmieni - powstanie A2. Pozostanie jednak problem relacji Łódź - Wrocław, którą Łódź stawia nadrzędnie nad całością układu i relacją nie tylko Warszawa - Wrocław, ale nad całością trasy E67
Wystarczyłoby przebić S8 spod Łodzi do Gierkówki i nie byłoby mowy o robieniu koła. Kto tu komu utrudnia życie? :twisted:
A1 i A2 powstaną na pewno obok Łodzi. Jednocześnie przez lata mówiło się o budowie S8 (kiedyś kiedyś w wersji A8), bez którego nie powstanie S14, w wariancie północnym. Dziwisz się, że łodzianie walczą o to, co im kiedyś obiecywano? Dodatkowo dochodzi do tego mizerna komunikacja centralnej Polski z Dolnym Śląskiem (a przy okazji budowa obwodnic kilku sporych miast na trasie).
Oczywiście, nie można zapominać o zwykłym egoizmie łodzian. Ot, mieszkańcy Łodzi chcieliby mieć bardzo dobrą komunikację z innymi częściami kraju. To takie dziwne? ;-)
Jeśli już, to rolą rządu centralnego jest równoważenie interesów lokalnych.
Primo: A8 to już tak odległa przeszłość jak i A3. Ale faktycznie pamiętam jeszcze takowe plany. Tylko, że następczyni A3, czyli S3 jest prawie w budowie, a o S8 toczy się wojna :/

Zobacz: Łódź jako jedyne miasto w Polsce będzie miało ring w 50% złożony z autostrad. Do tego doszłaby S14 i ... no właśnie DK14 jako bezkolizyjnej GP z obwodnicami i w ogóle. Piękna droga. Na Dolny Śląsk można wtedy albo DK14 albo A1 + S8 od Piotrkowa :>

Secudno: Ja rozumiem, że jest tu ogromna rola interesu lokalnego. Ale interes nawet milionowej aglomeracji nie powinien szkodzić inwestycji, która łączy kilkadziesiąt milionów ludzi w relacji Praga - Wrocław - :?: - Warszawa - Kraje Nadbałtyckie - Helsinki :>
Tm pisze: wiem, miałem okazję niedawno jechać do Rogowa, wprost cudownie - co chwila ruch wahadłowy
Szkoda tylko, że nowy asfalt nie sprawi, że nadal dwa ogromne miasta łączyć będzie jeszcze parę lat zwykła krajówka bez poboczy :/
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 cze 2007, 22:48

R-11 Kleszczowa pisze: Do tego doszłaby S14 i ... no właśnie DK14 jako bezkolizyjnej GP z obwodnicami i w ogóle.
Na razie jedynie obiecują, że będzie bezkolizyjna, z obwodnicami itd, a równie dobrze może się skończyć na wymianie nawierzchni i końcu drogi w Pabianicach (lub "bez przebicia do A1", jak kto woli). Żyjesz w Polsce, myślisz, że nie jest to równie możliwy wariant? Stąd walka o dużo ważniejszą drogę, przynajmniej z nazwy ;-) Ale, żeby nie było - ja już ze stratą S8 jestem prawie pogodzony, a w tym wątku powinniśmy dyskutować o KOLEI! ;-)

[ Dodano: 2007-06-20, 22:50 ]
R-11 Kleszczowa pisze:Szkoda tylko, że nowy asfalt nie sprawi, że nadal dwa ogromne miasta łączyć będzie jeszcze parę lat zwykła krajówka bez poboczy
Gdybym był złośliwy (a nie jestem :D ), powiedziałbym iż brak prac nad dalszymi fragmentami A2 leży również po stronie Warszawy i warszawiaków w postaci wojny o przebieg tej trasy na terenie/w okolicy stolicy. Widzisz jak łatwo komuś przypisać obstrukcję? :>

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 20 cze 2007, 22:54

R-11 Kleszczowa pisze:Ale interes nawet milionowej aglomeracji nie powinien szkodzić inwestycji, która łączy kilkadziesiąt milionów ludzi w relacji Praga - Wrocław - :?: - Warszawa - Kraje Nadbałtyckie - Helsinki :>
no jak ktoś jedzie z Pragi do Helsinek to sądzę, że bez różnicy mu czy przejedzie koło Łodzi, czy Piotkowa :twisted: no ale masz rację - skoro wcześniej czy później Óć dostanie dwie autostrady to drogę niższej klasy można oddać innym - niech i tam gospodarkę napędza, zwłaszcza, że taki Bełchatów nie będzie wiecznie żyć węglem
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 cze 2007, 22:56

geograf pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Do tego doszłaby S14 i ... no właśnie DK14 jako bezkolizyjnej GP z obwodnicami i w ogóle.
Na razie jedynie obiecują, że będzie bezkolizyjna, z obwodnicami itd, a równie dobrze może się skończyć na wymianie nawierzchni i końcu drogi w Pabianicach (lub "bez przebicia do A1", jak kto woli). Żyjesz w Polsce, myślisz, że nie jest to równie możliwy wariant? Stąd walka o dużo ważniejszą drogę, przynajmniej z nazwy ;-) Ale, żeby nie było - ja już ze stratą S8 jestem prawie pogodzony, a w tym wątku powinniśmy dyskutować o KOLEI! ;-)
Poczekajcie aż zostanę już tym ministrem transportu to obiecuję Wam, że ta droga wtedy na milion procent powstanie :>
A na poważnie: Jest to możliwy wariant - ale dlaczego z góry zakładać tak pesymistyczne rozwiązanie :?:

PS: najwyżej nas MeWa wytnie :D
R-11 Kleszczowa pisze:Szkoda tylko, że nowy asfalt nie sprawi, że nadal dwa ogromne miasta łączyć będzie jeszcze parę lat zwykła krajówka bez poboczy
geograf pisze: Gdybym był złośliwy (a nie jestem :D ), powiedziałbym iż brak prac nad dalszymi fragmentami A2 leży również po stronie Warszawy i warszawiaków w postaci wojny o przebieg tej trasy na terenie/w okolicy stolicy. Widzisz jak łatwo komuś przypisać obstrukcję? :>
Gdzie są te wojny o przebieg :> Mówisz o chorych ideach przenoszenia tej trasy pod Górę Kalwarię :?: Przecież nie od dziś już wiadomo, że jest przetarg ograniczony na Stryków - Kontopa i żadna krzyki i płacze nas nie przekonają, że czarne jest czarne, a białe jest białe i ta trasa powstanie na innej niż obecnie planowanej trasie :>

Tm pisze:no ale masz rację - skoro wcześniej czy później Óć dostanie dwie autostrady to drogę niższej klasy można oddać innym - niech i tam gospodarkę napędza, zwłaszcza, że taki Bełchatów nie będzie wiecznie żyć węglem
Otóż to =D>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2014, 15:10

No i jest S-8 z Łodzi do Wrocławia. Otwarto właśnie ostatnie 30 km (odcinek Łask - Sieradz).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 30 lis 2014, 13:28

Jest też obietnica rychłej budowy S14 (zachodniej obwodnicy Łodzi), a na A1 już kopią...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 maja 2017, 19:48

Rząd nieśmiało przymierza się do poszerzenia A2 na odc. Warszawa-Łódź.
Oczywiście jest to świetna wiadomość, ale osobę, która uznała, że 2 pasy między takimi miastami wystarczą, z chęcią bym obciążył kosztami przebudowy.

Nie znalazłem info do ilu pasów, ale obawiam się, że tylko do 3, bo u nas - z niewiadomych przyczyn - szerszych autostrad się boją.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 maja 2017, 20:41

Szersze są po prostu niebezpieczne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ