Tramwaje na świecie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 maja 2021, 21:15

Myślisz, że działkowicze masowo są z innych dzielnic? W sumie, kto ich tam wie...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2021, 21:16

Tak czy owak dwa gocławskie bloki nakrywają ich czapkami.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 maja 2021, 21:45

Elektorat negatywny łatwiej zmobilizować w takich przypadkach jednak. Przypomnę konsultacje społeczne w sprawie przesunięcia przystanku Warszawa Choszczówka pod wiadukt, gdzie 14 osób było za, 14 przeciw i finalnie został na swoim miejscu, a powinien zostać zlikwidowany.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 7:10

fik pisze:
17 maja 2021, 21:45
Elektorat negatywny łatwiej zmobilizować w takich przypadkach jednak. Przypomnę konsultacje społeczne w sprawie przesunięcia przystanku Warszawa Choszczówka pod wiadukt, gdzie 14 osób było za, 14 przeciw i finalnie został na swoim miejscu, a powinien zostać zlikwidowany.
Tylko, że obecna formuła konsultacji mobilizuje właśnie przeciwnikow - można spokojnie zakładać, że reprezentacja zwolenników na nich stanowi 10% rzeczywiście popierajacych zmianę.

Referendum, postawione na zasadzie "chcesz coś mieć to rusz tyłek" ma szansę zadziałać zupełnie inaczej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 maja 2021, 8:55

Myślę, że to oczywiście możliwe, ale do tego trzeba faktycznie szwajcarskich poziomów zaufania do instytucji publicznych:)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 11:25

To nie kwestia zaufania, tylko rzetelności bardziej, żeby nie było jak w Krakowie, gdzie lobbyści metra ładnie przemilczeli, z czego trzeba będzie zrezygnować, żeby je wybudować i utrzymać ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 maja 2021, 12:51

Glonojad pisze:
18 maja 2021, 11:25
żeby nie było jak w Krakowie, gdzie lobbyści metra ładnie przemilczeli, z czego trzeba będzie zrezygnować, żeby je wybudować i utrzymać ;)
Uff, dobrze przynajmniej, że w Warszawie tak się nie dzieje.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 15:22

Bastian pisze:
18 maja 2021, 12:51
Glonojad pisze:
18 maja 2021, 11:25
żeby nie było jak w Krakowie, gdzie lobbyści metra ładnie przemilczeli, z czego trzeba będzie zrezygnować, żeby je wybudować i utrzymać ;)
Uff, dobrze przynajmniej, że w Warszawie tak się nie dzieje.
No, w Warszawie referendum ws. budowy metra nie było, a w wyborach kandydaci prześcigali się w liczbie wybudowanych (w planie) stacji.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 maja 2021, 16:24

Chyba wymyślonych wymyślnych.

Razem miało grafikę wyglądającą jak zrobioną w Paincie, nawet kreska kolei magicznie przeskakiwała nad Trasą Siekierkowską koło Gocławia (a miało być bez tuneli i estakad), ja robię lepsze. A przy tym i tak był to lepszy flamasterplan niż to, co prezentowali pozostali kandydaci.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 20 maja 2021, 19:57

Glonojad pisze:
18 maja 2021, 15:22
No, w Warszawie referendum ws. budowy metra nie było, a w wyborach kandydaci prześcigali się w liczbie wybudowanych (w planie) stacji.
Podobno istnieje niezerowa szansa, że małpa posadzona przed komputerem napisze pana Tadeusza. Podobny cud zdarzył się w Warszawie i to akurat Jaki namalował jedyną słuszną kreskę z Gocławia przez Polibudę do DwC. Dlatego nigdy, przenigdy ta kreska nie zostanie zrealizowana :(
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 maja 2021, 22:33

Jaki? W jakim roku?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 wrz 2023, 15:15

Praga właśnie klepnęła przygotowania do budowy dwóch kolejnych (!) tras tramwajowych:
https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media ... ja-bohnice
Dwie już wybudowali, trzecia w trakcie (https://www.dpp.cz/spolecnost/nove-stav ... -a-vozovny), dwie kolejne na horyzoncie... szybko im idzie.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 wrz 2023, 15:18

A ile wybudowali w tym czasie tras metra? Wg Wiki ostatni odcinek (III.A) otworzyli w 2015. Metro nie zżera pieniędzy na budowę, to można pozwolić sobie na tramwaje.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 wrz 2023, 15:29

Aktualnie budują linię D, więc argument chyba chybiony ;)
https://www.dpp.cz/metro-d

Z tego co wiem, to nowe trasy tramwajowe pchane są/budowane są z ichniego KPO...

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 11 wrz 2023, 16:02

KwZ pisze:
11 wrz 2023, 15:18
A ile wybudowali w tym czasie tras metra? Wg Wiki ostatni odcinek (III.A) otworzyli w 2015. Metro nie zżera pieniędzy na budowę, to można pozwolić sobie na tramwaje.
Pod koniec zeszłego tygodnia podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka linii D. Ponadto na stacji Zličín (linia B) testowane będą drzwi peronowe które będą zastosowane na nowej linii metra.
person pisze:
11 wrz 2023, 15:15
Praga właśnie klepnęła przygotowania do budowy dwóch kolejnych (!) tras tramwajowych:
https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media ... ja-bohnice
Dwie już wybudowali, trzecia w trakcie (https://www.dpp.cz/spolecnost/nove-stav ... -a-vozovny), dwie kolejne na horyzoncie... szybko im idzie.
Oba te odcinki są elementem tzw. obwodnicy tramwajowej.

Być może też w tym roku doczekamy się uruchomienia trolejbusów, jedna trasa jest już całkowicie gotowa, a druga niemalże też, opóźnione są za to dostawy taboru.
person pisze:
11 wrz 2023, 15:29
Z tego co wiem, to nowe trasy tramwajowe pchane są/budowane są z ichniego KPO...
Ogólnie buduje się nie tylko w Pradze, w listopadzie ubiegłego roku otwarto też odcinek m.in. w Ołomuńcu. Jest ogromna przepaść jak porówna się rozkłady jazdy do takiego Torunia, więc widać że te pieniądze wydawane są sensownie.

ODPOWIEDZ