[Bydgoszcz] RozwĂłj sieci tramwajowej

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 lut 2011, 19:23

Nie znalazłem, o dziwo, tematu bydgoskiego a dzieje się tam w infrastrukturze co nieco, powstaje obecnie trasa tramwajowa z mostem pieszo - tramwajowym (nie słyszałem o serii zawałów związanych z tym "społecznie nieopłacalnym" pomysłem).

Ale ja nie o tym.

Otóż w wyborach samorządowych, kandydatka na prezydenta m. Bydgoszczy - p. Grażyna Ciemniak - wsławiła się propozycją budowy metra, "nie wiem gdzie i za co". Okazuje się, że koncepcja ta nie była z jej strony taka zupełnie nieprzemyślana, a przynajmniej - nie została przez nią dobrze sprzedana.

Ze strony bydgoskich miłośników dowiadujemy się bowiem, że:
"Grażyna Ciemniak chciałaby przedłużyć linię tramwajową do Myślęcinka, a kolejkę
wąskotorową przenieść na tereny stricte parkowe. Kandydatka chciałaby też opracować
koncepcję naziemno - podziemnego metra łączącego wschód i zachód miasta, budowanego
w oparciu o istniejące oraz już zaplanowane linie tramwajowe
. Koncepcja miałaby być
zrealizowana w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Grażyna Ciemniak twierdzi, że przy
realizacji można wykorzystać istniejące od wielu lat prace studialne oraz jest przekonana, że
projekt byłby współfinansowany ze środków unijnych.
Innymi słowy, kandydatce chodziło o LRT w nieco cięższej odmianie, a nie o żadne ciężkie i niezwykle kosztowne "pełne" metro. A zatem - o rozwiązania znane w Krakowie a zwłaszcza w Poznaniu...

źródło
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ