[Łódź] Trasa WZ: tunel i centrum przesiadkowe

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 paź 2015, 22:39

Nie używam tableta! Co za potwarz! To prawie jak porównanie z OMC premierem Glińskim!!!
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 paź 2015, 22:49

Telefon, tablet, to nie to samo jest? :)

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 28 paź 2015, 22:58

MichalJ pisze:Telefon, tablet, to nie to samo jest? :)
Z tableta raczej nie zadzwonię :D
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 paź 2015, 23:02

Tableta nie schowam do kieszeni w spodniach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 28 paź 2015, 23:13

Nie wiem, co jest niewykonalnego w pisaniu z telefonu czy tabletu. Ja nawet tu na forum niejeden elaborat tak napisałem. Jedyne, co przeszkadza, to fakt, że widać jedynie cztery linijki tekstu, więc łatwo stracić wątek.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 29 paź 2015, 1:17

A wracając do Łodzi - jest jakaś szansa, że po zakończeniu tego remontu znikną korki wszędzie i objazdy przez pół miasta, w tym przez parkingi centrów handlowych? Jestem żywo zainteresowany szczególnie okolicami sądu na Kopcińskiego.

A tak przy okazji - są jakieś przewidywania, kiedy ruszy dworzec Fabryczna?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 paź 2015, 8:25

bepe pisze:A wracając do Łodzi - jest jakaś szansa, że po zakończeniu tego remontu znikną korki wszędzie i objazdy przez pół miasta, w tym przez parkingi centrów handlowych? Jestem żywo zainteresowany szczególnie okolicami sądu na Kopcińskiego.
A czy kiedykolwiek i gdziekolwiek dzięki rozbudowie układu drogowego korki zniknęły na zawsze?
Poza tym zdefiniuj "wszędzie".
bepe pisze:A tak przy okazji - są jakieś przewidywania, kiedy ruszy dworzec Fabryczna?
Wpierw mówiło się o grudniu 2015, jeszcze niedawno miał ruszyć w marcu 2016, później przesunięto na czerwiec, a teraz mówi się o wrześniu...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 paź 2015, 9:36

Telefon ma małe przyciski i łatwo spudlowac, jak się nie ma dłoni pianisty (albo małej dziewczynki :p) - stąd literówki ; tablet ma dalej rozmieszczone i niewygodnie się jedną ręką pisze.

Ale mogę nie pisać, nie ma problemu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 paź 2015, 9:51

person pisze: A czy kiedykolwiek i gdziekolwiek dzięki rozbudowie układu drogowego korki zniknęły na zawsze?
W Krośniewicach.

Generalnie - wszędzie tam, gdzie korkował się prawdziwy tranzyt. Nie w wielkich miastach.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 paź 2015, 11:22

Dla Łodzi pewnym wytchnieniem będzie oddanie do użytku A1 (tj. wschodniej obwodnicy), bo zniknie tranzyt. Ale ten ruch bardzo szybko zastąpią mieszkańcy (oferta komunikacji miejskiej to coraz większa żenada, więc nie ma się czemu dziwić, że ludzie wolą swoje cztery koła).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 paź 2015, 18:00

MichalJ pisze:
person pisze: A czy kiedykolwiek i gdziekolwiek dzięki rozbudowie układu drogowego korki zniknęły na zawsze?
W Krośniewicach.

Generalnie - wszędzie tam, gdzie korkował się prawdziwy tranzyt. Nie w wielkich miastach.
Estakada wjazdowa na most Łazienkowski z Czerniakowskiej po otwarciu Trasy Siekierkowskiej pokazuje że w miastach też się zdarza.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 paź 2015, 18:24

Poleconych?
Ale faktycznie, tam zawsze był sznureczek do wjazdu.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 30 paź 2015, 23:10

person pisze:
bepe pisze:A wracając do Łodzi - jest jakaś szansa, że po zakończeniu tego remontu znikną korki wszędzie i objazdy przez pół miasta, w tym przez parkingi centrów handlowych? Jestem żywo zainteresowany szczególnie okolicami sądu na Kopcińskiego.
A czy kiedykolwiek i gdziekolwiek dzięki rozbudowie układu drogowego korki zniknęły na zawsze?
Poza tym zdefiniuj "wszędzie".
Moje "wszędzie" w Łodzi ogranicza się do okolic sądu na Kopcińskiego (względnie niedaleko pętli Wydawnicza) i dojazdu do tegoż z dworców Widzew i Kaliska.
bepe pisze:A tak przy okazji - są jakieś przewidywania, kiedy ruszy dworzec Fabryczna?
Wpierw mówiło się o grudniu 2015, jeszcze niedawno miał ruszyć w marcu 2016, później przesunięto na czerwiec, a teraz mówi się o wrześniu...
Ok, czyli na razie się nie zanosi. Dzięki :)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 31 paź 2015, 20:09

Miałem dziś wątpliwą przyjemność korzystać z fragmentu trasy WZ na Widzewie...

Przystanek Augustów. Oczywiśćie nie zrobiono przejścia dla pieszych, bo po co. Został tunel... tylko, że z dwóch wyjść na przystanki zostało jedno. Zatem wąskimi schodami wchodzimy na przystanek w stronę... Olechowa i musimy przez tory przejść na przystanek w kierunku Śródmieśćia. Żadnych barierek, zabepieczeń. Szybko będzie tam wypadek jak ktoś wyskoczy z tunelu wprost pod tramwaj... Nóż się w kieszeni otwiera... (-X

Później estakady... BTW dlaczego trambuspas nie został dociągnięty aż do kolejnego przystanku w kierunku Olechowa (Augustów)?

Później rondo. Tramwaj skręt w Puszkina pokonał w trzech etapach. Przystanek. Motorniczy idzie przestawić zwrotnicę na środek skrzyżowania (nie ma automatu??). Skręt i postój na środku ronda. Przystanek.

Swoją drogą cudna sprawa, w 3: korale (nowe!) pokazują inne nazwy przystanków niż są zapowiadane i inne niż są podane na samych przystankach (nowych!) :lol:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 lis 2015, 10:58

Tymczasem do Łodzi dotarła pierwsza z 22 zamówionych w ramach inwestycji pt. Trasa WZ nowych Pes.
Słabo i brzydko...
http://gtlodz.eu/img-1578,37568.html
http://gtlodz.eu/img-jazda_probna,37569.html
http://gtlodz.eu/img-jazda_probna,37570.html

ODPOWIEDZ