Nowoczesny tabor tramwajowy w Europie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36565
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2006, 20:01

Podczas gdy Skoda ma miejsc w sumie o 30-45 więcej, niż konkurenci. To znaczna różnica przy dość niewielkich różnicach wymiarowych (fakt, że wymiary też ma największe). Zastanawiające.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 11 sie 2006, 20:06

Czyli to jest najprawdopodobniej skutek różnego przelicznika osób stojących na metr kw. Widocznie Pepiki bardziej lubią się tłoczyć ;)
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36565
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2006, 20:14

No to nie można by w warunkach przetargu zawrzeć jednolitego przelicznika? Albo np. zażądać nie ilości miejsc stojących, a powierzchni dostępnej dla stojących podłogi?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 11 sie 2006, 20:21

Pewnie można. Tylko ktoś musi na to wpaść
](*,)

mkm101
Posty: 992
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 11 sie 2006, 22:37

piotram pisze:Czyli to jest najprawdopodobniej skutek różnego przelicznika osób stojących na metr kw.
Niewykluczone, choć warto zwrócić uwagę że Skoda jest także szersza. Niby 11cm ale na tej długości może to dodać ponad 3m². Niewykluczone też że odpowiednio ustawiono siedzenia co też może dać zwiększenie powierzchni dla osób stojących.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 sie 2006, 11:06

Ale Skoda ma fotele w członach wózkowych w układzie "do wewnątrz", co może nie być najpojemniejszym rozwiązaniem. Pytanie, jak jest policzony "zasięg" nóg...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 wrz 2006, 12:50

Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 02 wrz 2006, 13:17

Coś ten drugi pantograf jest krzywy ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8616
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 wrz 2006, 16:18

solaris8315 pisze:Coś ten drugi pantograf jest krzywy
:arrow: I przednia wycieraczka musi chyba jakoś dziwacznie działać :D. Ale tak ogólnie to fajna zabawka :).

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lis 2006, 12:20

kilka zdjęć i informacji o Konczarze(tylko po fińsku i rosyjsku)
http://photo.tramvaj.ru/zagrebtr.htm
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2006, 12:32

Tylko czemu strona ma tytuł "Belgrad"? ;)

110 milionów euro za 70 sztuk, czyli 1,57 mln euro za sztukę. Niedrogo, ciekawe, czemu w Łodzi tak z ceną pojechali...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 05 lis 2006, 17:12

inż. Glonojad pisze: 110 milionów euro za 70 sztuk, czyli 1,57 mln euro za sztukę. Niedrogo, ciekawe, czemu w Łodzi tak z ceną pojechali...
Może wyszli z założenia , że Polska to "zachodni i bogaty kraj" i mozna dać wg cennika dla dewizowych :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2006, 17:13

Ile by nie dali, przegrali przez brak osi ;).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 07 sty 2007, 0:44

A tu chodzą słuchy, że berlińskimi GT6N poważnie zainteresowany jest także Szczecin. I coś jeszcze - MZK interesuje się także Leolinerem. Można o tym wycztać na niemieckiej Wikipedii: http://de.wikipedia.org/wiki/Leoliner
PS. Może ktoś zwrócił uwagę na stronie FBL jest także schemat tramwaju NGTW8, a prowadzą także prace nad tramwajem 12-osiowym NGTW12.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36565
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lut 2012, 23:02

Podkreślenie moje ;)
Data dodania: 2012-02-16 11:51:07
(źródło: jm, Rynek Kolejowy)


Nowy tramwaj Škody dla Miszkolca

Wczoraj podpisano umowę na dostawę 31 niskopodłogowych tramwajów Škody do wegierskiego Miszkolca. Producent zaprezentował już wygląd tramwaju który dostarczy na Węgry - zupełnie nowej Škody 25T.

Postępowanie na dostawę dwukierunkowych, niskopodłogowych tramwajów do Miszkolca powtarzane było czterokrotnie. W ostatnim przetargu Škoda pokonała AnsaldoBredę, CAF, Astra Arad i Solarisa. Odwołania dwóch pierwszych z tych firm zostały odrzucone, i ostatecznie wczoraj podpisano kontrakt. Za 31 tramwajów oraz 10-letnie utrzymanie pojazdów Miszkolc zapłaci 18,6 miliarda forintów (ok. 268 milionów złotych). Zakup jest w większości finansowany ze środków unijnych. Dostawy rozpoczną się w lutym 2014 roku i potrwają rok.

Czeskie media podkreślają, że tramwaj 25T dla Miszkolca nie dość, że jest tańszy niż tramwaje 14T dostarczane przez Škodę do stolicy własnego kraju Pragi, to jeszcze mieści więcej pasażerów. Škoda zwraca uwagę, że tramwaj 14T został specjalnie zaprojektowany dla Pragi, co podniosło koszty. Dodatkowo, między innymi, ze względu na duże nachylenia w profilach tras, wszystkie trzy wózki praskich tramwajów są napędne. W 25T napęd mają tylko krańcowe wózki. Warto zauważyć, że jest to uzupełnienie oferty czeskiej firmy o całkowicie niskopodłogowy tramwaj pięcioczłonowy, który stanowi większość zamówień np. w Polsce (120N, Swing, Tramino). - To tramwaj, który chcemy wystawiać w przetargach w innych krajach - powiedział portalowi iDNES wiceprezes do spraw marketingu Škody Zdenek Majer.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.rynek-kolejowy.pl/30928/Nowy ... zkolca.htm
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ