Wypadki komunikacyjne

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
RiZoNe
Posty: 129
Rejestracja: 23 gru 2005, 9:54
Lokalizacja: Gocław

Post autor: RiZoNe » 08 maja 2006, 18:04

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=1191a
WP pisze:Pięć osób jadących autobusem miejskim trafiło do szpitali po tym, jak na jednej z ulic w centrum Gdańska prowadzący go kierowca wjechał w inne auto.

Zbigniew Korytnicki z gdańskiej policji nie wiedział, w jakim stanie są ranni, którzy trafili do gdańskiej Akademii Medycznej i Szpitala Wojewódzkiego.

Dodał, że w kraksie, oprócz autobusu, uczestniczyły jeszcze trzy inne samochody. Na razie nie są znane okoliczności zdarzenia. Policja ustala, jak doszło do tego, że kierowca autobusu wjechał w tył mercedesa sprintera. (aka)
W życiu bywa różnie.. kwadratowo i podłużnie...

Awatar użytkownika
RiZoNe
Posty: 129
Rejestracja: 23 gru 2005, 9:54
Lokalizacja: Gocław

Post autor: RiZoNe » 10 maja 2006, 13:26

WP pisze:36 osób, w tym 20 dzieci zostało rannych w wyniku zderzenia cysterny z miejskim autobusem linii 65 w centrum Łodzi - poinformowała rzeczniczka pogotowia ratunkowego Danuta Korcz.
Według lekarzy pogotowia, życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. W większości przypadków są to urazy kończyn, stłuczenia, otarcia.
Do wypadku doszło ok. godz. 10.20 na skrzyżowaniu ulic Drewnowskiej i Kasprzaka. Według wstępnych informacji, autobusem jechała m.in. grupa dzieci z jednej ze szkół na wycieczkę do teatru. Wśród poszkodowanych jest 20 uczniów i 16 osób dorosłych.
Część rannych przewieziona została do szpitali; niektórych na miejscu opatrzyło pogotowie.
Skrzyżowanie jest całkowicie zablokowane. Na miejscu jest policja i straż pożarna. Jak ustalono, obaj kierowcy byli trzeźwi; obaj utrzymują, że wjechali na skrzyżowanie przy zielonym świetle. (jask, mn)
W życiu bywa różnie.. kwadratowo i podłużnie...

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 10 maja 2006, 15:33

onet.pl pisze: Obrazek
Zderzenie autobusu z cysterną - 36 osób rannych
36 osób, w tym 20 dzieci, zostało rannych w wyniku zderzenia cysterny z miejskim autobusem linii 65 w centrum Łodzi - poinformowała rzeczniczka pogotowia ratunkowego Danuta Korcz.
Według lekarzy pogotowia, życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. W większości przypadków są to urazy kończyn, miednicy, kręgosłupa, stłuczenia oraz otarcia. "Nasza koleżanka pojechała na obserwację do szpitala. Mamy nadzieję, że szybko wróci do szkoły" - powiedział PAP jeden z uczniów, czekający z nauczycielką na swoich rodziców.

Do wypadku doszło ok. 10.20 na skrzyżowaniu ulic Drewnowskiej i Kasprzaka. Według wstępnych informacji, autobusem jechała m.in. grupa 40 dzieci ze szkoły podstawowej nr 35 na wycieczkę do teatru. Część rannych, w tym 19 dzieci, przewiezionych zostało do szpitali w Łodzi i Zgierzu; niektóre osoby na miejscu opatrzyło pogotowie. Kilku uczniów, którzy nie zostali poszkodowani, odebrali rodzice. Pozostałe dzieci wróciły z nauczycielami do szkoły.

Z cysterny wyciekło co najmniej kilkadziesiąt litrów oleju napędowego, które musieli usunąć strażacy i pogotowie chemiczne. Skrzyżowanie było zablokowane przez trzy godziny.

Jak ustalono, obaj kierowcy byli trzeźwi; obaj utrzymują, że wjechali na skrzyżowanie przy zielonym świetle. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja. Z relacji świadków wynika, że autobus uderzył w tył cysterny.

Autobus i cysterna marki MAN zostały zabrane na parking policyjny, gdzie zostaną poddane badaniom biegłego.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 maja 2006, 18:29

TU znajduję się galeria zdjęc z tego tragicznego wypadku. Podobno obaj kierowcy stweirdzili, że wjechali na skrzyzowanie na zielonym świetle- jak jednak ustalili dziennikarze sygnalizacja działała poprawnie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36565
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 maja 2006, 20:07

Co tam tak mokro, coś się paliło?

I w co oberwał szambelan? Słuszałem, że autobus uderzył w jego tył, choć wiele śladów to na nim nie widać. Jeśli tak, to najprawdopodobniej albo autobus wparował na czerwonym, albo pełnym pędem na początku zielonego, podczas gdy cysterna wjechała np. na żółtym lub początku czerwonego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 10 maja 2006, 20:11

Bastian pisze:Co tam tak mokro, coś się paliło?
Pewnie zalali olej czy benzynę jakimś mazidłem...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 maja 2006, 20:12

Bastian pisze:Co tam tak mokro, coś się paliło?

Olej wyciekł z szambiarki.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 10 maja 2006, 21:42

Przy okazji tragedii dziennikarze mają używanie.
Mam włączone radio na Pogodę i słyszę: "W Łodzi doszło do tragicznego wypadku. Miejski autobus wjechał z dużą prędkością w cystenę pełną paliwa...." ](*,)
Dodam, że było to jakąś godzine temu.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 maja 2006, 21:44

RMF o 11:19 podał, że okazało się, ze to nie była cysterna, a jeszcze ze 20 minut pózniej na TVP-3 w pasku leciało, że wypadek był z udzialem cysterny.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 10 maja 2006, 22:03

Cały czas mówią o cysternie, bo określenie 'szambiarka' im przez gardło nie przejdzie. :wink: Później mówią (albo nie), że owa cysterna okazała się samochodem do przewozu nieczystości.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 10 maja 2006, 22:46

Siecool pisze:Cały czas mówią o cysternie, bo określenie 'szambiarka' im przez gardło nie przejdzie.
Natomiast wy (coponiektórzy) w tym wątku cały czas piszecie o tragedii, kiedy żadnej tragedii nie było.
Poza tym prowadząca poranny serwis TVN 24 oraz jej wydawca nie mieli żadnego problemu z nazwą "szambiarka" Może tylko publicznym nie przechodzi przez gardło?

Awatar użytkownika
RiZoNe
Posty: 129
Rejestracja: 23 gru 2005, 9:54
Lokalizacja: Gocław

Post autor: RiZoNe » 10 maja 2006, 22:58

Emisja pisze:Natomiast wy (coponiektórzy) w tym wątku cały czas piszecie o tragedii,
Teoretycznie nie tragedia..nie dla nas..ale dla tych małych dzieci..polemizowałbym :-k
W życiu bywa różnie.. kwadratowo i podłużnie...

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 10 maja 2006, 23:39

RiZoNe pisze:ale dla tych małych dzieci..polemizowałbym
No ja tak tylko z punktu widzenia kodeksu. A takie male to one znowu nie byly. Bez przesady. Gimnazjum. Natomiast mam wrazenie ze najwiecej szkody narobula panika i krzyki ze zaraz wszystko wybuchnie. I ten kociol ktory sie zrobil w drzwiach przeguba byl dla nich wiekszym szokiem niz sam wypadek. To moja ocena subiektywna na podstawie ich relacji.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36565
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 maja 2006, 23:42

No, często tak jest, że więcej szkód przynosi nie samo zdarzenie, a następująca po nim panika...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 11 maja 2006, 0:03

Może trochę po czasie, ale poznajcie okoliczności zdarzenia:
http://prasowy.blogspot.com/2006/05/kol ... m-zkm.html

(Klik na miniaurkę powiększa tekst do czytelnych rozmiarów)

ODPOWIEDZ