[GOP] Tramwaje Śląskie i komunikacja w GOP-ie

Moderator: JacekM

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 20 sty 2023, 23:20

person pisze:
20 sty 2023, 21:11
primoż pisze:
09 sty 2023, 22:23
[suchar]To wygląda na reklamę zabiegów in vitro[/suchar] :term:
A wystarczyło wpisać w Google.
http://fabrykapelnazycia.pl/
To sztandarowy projekt Dąbrowy...
No to niech sobie będzie sztandarową inwestycją Dąbrowy. Bardziej chodzi o to, że dla osoby nieznającej lokalnych uwarunkowań na pierwszy rzut oka nazwa przystanku wydaje się niestandardowa :wink:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 sty 2023, 23:42

person pisze:
20 sty 2023, 21:11
Czyli nie znam się, ale się wypowiem?
:arrow: "Nie znam lokalnych uwarunkowań" nie jest równoznaczne z brakiem możliwości podania kilku przykładów zmian i ich skomentowania. W Dąbrowie Górniczej byłem raz w życiu, więc tym bardziej - jako osoba przez pół dnia korzystająca z ichniejszej komunikacji - mam chyba prawo wyrażenia opinii, że łatwiej komuś z zewnątrz wygooglować Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej niż bliżej nieokreślone centrum administracyjne w dzielnicy Reden. Nadal zatem uważam tego typu zmiany za absurd. Ale jeżeli sam zdecydowałeś się wypowiedzieć, to zgodnie ze swoją teorią zapewne znasz dużo lepiej lokalne uwarunkowania, więc mnie oświeć, czym Urząd Miejski zasłużył sobie na takie potraktowanie :).

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 sty 2023, 20:28

MZ pisze:
20 sty 2023, 23:42
person pisze:
20 sty 2023, 21:11
Czyli nie znam się, ale się wypowiem?
W Dąbrowie Górniczej byłem raz w życiu, więc tym bardziej - jako osoba przez pół dnia korzystająca z ichniejszej komunikacji - (...) Nadal zatem uważam tego typu zmiany za absurd.
Yezu, nie pisz więcej.
Ale jeżeli sam zdecydowałeś się wypowiedzieć, to zgodnie ze swoją teorią zapewne znasz dużo lepiej lokalne uwarunkowania, więc mnie oświeć, czym Urząd Miejski zasłużył sobie na takie potraktowanie :)
Nie znam się na realiach zagłębiowskich, dlatego się nie wypowiadam - to po pierwsze.
W większości miast/rejonów jest inna filozofia nazywania przystanków lub miejsc i podchodzę do tego z zafascynowanym zainteresowaniem - to po drugie.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 22 sty 2023, 20:37

@person, zawsze możesz sobie włączyć ignorowanie postów. Zjedz snikersa.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 sty 2023, 20:50

Czyli mam nie reagować na ewidentne głupoty? Ok, niech się szerzą, niech nikt nie reaguje.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 22 sty 2023, 21:06

MZ napisał, że wygląda mu to na absurd, czyli wyraził opinię, zastrzegając przy tym, że patrzy z zewnątrz. Do głupoty jest z tego miejsca bardzo daleko.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 sty 2023, 21:37

Nazwa "Fabryka Pełna Życia" jest głupia, więc tym bardziej przystanek noszący nazwę od tego, nazywa się głupio.
Obrazek

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 sty 2023, 21:44

Ja się co prawda nie znam, ale skoro tak nazywa się obiekt, to jak inaczej nazwać przystanek mający nosić nazwę taką samą jak... obiekt?
W każdym mieście są głupie nazwy. Dla nas, dla kogoś innego, dla Pani Grażyny i Pana Jana...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2023, 22:54

Nie jest jednak gorsza niż Och-Teatr, więc może na tym zakończmy ten spór :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 22 sty 2023, 23:25

person pisze:
22 sty 2023, 20:28
MZ pisze:
20 sty 2023, 23:42
W Dąbrowie Górniczej byłem raz w życiu, więc tym bardziej - jako osoba przez pół dnia korzystająca z ichniejszej komunikacji - (...) Nadal zatem uważam tego typu zmiany za absurd.
Yezu, nie pisz więcej.
:arrow: Ty tym bardziej, jeśli dla udowodnienia swojej tezy łączysz w cytacie fragmenty dwóch osobnych zdań, wycinając uzasadnienie. Manipulacja!
person pisze:
22 sty 2023, 21:44
Ja się co prawda nie znam, ale skoro tak nazywa się obiekt, to jak inaczej nazwać przystanek mający nosić nazwę taką samą jak... obiekt?
Może na przykład Urząd Miejski, o którym fragment musiałeś wyciąć, żeby skupić się wyłącznie na Fabryce Pełnej Życia, bo UM był nie do obrony.

Cytując: mam nie reagować na ewidentne głupoty? OK, niech się szerzą, niech nikt nie reaguje. Resztę napisali już moi przedmówcy, więc koniec.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 lut 2023, 11:43

MZ pisze:
person pisze:
22 sty 2023, 21:44
Ja się co prawda nie znam, ale skoro tak nazywa się obiekt, to jak inaczej nazwać przystanek mający nosić nazwę taką samą jak... obiekt?
Może na przykład Urząd Miejski, o którym fragment musiałeś wyciąć, żeby skupić się wyłącznie na Fabryce Pełnej Życia, bo UM był nie do obrony.

Cytując: mam nie reagować na ewidentne głupoty? OK, niech się szerzą, niech nikt nie reaguje. Resztę napisali już moi przedmówcy, więc koniec.
Ok, reagujmy na głupoty.
Sprawdziłem w Googlach czym jest ten Reden i...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reden_(D% ... %B3rnicza)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja: ... aj%C4%85ca
Przypomnę, że w GOPie mają nostalgię/zwyczaj do nazywania przystanków od obszarów/dawnych wsi/jednostek/miast, które weszły w skład większych jednostek.

Ergo: czym sobie Urząd Miejski zasłużył? Niczym. Po prostu zrobili to, co w wielu innych przypadkach w swojej sieci.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 623
Rejestracja: 16 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: 東武東上線志木駅

Post autor: TranslatorPS » 06 lut 2023, 19:00

Reden w Dąbrowie Górniczej się akurat broni, bo taki jest schemat nazewnictwa w całej aglomeracji, choć szkoda tego UM. Mnie całkowicie (i uprzedzam, byłem tam, w miniony weekend) rozwala akurat Gołonóg Centralna Kuchnia, którą to MZ zresztą słusznie wytknął. Ani kuchni, ani ulicy Centralnej, ani centralnej kuchni, ani kuchni na ulicy Centralnej tam jakoś nie widzę - tylko magazany, tokarza i nie wiem czy nie jakiś złom.

Fabryka Pełna Życia brzmi komicznie na pierwszy rzut oka, ale broni się jeśli chodzi o sam obiekt – choć pominę fakt, że poprzednia nazwa tego zespołu, czyli Pałac Kultury, brała się od obiektu zdecydowanie bliżej położonego.

Śmiesznie wyszła natomiast zmiana nazwy zespołu Gołonóg Podstacja na Gołonóg Wiadukt S1 (no i oczywiście w parze jest też zmiana zespołu Gołonóg Podstacja Pętla na Gołonóg Wiadukt S1 Pętla, no bo oczywiście, że przystanek położony na pętli 15 metrów od przelotowych musi się nazywać inaczej) – jako że tramwaj do Huty nie kursuje, bo linia jest przez pół Dąbrowy rozgrzebana, to zaktualizowane zostały tylko płetwy na przystankach autobusowych, stąd też na wspólnym peronie tramwajowym na wschód i autobusowym na zachód mamy niemałą schizmę nazewniczą na dwóch słupkach nie dalej jak 5-10 metrów od siebie... chociaż, jakby o tym pomyśleć, to wychodzi na to, że przy tej Pętli to wcale takie dziwnie już nie jest 8-(
Ten od cyferek i tłumaczeń.
Ostatni manual miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni wysokopodłogowy miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni 5B/6B: EN57-2070 > ROJ 30517, 22.02.2024
Ostatni pod banderą ZTM: 6208 > 13/189, 7.01.2023

Jelcz4755
Posty: 126
Rejestracja: 02 paź 2012, 17:11

Post autor: Jelcz4755 » 06 lut 2023, 21:57

Fabryka Życia może być flagową inwestycją w Dąbrowie Górniczej, więc na pierwszy rzut oka nazwanie zespołu przystnakowego od tego miejsca może wydawać się poprawne. Jednak w szerszej perspektywie może być również mylące. Jeśli dojście do Fabryki jest podobne zarówno z przystanku Fabryka Życia jak i przystanku Centrum, a tak pokazuje Google Maps, część turystów zasugeruje się nazwą zespołu przystankowego, co może niepotrzebnie wydłużyć czas dojazdu lub skutkować zbędnymi przesiadkami. W mojej opinii Fabryka Życia powinna być po prostu odpowiednio zaznaczona na schematach.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 lut 2023, 22:45

Nazwy nazwami, ja po "przechadzce" po centrum Dąbrowy Górniczej zacząłem się zastanawiać, czy u nich znana jest idea dostępności przystanków, zwłaszcza dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

No i w ogóle smutek... https://www.google.com/maps/@50.3254308 ... 384!8i8192
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 07 lut 2023, 19:17

Zielone torowisko :)
Obrazek

ODPOWIEDZ