Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 cze 2011, 1:13

henio_wpz pisze:Na konferencji prasowej mówili, że ich cel to przewożenie ludzi z punktu A do punktu B bez żadnych przystanków po drodze, więc bazą wypadową w Wawie jest Metro Wilanowska i nic więcej.
Równie skutecznie można by w ten sposób uzasadnić relację Warszawa Miedzeszyn - Kraków Rżąka... #-o
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

reserved
Posty: 14581
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 cze 2011, 4:44

Adam G. pisze:Może dlatego upadł?
Mówię o czasach jego świetności, wtedy każdy kurs generował spore potoki. Pamiętam, że czasem były walki o miejsca i nie każdy miał szanse się zabrać. Dlaczego później upadł, nie wiem.
Adam G. pisze:Dla Ciebie szkoda, ale zdaje mi się, że Metro Wilanowska to dla większości warszawiaków punkt znacznie bardziej dogodny niż dw. Zachodni, do którego metrem się nie dojedzie.
Z punktu widzenia kogoś, kto z warszawskiej Ochoty dojeżdżałby tym do Torunia kiedyś łatwiej było dojechać do Al. Jana Pawła II i tam wsiadać w PE niż teraz jechać gdzieś na Metro Wilanowska.
Adam G. pisze:Kontynuując takie poglądy, znajdziesz się w grupie, która ZAWSZE znajdzie "coś niedobrego" w tej firmie, podczas gdy inni będą to postrzegać jako niewinny błąd, który mógł się zdarzyć każdemu.
Rzeczywiście bardzo niewinny, dobę zajęło mi znalezienie jakiegokolwiek rozkładu.
henio_wpz pisze:Na konferencji prasowej mówili, że ich cel to przewożenie ludzi z punktu A do punktu B bez żadnych przystanków po drodze, więc bazą wypadową w Wawie jest Metro Wilanowska i nic więcej.
No to beznadziejnie, mogliby zrobić jakąś bazę na północy Warszawy dla osób wyjeżdżających na północ. Taki mieszkaniec Tarchomina chcący jechać do Gdańska po cholerę ma jechać prawie na Ursynów?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8299
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 cze 2011, 9:01

Bastian pisze:
henio_wpz pisze:Na konferencji prasowej mówili, że ich cel to przewożenie ludzi z punktu A do punktu B bez żadnych przystanków po drodze, więc bazą wypadową w Wawie jest Metro Wilanowska i nic więcej.
Równie skutecznie można by w ten sposób uzasadnić relację Warszawa Miedzeszyn - Kraków Rżąka... #-o
Z druuuugiej strony linie lotnicze nie są lepsze - podpisywanie lotniska w Pyrzowicach jako Katowice/Kraków (onegdaj), czy loty do Paryża (Beauvais) są lepsze niż nasza Wilanowska? ;)
Faktycznie, jest to strategia obniżania kosztów (zapewne zatrzymanie się na lotnisku było za drogie, choć przy takim Metrze Marymont mogliby się zatrzymywać...

pietia
Posty: 820
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 08 cze 2011, 9:15

Swoją drogą, ciekawe gdzie oni się jeszcze zmieszczą na M.Wilanowska? Pewnie na stanowiskach PKS-owych, chociaż i tam nieraz bywa nieźle zastawione

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 08 cze 2011, 9:28

Ok, pojechałem po bandzie z Wilanowską, zdawało mi się to logiczne, że jak się jedzie przez miasto, to można się gdziesik jeszcze zatrzymać (chociaż na Wisłostradzie gdzie indziej miałoby sens? Przy Nowym Zjezdzie? Torwar?
A poleciałem, bo w Gdańsku są TRZY punkty - dworzec PKS, Hala Olivia oraz Oliwa pętla tramwajowa. W sumie pod tym względem niewiele mniej, niż miał śp Polski Express.

Reserved napisał, że 1 kurs dziennie. Otóż drogi bracie, do Gdańska są trzy - poranny, popołudniowy i nocny.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 cze 2011, 9:50

person pisze:choć przy takim Metrze Marymont mogliby się zatrzymywać...
Otóż to. A w przyszłości nawet przez Młociny przejechać.
chester pisze:do Gdańska są trzy
O 24:00, 0:00 i o północy :term: (BP, NMSP :P)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 08 cze 2011, 9:51

fik pisze:Ciężko mi wyobrazić, co musiałby zrobić przewoźnik autobusowy, żeby przebić 19€ Warszawa-Praga.
Polskibus: 18-23 lipca - 20 zł.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 08 cze 2011, 10:11

Czy komuś udało się trafić na jakiś słusznie drogi bilet, czy same takie taniochy? Zacznę podejrzewać, że autobusy kradzione, za kierownicą Chińczyk, a w baku przepracowana frytkownica.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 08 cze 2011, 10:12

Wiesz, może na początku dołożą trochę do interesu, a potem przyfasolą ceny.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 cze 2011, 10:16

yavorius pisze:potem przyfasolą ceny.
Nie sądzę. Prędzej posadzą za kierownicą Chińczyka i przestaną spłacać autobusy :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14782
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 cze 2011, 10:28

To :mewa: Wilanowska nie jest takie zle. Spokojnie mogę zostawić samochód na P+R i jechać dalej (oczywiście mowa o krótkich wyjazdach).
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 08 cze 2011, 10:29

Równie dobrze możesz go postawić pod Bomi na Bukowińskiej :>

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 08 cze 2011, 10:48

reserved pisze:Z punktu widzenia kogoś, kto z warszawskiej Ochoty dojeżdżałby tym do Torunia kiedyś łatwiej było dojechać do Al. Jana Pawła II i tam wsiadać w PE niż teraz jechać gdzieś na Metro Wilanowska.
Ochota to wszakże 90% ludności Warszawy, do tego wszyscy chcą jechać akurat do Torunia. Przestań, bo to się robi śmieszne. Wilanowska to naprawdę wspaniałe miejsce jak na taniego przewoźnika - popatrz sobie, jak funkcjonują linie lotnicze o podobnym profilu.
reserved pisze:Rzeczywiście bardzo niewinny, dobę zajęło mi znalezienie jakiegokolwiek rozkładu.
Musiałbym w tym momencie dość niepochlebnie wyrazić się na temat Twoich zdolności, bowiem mnie zajęło to nie więcej niż 5 minut. Nie zmienia to faktu, że goły rozkład (bez konieczności wyszukiwania) umieszczony na stronie głównej w niczym by nie zaszkodził.
reserved pisze:
henio_wpz pisze:Na konferencji prasowej mówili, że ich cel to przewożenie ludzi z punktu A do punktu B bez żadnych przystanków po drodze, więc bazą wypadową w Wawie jest Metro Wilanowska i nic więcej.
No to beznadziejnie, mogliby zrobić jakąś bazę na północy Warszawy dla osób wyjeżdżających na północ. Taki mieszkaniec Tarchomina chcący jechać do Gdańska po cholerę ma jechać prawie na Ursynów?
Beznadziejnie, tragicznie, katastrofa. Nakręcaj się dalej.

Gdy chciałem tanio dostać się do Belgii, z Żoliborza musiałem w tym celu przemieścić się do Wrocławia. Nie widzę najmniejszego problemu, by ktoś, kto chce z Tarchomina tanio dostać się do Gdańska, przemieścił się na Wilanowską.

Rety, bilety za grosze, a ludzie mają wymagania jakby właśnie uruchamiano luksusowe połączenia dla biznesmenów...
noidea

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 cze 2011, 11:23

Miejsce ani lepsze ani gorsze niż Zachodni, może być.

Strona www żałosna.
Szczegółowe informacje na przystanek autobusowy, kliknij na ziggi.
Każdy pasażer może przewieźć bezpłatnie do dwóch sztuk bagażu:

(a) Jedną sztukę bagażu o wadze do 20 kg i o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera (dalej: „Bagaż podręczny”).

(b) Jedną sztukę małego bagażu o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera (“dalej: „Bagaż podręczny””).
Opisane już błędy w regulaminie - to jest dokument rodzący konkretne prawa i obowiązki, tego się nie pisze na kolanie.

Rozkładu jazdy (tabeli/wykazu kursów, nie wyszukiwarki połączeń) nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 cze 2011, 11:39

Adam G. pisze:Wilanowska to naprawdę wspaniałe miejsce jak na taniego przewoźnika - popatrz sobie, jak funkcjonują linie lotnicze o podobnym profilu.
Teraz to ty popadasz w absurd. Wilanowska jako jedyne miejsce miałaby uzasadnienie tylko w dwóch przypadkach:

1) gdyby autobus zaraz po ruszeniu wchodził na pułap kilku tysięcy metrów (inaczej doprawdy nie wiem, czemu miałaby służyć twoja analogia do przewoźników lotniczych)
2) gdyby autobus zaraz po ruszeniu wyskakiwał na obwodnicę i omijał resztę Warszawy szerokim łukiem.

Wtedy rzeczywiście trudno byłoby wymagać dodatkowego miejsca zatrzymania. Ale rozumiem, że i tak musi się przebić przez miasto na północ. PKS-y z DWZ też się w relacjach na wschód i na północ zatrzymują po drodze...

BTW - mowa o wsiadaniu - a co z wysiadaniem? Wierzycie, że nie skończy się to wysadzaniem pasażerów choćby z Bielan i Tarchomina, ale nie tylko, na światłach?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ