[ŁÓDŹ]MPK Łódź z serwisem SMS

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 20 cze 2011, 12:36

KLIK
Obrazek
Masz uwagi do kierowcy, wyślij sms-a
NOWY POMYSŁ WŁADZ ŁÓDZKIEGO MPK

Łódzkie MPK wprowadziło specjalny serwis dla pasażerów komunikacji miejskiej - masz uwagi dotyczące kierowców lub pojazdów wyślij sms-a i podziel się nimi z władzami firmy. Mieszkańcom Łodzi pomysł bardzo się spodobał. - Nareszcie mamy coś do powiedzenia - mówią. Jak mówi rzecznik MPK, sms-ów przyszło już kilkadziesiąt, w większości pozytywnych.


Koszt wysłania takiej wiadomości to 2,46 zł. Niemało, ale jak zapewniają władze MPK dlatego, żeby zapobiec nadużyciom. W smsie musi się znaleźć numer kierowcy.

Jeszcze nie wszyscy pasażerowie wiedzą o nowej inicjatywie MPK, ale większości pomysł się podoba. - Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, bo różnie było z tym naszym MPK. Tylko tak naprawdę ja nic o tym nie wiedziałam, ale sądzę, że pasażerowie będą z takiej możliwości korzystać - mówi jedna z pasażerek Izabela Krysztorfowicz. - Kierownictwo MPK powinno wiedzieć jak pracują ich kierowcy. A najlepiej wiedzą o tym pasażerowie - zauważa pasażer Mirosława Woszczyk.

Żeby było lepiej

Łódzkie MPK już od jakiegoś czasu próbuje poprawić jakość świadczonych usług. Serwis sms-owy jest kolejnym etapem zmian. Jego zaletą jest to, że jest bardzo prosty. Wszystko co trzeba zrobić, to na numer 72051 wysłać sms-a rozpoczynający się od hasła MPK. Potem wpisujemy numer kierowcy i słowo "tak" lub "nie" w zależności jak danego kierowcę oceniamy. W wiadomości można także uzasadnić swoją ocenę.

Pasażerowie, którzy wyślą sms-a, co miesiąc będą brali udział w konkursie, w którym będzie można wygrać bilet miesięczny na wszystkie linie.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ