Dekret Bieruta, grunty i roszczenia

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 wrz 2016, 21:19

Poc Vocem pisze:
Daniel_FCB pisze:3) HGW po wejściu do ratusza nie przystąpiła do jego likwidacji i powołania nowego - wielu urzędników z nadania Poległego Lecha zostało. No i teraz za powiązania jednego z takich urzędników z handlarzami roszczeń dostaje po głowie.
Urzędnik ten przyszedł do ratusza z urzędu wojewódzkiego, gdzie był z nadania PO, więc to raczej Kaczyński był tym, który został wsadzony na minę. Mógł go nie zatrudniać, ale na jakiej podstawie, skoro referencje miał dobre.
Raz, że historię zatrudnienia pana Bajko można łatwo sprawdzić:
Marcin Bajko został dyrektorem BGN w 2005 r., jeszcze za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W samym urzędzie pracuje natomiast aż od 1999 r. - Zaczynał od starostwa, a po wejściu w życie ustawy warszawskiej w 2002 r. przeszedł już do urzędu miasta - precyzuje rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
A dwa, że Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy od 18 listopada 2002 do 22 grudnia 2005, w tym czasie wojewoda był z SLD, a wojewoda z PO był (co za niespodzianka!!!) dopiero wtedy, kiedy PO wygrało wybory parlamentarne, co (surprise surprise!) nastąpiło w 2007.

Trzy, że w 1999 PO w ogóle nie istniało... :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 wrz 2016, 21:39

A skąd się wziął Rudnicki?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1615
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 06 wrz 2016, 19:44

Od niedawna wziął się za HGW taki jeden co zbudował tunel wzdłuż rzeki.
Jemu już się przedawniło?
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 06 wrz 2016, 21:52

On nigdy zarzutów nie miał.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 wrz 2016, 22:38

"Drodzy Państwo, w ostatnich dniach dociera do mnie wiele wyrazów życzliwości. Te życzenia wytrwałości i poparcia płynące z różnych stron, często z różnych miejsc Polski, są dla mnie ważne. Chcę bardzo za nie podziękować. To dla mnie jeszcze jeden impuls, by dalej iść obraną drogą. Wyjaśnię sprawę reprywatyzacji w Warszawie, będę walczyła o dużą ustawę reprywatyzacyjną przez dwa lata, które pozostały do końca mojej kadencji."

Jej naprawdę nie brak czelności...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 07 cze 2020, 13:03

PAD ułaskawił Jana Śpiewka, który był skazany prawomocnie za rzekome pomówienia ws. dzikiej reprywatyzacji.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 07 cze 2020, 15:21

Skoro był skazany, to już nie rzekome. ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ