Budżet partycypacyjny

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Budżet partycypacyjny

Post autor: Wiliam » 21 cze 2014, 20:18

Nikt nic nie mówi, a od wczoraj można głosować na projekty do realizacji z budżetu partycypacyjnego.
Żeby specjalnie nie powielać tu jest wszystko: http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/
Wśród projektów znajdują się też te jakoś powiązane z komunikacją. Najwięcej jest pewnie propozycji wyznaczania pasów rowerowych, choć kojarzę że na Saskiej Kępie jest m.in. uporządkowanie terenu wokół przystanku autobusowego.
Może macie jakiś faworytów, czy też może chcecie za kimś polobbować? A może jakieś plany na przyszłe budżety? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 22 cze 2014, 0:26

Przede wszystkim nonsensem jest dla mnie fakt, że mogę głosować tylko w jednej dzielnicy, na jednym obszarze - mieszkam tu, pracuję tam, często przebywam jeszcze gdzie indziej - więc czemu miałbym nie móc zagłosować w każdym z tych miejsc? :( Z chęcią zagłosowałbym zarówno na Białołęce, jak i na Pradze Północ, a tak nie wiem w sumie co wybrać... i chyba wybiorę tę drugą dzielnicę, bo po prostu ma sensowniejsze projekty.

No i muszę też ponarzekać na podane ceny - 4 progi zwalniające to 150 tys. zł? Jakoś mi się nie chce wierzyć, w sklepach online ceny zwykle 500 zł nie przekraczają.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 22 cze 2014, 0:35

Do progów to pewnie trzeba projekt i wszelkie uzgodnienia, stąd 148 tysi.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 22 cze 2014, 1:10

Stary Pingwin pisze:Do progów to pewnie trzeba projekt i wszelkie uzgodnienia, stąd 148 tysi.
No to to ja wiem, ale ta kwota wydaje mi się zwyczajnie zawyżona.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

ctl83
Posty: 272
Rejestracja: 24 mar 2006, 19:49
Lokalizacja: Wola

Post autor: ctl83 » 22 cze 2014, 13:10

Mój faworyt:
"Dokończenie wymiany starej siatki ogradzającej boisko Zespołu Szkół nr 122 (Szkoła Podstawowa nr 351 i Gimnazjum nr 51) na ogrodzenie stalowe, zabezpieczające teren wokół szkoły przed wchodzeniem osób nieuprawnionych, dokonujących zniszczeń, kradzieży, pozostawiających śmieci i wyprowadzających psy."
Ja myślałem zawsze że śmieci się wyrzuca do lasu. :-D
A na poważnie to naprawa zniszczonego ogrodzenia to powinna być zrealizowana tak czy inaczej ze środków na bieżące utrzymanie, niezależnie od głosowania mieszkańców.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 cze 2014, 14:05

Wymiana płotu to w skali szkoły może być już większe wyzwanie. Dużo rzeczy co jest na tych listach to powinno być zrobione, ale tak widać że jest jakieś oddolne parcie na zmiany.
Zielone Mazowsze reklamuje się ze swoimi pomysłami: http://budzet.zm.org.pl/
Zdecydowanie podobają mi się kontrapasy rowerowe w Śródmieściu. No i kontynuacja drogi rowerowej pod mostem Poniatowskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 22 cze 2014, 15:03

A ja jednak jestem za projektami, które nie służą tylko konkretnemu lobby, a tak zwanemu ogółowi społeczeństwa, dlatego jeśli miałbym coś wybierać to wskazałbym propozycję ochocką z budową przejścia przy Koszykowej. To niezdrowe, że go tam jeszcze nie ma.

W dodatku kontrapasy są dość ryzykowne przy tak słabej widoczności na Starówce, a mam podejrzenia, że nie wszystkie proponowane odcinki zostały pod tym względem zanalizowane. Ponadto w części lokalizacji takie coś jest zwyczajnie zbędne, np. na Noakowskiego. Tam w ogóle rowerzystów mało co jeździ, więc na co im kontrapas? Skoro nie jeżdżą w jedną stronę to i w drugą nie będą. No i przede wszystkim zdecydowane "nie" dla rowerzystów na placu Zamkowym :/ Są pewne przestrzenie, które powinny pozostać piesze i pl. Zamkowy do nich należy.

Ja naprawdę rozumiem, że ZM potrafi lepiej sprzedać projekt niż zwykli mieszkańcy, ale to coś powinno być uwalone z powodu szkodliwości dla układu urbanistycznego miasta.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 cze 2014, 15:28

Na Noakowskiego jest dwukierunkowa DDR i żadnego kontrapasa nikt nie planuje. A rowerzystów jest sporo.
Zbieraczka rozkładów jazdy.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 22 cze 2014, 17:00

Ech... Emilii Plater miało być. Odcinki mi się pomyliły :/
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 cze 2014, 18:39

Na Emilii Plater, Hożej czy Wilczej rowerzyści już dziś jeżdżą pod prąd.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 cze 2014, 20:03

Ja nie jeżdżę, a czasem bym chciał. :P
Zadowolić wszystkich się nie da, ale żeby każdemu coś dać to po to mamy po pięć głosów. :)
Obrazek

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 22 cze 2014, 23:47

Gdyby ktoś chciał poprzeć, to polecam autorski projekt:
http://autobusczerwony.blox.pl/2014/06/ ... Kepie.html

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 cze 2014, 0:24

Czy redakcja mogłaby sprawdzić, co za kretyn wprowadził zasadę, że można głosować na projekty tylko z jednego osiedla (bo nawet nie dzielnicy)? I podać personalia tej osoby?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 23 cze 2014, 1:09

Też ubolewam nad tym wymogiem. Z drugiej strony rozumiem go o tyle, że to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed tym, że np. jakiś desant ściągnięty po znajomości z Wawra mógłby nagle przesądzić o wynikach głosowania na Bielanach.

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 cze 2014, 5:43

A mnie zastanawia inna rzecz. Mam do wyboru określoną ilość projektów. To jest jasne. Tylko... skoro przy każdym projekcie jest cena, to może by tak ustalić limit cenowy, a nie ilościowy? Wtedy ludzie bardziej by szanowali budżet miasta. Skoro mogę sobie wybrać zarówno 5 projektów za parę tysięcy, jak i 5 projektów za 500 tysięcy... W ten sposób robimy tak, że jest jakiś limit cenowy, możemy wybrać nie więcej niż x projektów, ale żeby nie przekroczyły jakiejś tam sumy (bo jak przekroczą, to wtedy mniej).

ODPOWIEDZ