Taxi i im podobne

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 05 cze 2019, 14:29

"Lex Uber" podpisane przez prezydenta.
https://www.gosc.pl/doc/5618476.Prezyde ... 7gsjOqOtzg

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 20 sty 2023, 0:30

Wrzucam taką ciekawostkę: Free Now chce wydać nową inteligentną aplikację, która podpowie jaki środek transportu najlepiej wybrać w danej chwili.

Jestem ciekawy jak to wpłynie na komunikację organizowaną przez WTP. Coraz częściej zauważam, że coraz więcej osób dojeżdża np.: do metra Uberem. Jestem ciekawy czy są to ludzie, którzy normalnie powinni do metra dojechać autobusem, a tego nie robią, bo oferta dowozu do metra jest zbyt ułomna :co:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 sty 2023, 8:15

Albo w drugą stronę: normalnie pojechaliby uberem (taksówką), ale oszczędzają i długi odcinek trasy jadą metrem.

Taksówka jest o dowolnej porze i wozi szybko punkt w punkt. Metro jest tańsze i też szybkie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2023, 11:54

primoż pisze:
20 sty 2023, 0:30
Coraz częściej zauważam, że coraz więcej osób dojeżdża np.: do metra Uberem. Jestem ciekawy czy są to ludzie, którzy normalnie powinni do metra dojechać autobusem, a tego nie robią, bo oferta dowozu do metra jest zbyt ułomna :co:
To też ludzie, których stać na regularne płacenie za Ubera zamiast korzystania z darmowego (przy założeniu, że i tak mają bilet na metro) autobusu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 20 sty 2023, 21:07

Jak mam płacić 4.40 za bilet, a free now mam za 13, to raczej tylko czasem jadę autobusami. Ale uber plus metro jest dość popularny - co świadczy o tym, że potencjał w dowozowkach do metra jest nie do końca wykorzystany. FREE now to chyba będzie polecał albo taksówkę, albo hulajnogę - bo i co innego.
ŁK

ODPOWIEDZ