Taxi i im podobne

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 14 gru 2018, 8:47

I znowu odnosisz się do osoby, a nie argumentu. Tym razem do interlokutora.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 gru 2018, 10:17

BJ pisze:
13 gru 2018, 19:13
Praktycznie półamatorskie OKO.Press? Może jeszcze na Pikio się zaczniecie powoływać? xD
W przeciwieństwie do tego, co zazwyczaj spotyka się na pikio, artykuł cytowany przez KwZ jest dość starannie oźródłowany, więc jego aprioryczne odrzucanie ze względu na medium, w którym się ukazał, jest dzbaństwem pierwszej wody.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 gru 2018, 15:57

Wg mnie Oko.press cierpi na silne zideologizowanie swoich tekstów. Wybór tematów, używany język są wyraźnie lewicowe. Np. Kaczyńskiego nazwą kłamcą, a o Biedroniu przy takim samym przypadku powiedzą, że się pomylił. Można by to porównać do jakiegoś Uważam Rze czy pewnie Niezależnej24 (tylko wydaje mi się, że mniej kłamliwie - ale ponieważ oko.press trafia w moje przekonania, to mogę być stronniczy). Najcenniejsze co robią, to że wykopują dane i opracowanie jest takie sobie, dziennikarskie. Myślę, że ogółem i tak są wartościowsi od większości współczesnego dziennikarstwa.

Przy drugim czytaniu wychodzi, że te tytułowe 15 lat nie jest poparte w faktach, przynajmniej tych przedstawionych w artykule. Najwyżej tym, że PGG wydobywające 2/3 polskiego węgla (zwłaszcza energetycznego, o który chodzi tutaj) ma zasoby na 10 lat.

Duda rzucając 200 lat wyssał je z palca. Kłamie w konkretnym celu: obrony polityki PiS.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 gru 2018, 17:20

To ciekawe, bo z mojego punktu widzenia (powiedzmy, że socjaldemokraty) oko jest centroprawicowe, gdzieś w okolicach Biedronia właśnie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 gru 2018, 18:54

Z calym szacunkiem, o ile pamiętam to dla ciebie PO jest zdajsie niemal faszystowskie (nie wiem, gdzie jest PiS o Kukizie nie wspominając) :p więc wydaje mi się, że jesteś jednak nieco bardziej w lewo, niż socjaldemokracja ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 gru 2018, 20:37

Nie PO jako takie, tylko niektórzy jego politycy na przestrzeni dziejów, i raczej nie faszystowskie, tylko neoliberalno-konserwatywne. Generalnie pod skrzydłami tego ugrupowania ciepły domek znaleźli tacy ludzie, jak Libicki, Gowin, Gronkiewicz-Waltz, Godson i trochę innych mniej lub bardziej parszywych kreatur, które w sporej części odpłynęły ostatnio do PiS ze względu na zmianę układu sił politycznych. Wciąż jednak z jednej strony to partia konserwatywna, która boi się ruszyć w najmniejszym stopniu temat aborcji, eutanazji czy związków partnerskich, a z drugiej - agentura wielkich korporacji. Jak się nie przyjrzysz, prawica, czasami trochę bardziej cywilizowana od kolegów z PiS, ale to jedyna znacząca różnica.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 16 gru 2018, 21:58

fik pisze:
14 gru 2018, 20:37
Wciąż jednak z jednej strony to partia konserwatywna, która boi się ruszyć w najmniejszym stopniu temat aborcji, eutanazji czy związków partnerskich, a z drugiej - agentura wielkich korporacji. Jak się nie przyjrzysz, prawica, czasami trochę bardziej cywilizowana od kolegów z PiS, ale to jedyna znacząca różnica.
Ja bym powiedział że PO taka była, ale może 10 lat temu. Teraz jest dużo bardziej lewicowa, a przynajmniej próbuje zebrać taki elektorat. Widać to dosadnie np. przy silnej proaborcyjnej dyscyplinie partyjnej. PiS choć jest silnie antyaborcyjne to jednak jest jakiś wewnętrzny opór by przepchać ustawę antyaborcyjną i mało prawdopodobne by zrobili to w tej kadencji.
Choć w wielu przypadkach PiS jak dla mnie wychodzi na bardziej liberalną partię niż PO.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 gru 2018, 22:20

Ja tylko przypomnę, że ta dyscyplina wyglądała tak, że 1/4 obecnych na sali posłów PO+N wyjęła swoje karty z czytników, dzięki czemu projekt upierdolono. No po prostu bardzo zdyscyplinowani byli :term:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 16 gru 2018, 22:38

Ale 3 posłów wywalili z PO za poparcie odrzucenia projektu proaborcyjnego. A jeszcze 10 lat temu w sprawach światopoglądowych żadnej dyscypliny nie było, przynajmniej oficjalnie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 gru 2018, 12:30

No więc cała "lewicowość" PO na jednym obrazku. Publicznie deklaracje, kozły ofiarne, obietnice, a efekt wciąż taki, że to brakiem głosów PO projekt został uwalony. Niektórzy się nabiorą, inni na szczęście już nie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 17 gru 2018, 18:27

Ale chyba dobrze im idzie bo sporo ludzi się jednak nabiera skoro PO (z .N) wchłonęło praktycznie cały lewicowy elektorat....

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 gru 2018, 18:42

Oidp w poprzedniej kadencji sejmu projekt zakazujący aborcji przepadł, ale tylko kilkoma głosami. Część posłów PO go popierała. Tylko nie mogę znaleźć informacji o tym. (2012 i projekt Solidarnej Polski?)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 gru 2018, 18:45

Sebastian pisze:
17 gru 2018, 18:27
Ale chyba dobrze im idzie bo sporo ludzi się jednak nabiera skoro PO (z .N) wchłonęło praktycznie cały lewicowy elektorat....
Bo cały dyskurs polityczny przesunął się na prawo. 25 lat temu nie do pomyślenia byłoby mówienie o "morderstwach dzieci nienarodzonych", dzisiaj rzadko się usłyszy "embrion". Ludzie o poglądach lewicowych mogą głosować na (skompromitowane) SLD albo na PO aby osłabić PiS.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 gru 2018, 18:57

Bardzo dużo lewicowego elektoratu wchłonął również PiS, bo lewica to nie tylko aborcja i in vitro, ale także zapewnienie dobrobytu wszystkim obywatelom. Projekty takie, jak zakaz pracy w niedziele, minimalna stawka godzinowa przy umowach-zlecenie czy chociażby niesławne 500+ to jak najbardziej realizacja postulatów lewicowych. Oczywiście PiS nawet nie śmie próbować wyegzekwować od kogokolwiek zasad solidaryzmu społecznego, głównie dlatego że w swoich korzeniach jest skażony tą samą wadą, co PO - jest egzekutywą wielkiego biznesu, a nie reprezentacją narodu. Obie partie sięgają po postulaty lewicowe (czy, szerzej, społeczne), gdy jest im to potrzebne do zapewnienia ciepłych stołków, stąd realizacje tych postulatów są raczej karykaturalne. Jedno można PiSowi oddać - zdecydowanie trafniej zdiagnozował potrzeby społeczne i jeszcze długo będzie na tym korzystać.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 03 kwie 2019, 23:56

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent. ... M-10-42-19
Ministerstwo Infrastruktury skierowało dzisiaj do Sejmu tzw. "Lex Uber", czyli nowelizację ustawy o transporcie drogowym. Zakłada możliwość zastąpienia kas fiskalnych i taksometrów aplikacją i możliwość uzyskania licencji dla kierowców Ubera.

ODPOWIEDZ