Wybory samorządowe 2018

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4761
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 24 paź 2018, 22:28

fik pisze:
23 paź 2018, 10:13
Dantte pisze:
22 paź 2018, 9:50
Nie wiem, komu zależy w tym kraju na polaryzowaniu sceny politycznej i dążeniu ku udającej stabilną pseudodemokracji. Wielki żal, że wybiera się tylko między dwoma partiami.
Jest nadzieja: oko.press donosi za Ipsosem, że w przedziale wiekowym 18-29 tylko 17% osób oddało głos na duopol, a aż 63% nie poszło na wybory w ogóle. Wbrew ogólnonarodowej histerii, to bardzo dobre wiadomości na przyszłość.
Nie wiem czy takie dobre, biorąc pod uwagę do kogo w tej kategorii wiekowej wędruje poparcie. Mam tu na myśli Kukiza i Korwina. A przy boogojczyżnianej edukacji w szkołach, boję się że z każdym kolejnym rocznikiem będzie gorzej. W 2015 w kategorii wiekowej do 24 lat znaczne (coś mi świta 8%) poparcie po za wspomnianą dwójką miał jeszcze Grzegorz Braun.
Obrazek

px33
Posty: 1583
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 25 paź 2018, 0:35

Nie wiem jakich ludzi Korwin wprowadziłby do sejmu (i w jakim klubie wylądowaliby po pół roku), ale tak szczerze mówiąc gdyby reprezentowali poglądy zbliżone do Korwina, to raczej blokowaliby nielegalne ustrojowe zmiany PiS-u (a przynajmniej większość z nich), więc przynajmniej pod tym kątem byłoby lepiej. W zasadzie każde rozbicie obozu "prawicowego" osłabia PiS, więc jest korzystne, chociaż Kukiz z narodowcami wydaje mi się po prostu groźny, a Korwin jednak mało szkodliwy.

No a Braun to po prostu bekowa ciekawostka ze świetną dykcją. Nie zdziwiłbym się gdyby głosujący na niego oddali w drugiej turze zupełnie losowe głosy albo w ogóle nie poszli.

pietia
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 25 paź 2018, 21:00

Wiliam pisze:
24 paź 2018, 22:28
fik pisze:
23 paź 2018, 10:13


Jest nadzieja: oko.press donosi za Ipsosem, że w przedziale wiekowym 18-29 tylko 17% osób oddało głos na duopol, a aż 63% nie poszło na wybory w ogóle. Wbrew ogólnonarodowej histerii, to bardzo dobre wiadomości na przyszłość.
Nie wiem czy takie dobre, biorąc pod uwagę do kogo w tej kategorii wiekowej wędruje poparcie. Mam tu na myśli Kukiza i Korwina. A przy boogojczyżnianej edukacji w szkołach, boję się że z każdym kolejnym rocznikiem będzie gorzej. W 2015 w kategorii wiekowej do 24 lat znaczne (coś mi świta 8%) poparcie po za wspomnianą dwójką miał jeszcze Grzegorz Braun.
Tylko, że ci, którzy chcieli zagłosować na Korwina, Kukiza czy narodowców, zapewne zrobili to w tych wyborach, bo wszystkie te ugrupowania startowały. Wśród tych 63% niegłosujących są zapewne ci, którym polityka w ogóle zwisa i powiewa, ale też zapewne i tacy, którzy czekają na jakąś rozsądną ofertę, może bardziej w centrum czy na lewicy, ale nie odpowaidają im zużyte PO czy SLD, bądź zbyt jednak radykalne Razem

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 25 paź 2018, 23:16

Wiliam pisze:
22 paź 2018, 20:12
Ja jednak liczę że Trzaskowski spróbuje wykorzystać energię ruchów miejskich, tak jak trochę robiła to HGW, np. z panią Erbel.
I co tym osiągnie?
fik pisze:
23 paź 2018, 10:31
Nawet ich odejmując, dostaniemy wynik, w którym połowa młodych odmówiła wzięcia udziału w tej farsie, co uznaję za pozytywny wskaźnik.
Wg mnie nic nadzwyczajnego. 50% frekwencja to przeciętny (albo i wyżej średni) wynik w naszym kraju.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 20 sty 2019, 21:00

Warto odnotować - Jan Śpiewak został skazany (na razie nieprawomocnie) za pomówienie przy aferze reprywatyzacyjnej. W związku z tym zapowiedział odejście z polityki.
https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... ej/mfqzbbz

ODPOWIEDZ