O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 27 kwie 2006, 23:10

R-11 Kleszczowa pisze:przy Rondzie Dudajewa
To dopiero jest prawdziwe dno! Taką nazwę dać.

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 28 kwie 2006, 9:23

No własnie, to miało na celu dopieprzyć ruskim, bo Dudajew to nic innego jak terrorysta.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 28 kwie 2006, 10:08

R-11 Kleszczowa pisze:Poczty Gdańskiej zyskała ostatnio nowiutką asfaltową nawierzchnię. W jedną stronę mogloby pojechac. W dwie nie da rady.
:arrow: Gdyby nie parkowały na niej samochody, to pewnie dałoby radę. Nawet ładnie wymalowali tam oznakowanie poziome. A jeśli chodzi o ulicę Nowolazurową, to mogliby pomyśleć nad jakąś normalną nazwą, bo niedługo każda nowa droga będzie nosiła nazwę "Nowo-coś tam".

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 kwie 2006, 10:25

Stanisława Lema... [-o<



BTW Nie, to 401 tam się mija z celem. Wątpię, by w ogóle cokolwiek tamtędy pojechało, chyba że na Jelonki.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 28 kwie 2006, 10:28

Bastian pisze:Stanisława Lema.
:arrow: Może być, tylko chyba trzeba poczekać do pięciu lat od śmierci (o ile ta zasada jeszcze obowiązuje). Ktoś musi złożyć wniosek o taką nazwę, a radni muszą go zaakceptować. Nie ma problemu, żeby nazwę nadać nawet projektowanej ulicy.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 28 kwie 2006, 11:25

Jarek pisze:To dopiero jest prawdziwe dno! Taką nazwę dać.
Zgadzam się. Są jednak pewne standardy. Nie można nadawać nazw postaci kontrowersyjnych, jak również nie można nazywać ulic z "zemsty" za posunięcia władz Moskwy! A jeśli już to czemu nie rondo Czeczeńskie? Też by się wkurzali, a nazwa byłaby akceptowalna...

Pzdr

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 kwie 2006, 11:29

Nazwa ronda dostała pełne błogosławieństwo od "Prawie i Sprawiedliwie" panującego nam ówcześnie Prezydenta Warszawy
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 kwie 2006, 20:39

A w Moskiwe pomoc zmieniono wówczas jedna z ulic przy polskiej ambasadzie na imię jedengo z przywódców rosyjskich wojsk w powstaniu styczniowym :neutral:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 28 kwie 2006, 20:41

Dziwi Cię to?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 kwie 2006, 20:42

Nie. Wręcz przeciwnie. Stwierdzam tylko fakty.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 kwie 2006, 20:44

MZ pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Poczty Gdańskiej zyskała ostatnio nowiutką asfaltową nawierzchnię. W jedną stronę mogloby pojechac. W dwie nie da rady.
:arrow: Gdyby nie parkowały na niej samochody, to pewnie dałoby radę. Nawet ładnie wymalowali tam oznakowanie poziome. A jeśli chodzi o ulicę Nowolazurową, to mogliby pomyśleć nad jakąś normalną nazwą, bo niedługo każda nowa droga będzie nosiła nazwę "Nowo-coś tam".

A samochody będa parkować bo np. przy wyd. Demart (;-) ) nie ma w sumie wiele miejsca do parkowania.
Co do nazw. Prawda. Juz to przerabialiśmy: Nowo-Bema, NowoJerozolimskie, Nowoursynowska. Ale wcale się nie zdziwię jak nazwą ją "Zgrupowania AK "..." :-? -to jest w modzie ostatnio.
Ale propozycja Bastiana jest bardzo słuszna. Ja ja popieram.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 28 kwie 2006, 22:43

Paweł_K pisze:Nazwa ronda dostała pełne błogosławieństwo od "Prawie i Sprawiedliwie" panującego nam ówcześnie Prezydenta Warszawy
Przy aprobacie PO :mad: (wstrzymali się od głosu).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2006, 21:15

R-11 Kleszczowa pisze:Ale propozycja Bastiana jest bardzo słuszna. Ja ja popieram.
To pisz pismo, w końcu twoja dzielnica... Skoro Raczkiewicza już nazwę ma (choć ulicę jeszcze nieprędko zobaczymy), to może i tu by się udało... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 kwie 2006, 21:45

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ale propozycja Bastiana jest bardzo słuszna. Ja ja popieram.
To pisz pismo, w końcu twoja dzielnica... Skoro Raczkiewicza już nazwę ma (choć ulicę jeszcze nieprędko zobaczymy), to może i tu by się udało... ;)

Graniczna :-P A i kawałek na terenie Ursusa. Ale w sumie podpisy to bym zebrał :idea: A podpiszesz się :mrgreen: :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2006, 21:52

Oczywiście! :-D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ