Tereny pod zabudowę

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 sie 2006, 16:54

Pierlli buduje i tu, i tu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 21 sie 2006, 8:02

Plesim pisze:
Dennis pisze:Ci sami budują na poprzemysłowym terenie przy Obozowej.
Jednak chyba przy Okopowej.
Dlaczego piszesz "jednak chyba"? Byłeś, widziałeś? Chyba wiem jakimi ulicami jeżdżę codziennie tramwajem (13,23,24) do roboty ;) Przynajmniej dwa pierwsze Okopową wogóle nie jadą.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 21 sie 2006, 20:48

Dennis pisze:
Plesim pisze: Jednak chyba przy Okopowej.
Dlaczego piszesz "jednak chyba"? Byłeś, widziałeś? Chba wiem jakimi ulicami jeżdżę codziennie tramwajem (13,23,24) do roboty ;) Przynajmniej dwa pierwsze Okopową wogóle nie jadą.
Widzisz, napisałeś, że na terenach po przemysłowych, a pierwsze co mi się skojarzyło z tą firmą to Okopowa. A że nazwa podobna, to myślałem, że to masz na myśli. ;-)
Swoją drogą to powinien być jakiś zakaz aby ta sama firma budowała jednocześnie na tak podobnych w nazwie ulicach. ;-)

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 21 sie 2006, 20:50

Plesim pisze:
Dennis pisze:Dlaczego piszesz "jednak chyba"? Byłeś, widziałeś? Chba wiem jakimi ulicami jeżdżę codziennie tramwajem (13,23,24) do roboty ;) Przynajmniej dwa pierwsze Okopową wogóle nie jadą.
Widzisz, napisałeś, że na terenach po przemysłowych, a pierwsze co mi się skojarzyło z tą firmą to Okopowa. A że nazwa podobna, to myślałem, że to masz na myśli. ;-)
Swoją drogą to powinien być jakiś zakaz aby ta sama firma budowała jednocześnie na tak podobnych w nazwie ulicach. ;-)
Jak sobie wyobrażasz taki zakaz?

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 21 sie 2006, 21:31

jacek pisze:Jak sobie wyobrażasz taki zakaz?
A czytać ze zrozumieniem to umiesz?

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 21 sie 2006, 21:43

Plesim pisze:
jacek pisze:Jak sobie wyobrażasz taki zakaz?
A czytać ze zrozumieniem to umiesz?
Umiem i dlatego pytam jak sobie to wyobrażasz?

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 21 sie 2006, 21:57

Jednak nie umiesz bo emitikon był wyrażny. EOT

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 21 sie 2006, 21:59

Plesim pisze:Jednak nie umiesz bo emitikon był wyrażny. EOT
Piszesz tylko po to żeby na końcu taki emitikon zamontować?

Awatar użytkownika
Gość
Posty: 129
Rejestracja: 16 sty 2006, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post autor: Gość » 22 sie 2006, 0:25

Ależ Pirelli nie buduje przy ulicach o tak podobnych nazwach - jedna z inwestycji powstaje przy ulicy Banderii i taką też nosi nazwę, a że widać ją i z Obozowej to inna sprawa ;)

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 22 sie 2006, 8:31

Gość pisze:Ależ Pirelli nie buduje przy ulicach o tak podobnych nazwach - jedna z inwestycji powstaje przy ulicy Banderii i taką też nosi nazwę, a że widać ją i z Obozowej to inna sprawa ;)
Nie "widać ją z Obozowej", tylko ona jest przy samiusieńkiej Obozowej. A że adres jest Banderii, to już inna sprawa ;)

Krzysiek_S
Posty: 5085
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 wrz 2006, 23:54

Dzisiaj zdecydowano czy powstanie m.i.n hipermarket na polach"Zastowskich".
Cena wykupu 5 zł za metr,ludzie chcą oczywiście więcej[w tym moi rodzice].
Na Osiedlu Las,Zastów do 30-100 dolarów za metr,więc jest porównanie.
Nie było mnie w domu,o spotkaniu w Pałacu Kultury dowiedziałem się po fakcie.
Tak to bym oczywiście pojechał.
Hipermarket z tego co usłyszałem dzisiaj ma powstać nie daleko Trasy Siekierkowskiej i obejmie dzialkę moich rodziców.
Jeśli zgodzono się na jego powstanie i na inne inwestycje w tym rejonie,to wkrótce zacznie się wykup działek.
Więcej faktów na ten temat ,wkrótce.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 paź 2006, 0:33

:arrow: No to jeszcze coś z Twoich okolic:
GW pisze:550 protestów przeciw nowemu osiedlu TBS

Małgorzata Zubik, ostatnia aktualizacja 2006-10-11 10:51

Mobilizacja mieszkańców Radości i Miedzeszyna przeciw burmistrzowi Wawra, który za ich plecami forsuje osiedle na 200 mieszkań wśród jednorodzinnej zabudowy.

O kontrowersyjnym pomyśle pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Miejska spółka TBS Wawer planuje budowę niedużych bloków między domami jednorodzinnymi w Radości. Porażająca jest skala - chodzi o 200 mieszkań. Osiedle ma powstać na rogu ul. Wielowiejskiej i Garncarskiej pomiędzy domami jednorodzinnymi. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni. Pobudowali się tam, bo w urzędzie zapewniano ich, że wokół nich będzie wyłącznie zabudowa jednorodzinna. Stawiając domy, stosowali się do wymogów planu miejscowego: tylko jeden budynek na jednej działce, z ogromną przewagą zieleni i zabudową nie wyższą niż 10 m.

- A teraz chcą nam tu wcisnąć tyle mieszkań! Nie po to szukaliśmy spokojnej okolicy, żeby teraz mieć po sąsiedzku takie osiedle - mówią mieszkańcy.

Liczyli na sąsiedztwo domów jednorodzinnych, bo tylko na taką zabudowę zezwalał nieważny już plan miejscowy. Te same zasady znalazły się też w projekcie nowego planu. Okazało się jednak, że znany już mieszkańcom projekt chce zmienić burmistrz Wawra Andrzej Bittel (PiS). Złożył wniosek, aby wpisać do niego osiedle TBS przy Garncarskiej. "Gazecie" tłumaczył, że teren wyznaczyła Rada Warszawy.

Jednak mieszkańcy nie mieli pojęcia o szykowanych zmianach. Są oburzeni. Wzięli sprawy w swoje ręce i przeprowadzili kampanię informującą o tym, co zamierza samorząd. - Tablicę z naszym protestem i opisem projektu planu miejscowego postawiliśmy pod kościołem przy ul. Wilgi. Chcemy, aby mieszkańcy wiedzieli, że kiedy będzie wyłożony projekt planu, przyjdzie czas na składanie protestów - mówi Anna Wierzchowska. - Czujemy zmowę milczenia wokół tej sprawy, dlatego sami postanowiliśmy poinformować mieszkańców osiedla Radość o tym, co szykują pod naszym nosem.

Już 550 osób podpisało się pod słowami, że nie chcą zabudowy wielorodzinnej przy Wielowiejskiej. Dzisiaj komitet protestacyjny będzie zbierał nadal podpisy. Potem protest trafi m.in. do biura naczelnego architekta miasta, gdzie ważą się losy decyzji o warunkach zabudowy dla TBS.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 13 lut 2007, 1:35

:arrow: Moda na budowę nowych osiedli coraz bardziej wkracza do centrum miasta:
GW pisze:Miasto odrasta po fabryce

Michał Wojtczuk, ostatnia aktualizacja 2007-02-12 21:50

Stary biurowiec zakładów Waryńskiego nieopodal Dworca Głównego czeka rozbiórka. Na miejscu dawnych zakładów Bumaru wyrośnie wielkie osiedle z 1,3 tys. mieszkań. To kolejny poprzemysłowy teren, który zamieni się w miasto.

Na siedmiohektarowej działce pomiędzy ulicami Kolejową, Przyokopową i Sienną na Czystem niedawno pojawiły się maszyny budowlane. Burzą pozostałości starych zakładów.

- Prace rozbiórkowe potrwają jeszcze około dwóch miesięcy - przewiduje Jacek Putaj z hiszpańskiej firmy Pro Urba, która kupiła działkę od Bumaru. Na tym terenie stanie osiedle cztero-, ośmiokondygnacyjnych domów. Ratusz wydał już dla tej inwestycji warunki zabudowy, teraz architekci z pracowni JEMS kończą plany zagospodarowania tego terenu i niebawem zaczną prace projektowe pierwszych etapów. Budowa zacznie się najwcześniej pod koniec roku.

Osiedle Pro Urba ma być ogromne - łącznie aż 1,3 tys. mieszkań. Będzie zaprojektowane jak mała dzielnica - z własnymi ulicami, placami, terenami zielonymi.

Na terenie kupionym przez Pro Urbę znajduje się stary dziesięciopiętrowy biurowiec z napisem "Waryński" na dachu. Jest pusty. On także zostanie rozebrany. Jak ustaliła "Gazeta", krakowska firma Trans Ziem, która prowadzi prace rozbiórkowe, zburzy go w przyszłym tygodniu metodą mikrowybuchów.

Tereny Bumaru to kolejne poprzemysłowe obszary w stolicy, które zamieniają się w osiedla mieszkaniowe. Największym takim rejonem jest Żoliborz Przemysłowy, którego granice wyznaczają al. Jana Pawła II, ul. Broniewskiego, Krasińskiego, Powązkowska i linia kolejowa. W zeszłym roku ratusz dopuścił w tym miejscu zabudowę mieszkaniową. Tereny od syndyków firm takich jak ZREMB czy FSO kupiło już kilku deweloperów. Niektórzy już ogłaszają swoje plany inwestycyjne: Firma Turret Poland zbuduje osiedle na tysiąc mieszkań, Robyg - na kolejny tysiąc, a Atlas Estates - na prawie 500.

Tysiąc mieszkań powstanie też na Służewcu Przemysłowym u zbiegu Obrzeżnej i Cybernetyki. Jeszcze w zeszłym roku istniała tam bocznica kolejowa, stały stare magazyny i biurowce. Osiedle o nazwie Galeria Park zbuduje firma Park Projects. Tuż obok niej koło skrzyżowania Obrzeżnej i Bokserskiej kompleks mieszkaniowy o nazwie Hubertus na wiosnę zacznie budować firma Eco Classic.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 lut 2007, 1:41

ciekawe tylko czy zawczasu pomyślą o odpowiednim skomunikowaniu osiedla.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 13 lut 2007, 1:43

MeWa pisze:ciekawe tylko czy zawczasu pomyślą o odpowiednim skomunikowaniu osiedla.
:arrow: Przypuszczam, że wątpię :D. Uznają zapewne, że sama lokalizacja osiedla jest na tyle dobra, że nie trzeba się starać o nie wiadomo jakie udogodnienia.

ODPOWIEDZ