Tereny pod zabudowę

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 lip 2006, 0:39

GW pisze:Na miejscu Przemysłowego Centrum Optyki powstanie osiedle

Michał Wojtczuk, ostatnia aktualizacja 23-07-2006 21:14

Za ponad 100 mln zł deweloper kupił tereny Przemysłowego Centrum Optyki na Grochowie i zbuduje tam osiedle mieszkaniowe.

Przemysłowe Centrum Optyki to spółka skarbu państwa produkująca m.in. celowniki noktowizyjne i systemy kierowania ogniem. Jego zakłady znajdują się przy ul. Ostrobramskiej, tuż obok centrum handlowego Promenada i sklepu Media Markt. PCO wystawiło swoją działkę na sprzedaż w ubiegłym roku. Niedawno sfinalizowało transakcję - grunt kupiła zajmująca się budową mieszkań firma Pirelli Pekao Real Estate.

Ryszard Kardasz, prezes PCO, nie chciał ujawnić dokładnej kwoty, jaką Pirelli zapłacił za dziesięciohektarowy teren. Powiedział tylko, że chodzi o kwotę ponad 100 mln zł. Na wniosek zakładów optycznych ratusz wydał już dla działki przy ul. Ostrobramskiej warunki zabudowy: dopuszczają one budowę osiedla mieszkaniowego składającego się z bloków o wysokości od czterech do nawet osiemnastu pięter.

- Deweloper przejmie nasz teren dopiero w kwietniu 2008 r. - zaznacza prezes Kardasz. Tyle czasu zajmie przeprowadzka PCO, którego zakłady przeniosą się na teren Radwaru przy ul. Poligonowej.

W przetargu na zakup działki przy Ostrobramskiej startowało także centrum handlowe Promenada. Jednak Pirelli przebił jego ofertę.

Pieniądze ze sprzedaży swoich terenów Przemysłowe Centrum Optyki przeznaczy na inwestycje oraz na spłatę starych długów - kilka lat temu zakłady nie dotrzymały warunków kontraktu z indyjską armią na dostawę systemów sterowania ogniem i musiały zapłacić karę.
:arrow: Jak widać, każda atrakcyjna działka jest już teraz na wagę złota. Jak tak dalej pójdzie, to pod zabudowę będą przeznaczane już nie tylko zajezdnie i parki, ale także fabryki i inne tereny przemysłowe.

Krzysiek_S
Posty: 5082
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 lip 2006, 1:03

A dookoła Conforama,Promenada i dawne opuszczone tereny Billi?,na których chyba już nie długo coś powstanie.
A tak nie dawno była tam tylko Billa, Centrum Optyki,kilka bloków i pola.
I co z przystankiem Centrum Optyki,pewnie nastąpi zmiana nazwy.
Ciekawe na jaką?
Może Witolin.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 24 lip 2006, 2:08

no dobra... chociaz wiem, ze po mojej optoelektronice nie bede pracowal na ostrobramskiej :>

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 lip 2006, 9:36

Krzysztof Sokołowski pisze:I co z przystankiem Centrum Optyki,pewnie nastąpi zmiana nazwy. Ciekawe na jaką? Może Witolin.
:arrow: WITOLIN to bardziej pasowałby dla pętli, a tutaj nie pozostanie chyba nic innego jak przemianować na PROMENADA.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 24 lip 2006, 12:04

MZ pisze::arrow: WITOLIN to bardziej pasowałby dla pętli, a tutaj nie pozostanie chyba nic innego jak przemianować na PROMENADA.
Albo POLSAT ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 lip 2006, 15:32

Paweł_K pisze:Albo POLSAT.
:arrow: Tak, i zaraz odezwałby się TVN, żeby zmienić nazwę przystanku WIERTNICZA. Nie ma co kombinować - jest przystanek TELEWIZJA, więc wszystkim wystarczy :).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 lip 2006, 15:35

MZ pisze: a tutaj nie pozostanie chyba nic innego jak przemianować na PROMENADA.
CH PROMENADA ;-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lip 2006, 12:31

No cóż, Grochów to miejsce lepsze na mieszkaniówkę, niż przemysł - chociaż optyka to w sumie tzw. "nowoczesne technologie" - chociaż dobrze by było, żeby na miejsce przemysłowych miejsc pracy powstały w tym rejonie inne w usługach czy biurach.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 27 lip 2006, 10:09

Ja bym zmienił rzeczywiście na Ch Promenada,ale na razie.Gdyby wybudowali to osiedle,zmienił bym nazwę przystanku na Osiedle [nazwa osiedla].
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lip 2006, 10:14

I co pół roku byś zmieniał rozkłady i korale [-X
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 27 lip 2006, 10:26

[-X
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 lip 2006, 13:21

:arrow: Akurat nazwa CH PROMENADA powie ludziom więcej niż jakaś nowa, abstracyjna nazwa osiedla.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lip 2006, 14:42

Szczególnie, że to Centrum Handlowe już całkiem długo funkcjonuje i wpisało się w krajobraz okolicy.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 27 lip 2006, 15:47

Nazwa tego przystanku juz dawno powinna być zmieniona na Promenada. Centrum Optyki nikomu nic nie mówi a ludzie dosyć często sie pytają gdzie nalezy wysiąśc aby trafic do Promenady.
Nazwy odnoszące sie do istniejących popularnych obiektów użyteczności publicznej śa naprawde dobre. Dotad czasami się łapię na tym ze mówie komus aby dojechał np do kina Moskwa.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lip 2006, 16:39

Dokładnie. Tylko czasem rodzi się pewien problem. Na przykład zespół Berestecka też wielu ludziom nie mówi, że znajduje się przy CH Blue City i CH Reduta. Tylko jaką alternatywną nazwę mu dać :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ