Warszawskie stadiony i ich przyszłość

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 30 mar 2011, 17:54

powineneś się cieszyć z wolnego rynku, komerycjnego podejścia itp. :P nie jestem pewien, czy nigdzie nioe sprzedaje się żadnych nazw...

Widzisz może jestem tym zgniłym kapitalistą ale konserwatystą zarazem. Niektórych rzeczy - pozamaterialnych komercjalizować po prostu się nie powinno ;)
O ile nie widzę nic zdrożnego w komercjalizacji przedsiębiorstw Państwowych i sprywatyzowaniu sektora transportowego to uważam że symboli nawiązujących do państwa lub religii komercjalizować się nie powinno.
Inna sprawa to fakt że jednak nazwy stadionów też mają pewną wartość handlową - są wizytówką klubów - np. dla Katalończyka Camp Nou czy "Santiago" to symbole same w sobie, swoiste świadectwo prestiżu - zmiana czy komercjalizacja zostałaby negatywnie odebrana przez fanów (którzy bądź co bądź są klientami - a uwierz podejście Hiszpanów do piłki - i nie tylko - jest dużo bardziej emocjonalne niż Polaków ;) ).

Choć z drugiej strony mogłyby powstać pewne ciekawe kombinacje jak "OSRAM - Polski Stadion Narodowy" :D
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 30 mar 2011, 19:28

Jak dla mnie kombinacja czegokolwiek ze Stadionem Narodowym jest dość problematyczna. Skoro stadion jest narodowy, to przecież nie może być tylko sponsora - logicznie mi się to kupy nie trzyma.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 01 kwie 2011, 12:34

@Alligator: Emirates Stadium w Londynie, Allianz Arena w Monachium (stadion na którym mecze rozgrywa także reprezentacja Niemiec), Singal Iduna Park w Dortmundzie, Imtech Arena w Hamburgu, wymieniać dalej ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 01 kwie 2011, 19:03

@Alligator: Emirates Stadium w Londynie, Allianz Arena w Monachium (stadion na którym mecze rozgrywa także reprezentacja Niemiec), Singal Iduna Park w Dortmundzie, Imtech Arena w Hamburgu, wymieniać dalej ?
Chyba nie do końca łapiesz ideę o którą mi chodziło.
Jest ogromna różnica między stadionem prywatnym na którym gra reprezentacja a stadionem państwowym/narodowym.
Jak dla mnie prywatny stadion może mieć nazwę jaką sobie ustalą właściciele, ale w sytuacji gdy stadion sygnuje się etykietką "stadion narodowy"/"stadion państwowy" to sprawa ma się trochę inaczej - pomijam już fakt że jak wspomniałem budowa takiego tworu była poronioną ideą...



Myślę że w kwestii prywatnej dużą rolę odgrywa... kultury - stąd np. "Barca" nie stosuje na swoich strojach reklam z których czerpałaby zysk - i dla Katalończyka propozycja komercjalizacji Barcy byłaby profanacją (z resztą propozycja zmiany nazwy np. "Pizjuana" również zostałaby odrzucona przez Anadaluzyjczyków - w Anglii czy Niemczech może się to przedstawiać inaczej, w końcu inna mentalność...
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 01 kwie 2011, 20:06

Paweł_K pisze:@Alligator: Emirates Stadium w Londynie, Allianz Arena w Monachium (stadion na którym mecze rozgrywa także reprezentacja Niemiec), Singal Iduna Park w Dortmundzie, Imtech Arena w Hamburgu, wymieniać dalej ?
Ani Wembley, ani Stade de France nie mają doklejonych nazw sponsorów. A innych krajów w cywilizowanej części Europy, które by sobie pozwalały na luksus posiadania stadionów narodowych sobie nie przypominam. Nie porównuj klubowego Emirates z narodowym Wembley.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 14 cze 2011, 17:18

Pozwólcie, że podbiję temat. :)
Aligator pisze:"Barca" nie stosuje na swoich strojach reklam z których czerpałaby zysk - i dla Katalończyka propozycja komercjalizacji Barcy byłaby profanacją
Koszulki na nowy sezon. Zagięty? :p Aczkolwiek prawdą jest, że jest to profanacja...
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 17 cze 2011, 18:39

Koszulki na nowy sezon. Zagięty? Aczkolwiek prawdą jest, że jest to profanacja...
Nie, bynajmniej nie zagięty. Być może dlatego że Barca jako takie reklamy stosuje (choćby Unicefu) ale NIE CZERPIE Z NICH ZYSKU. Do tej pory wpływy z reklam były przeznaczane na cele charytatywne - do tej pory :)

Poza tym, nie jestem fanem "Barcy" (z Katalonii to zdecydowanie Espaniol - przeciwnicy oderwania Katalonii od Hiszpanii - a ogólnie to Andaluzja i Betis :D )więc nawet zmiana dotychczasowej polityki Barcy nie będzie dla mnie ciosem :)
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 22 paź 2011, 8:55

KLIK
Obrazek
Stadion Narodowy imienia
Kazimierza Górskiego?


Obrazek

Czy Narodowy, obok nazwy sponsora, powinien nosić imię Kazimierza Górskiego? Taki pomysł wysuwa fundacja imienia Trenera Tysiąclecia. Ale Narodowe Centrum Sportu, które nadzoruje budowę areny, studzi ich zapał.


Nie tak dawno pisaliśmy, że stołeczni radni chcą znaleźć dla Kazimierza Górskiego ulicę w Warszawie. - Ale miejski zespół nazewnictwa ocenił, że tworzenie takiej ulicy, gdy jest już jedna - Wojciecha Górskiego, nie jest najlepszym pomysłem – mówi Marcin Rzońca, radny Warszawy.

"Wstrzymaliśmy się"

W nieoficjalnych rozmowach zaproponowano nadanie tego imienia innemu obiektowi. - W grę wchodzi albo rondo przy Dworcu Centralnym u zbiegu Al. Jerozolimskich, Chałubińskiego i al. Jana Pawła II, albo park okalający Stadion Narodowy - wylicza Rzońca. - Jednak na prośbę fundacji Kazimierza Górskiego wstrzymaliśmy się z tym pomysłem - dodaje.

Dlaczego? Okazuje się, że organizacja chce rozpropagować inną inicjatywę. - W gronie działaczy piłkarskich rodzi się pomysł, żeby imię Kazimierza Górskiego nosił Stadion Narodowy - wyjaśnia Janusz Jesionek, prezes fundacji, kierownik reprezentacji Polski w latach, gdy pod wodzą Trenera Tysiąclecia biało-czerwoni święcili największe triumfy.
To właśnie Kazimierz Górski doprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 1974 r. i złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w 1972 r. - Fundacja ma mieć wiodącą rolę w prowadzeniu tej inicjatywy - dodaje Jesionek.

Najlepsze miejsce

Szczegółów na razie zdradzać jednak nie chce. Pomysł popiera syn Kazimierza Górskiego - Dariusz. - Nie jest łatwo mi o tym mówić, bo jestem stroną, ale moim zdaniem Stadion Narodowy jest najlepszym miejscem, żeby uczcić Kazimierza Górskiego - zaznacza. - Byłoby to uhonorowanie jego zasług sportowych, ale też zasług jako człowieka. Był wspaniałym ojcem, wychowawcą - dodaje.

Dwa w jednym?

Pomysłodawcy chcieliby, żeby imię trenera-legendy na stałe towarzyszyło narodowej arenie, wraz z nazwą sponsora. Czy obie sprawy da się pogodzić?

- Proces negocjacji z potencjalnymi sponsorami tytularnymi jest prowadzony. Jest kilku potencjalnych partnerów. Sponsora głównego chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku – tłumaczy Daria Kulińska, rzecznik NCS. I nie pozostawia fundacji wielkich nadziei: - W związku z wyborem modelu biznesowego, polegającego na sprzedaży tzw. naming rights, nie zakładamy możliwości nadawania imienia stadionowi - mówi rzeczniczka.
ObrazekObrazek

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 22 paź 2011, 14:20

I to byłoby dobre. Nie męczenników, nie świętych, tylko dobrego (mam nadzieję, że się nie mylę) trenera piłki kopanej.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 22 paź 2011, 15:39

MC pisze:I to byłoby dobre. Nie męczenników, nie świętych,
I nie Lecha Kaczyńskiego, jak to ktoś kiedyś proponował =;
Ja osobiście wolałbym by stadion nazywał się po prostu "Stadion Narodowy". I nic więcej.
ObrazekObrazek

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 22 paź 2011, 16:22

Bywalec pisze:I nie Lecha Kaczyńskiego
Dla niektórych symbol męczeństwa i świętości właśnie... :term:

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 31 paź 2011, 14:09

KLIK
Obrazek
Otwarciu Narodowego może zagrozić jedynie atak zimy

- Termin otwarcia Stadionu Narodowego jest niezagrożony - zapowiedział w TVN24 szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Jego zdaniem, zagrozić planowanemu na 17 grudnia otwarciu może jedynie nagły atak zimy.


O dacie 17 grudnia jako ostatecznym terminie otwarcia budowanego na Euro 2012 Stadionie Narodowym mówił niedawno minister sportu Adam Giersz.

Teraz słowa ministra potwierdza Narodowe Centrum Sportu, które zarządza obiektem.
- 29 listopada kończy się umowa z generalnym wykonawcą. Wtedy będziemy wykonawcę rozliczać z roboty. Pan minister Giersz zapowiedział otwarcie na połowę grudnia i tych terminów się trzymamy - zadeklarował szef NCS Rafał Kapler.

30 dni prawdy

Do oddania areny pozostało więc 30 dni.

- Codziennie potwierdzamy sobie z wykonawcą, co trzeba zrobić, żeby ten termin został dotrzymany. Na dzisiaj nie jest zagrożony. Ważne, żeby do końca, czyli jeszcze przez trzydzieści dni pracować na wysokim ciśnieniu, żeby mieć pewność, że wszystkie bariery formalne i budowlane zostaną usunięte - dodał Kapler.

Czemu termin nie jest zagrożony "na dzisiaj"? Bo - jak przyznał szef NCS - Centrum zachowuje ostrożność. Wszystko przez poprzednie wpadki na budowie, z powodu których obiekt oddany zostanie z poślizgiem.

- Chciałbym tylko uprzedzić, że nie wiem, co by się stało, gdyby nagle przyszedł atak zimy, ale nie grozi to nam. Oglądam pogodę. Widzę, ze prognozy są optymistyczne.

Formalności?

Kapler dodał, że na stadionie gotowe są już garaże, szatnie dla zawodników i loże vipowskie, czyli duża część zaplecza sportowego i medialnego.

- Zostają jeszcze roboty w mniejszych pomieszczeniach i trochę w otoczeniu stadionu - zapewnił.

Opóźniony

Pierwotnie Stadion Narodowy miał być oddany do użytku pod koniec czerwca, ale w maju okazało się, że ma poważną wadę schodów prowadzących na górne trybuny. Wtedy główny wykonawca - konsorcjum Alpine-Hydrobudowa-PBG - zobowiązał się do naprawy usterek do końca listopada.

Z powodu opóźnień na obiekcie PZPN był zmuszony przełożyć wrześniowy mecz reprezentacji Polski i Niemiec do Gdańska. Podobnie uczyniono z czerwcowym spotkaniem z Francją. Biało-czerwoni podjęli "Les Bleus" na stadionie Legii.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 31 paź 2011, 22:51

tvn.warszawa.pl pisze:30 dni prawdy

Do oddania areny pozostało więc 30 dni.
Albo ja, albo oni nie umieją liczyć. Do 17 grudnia to jest raczej 47 dni. 8-(
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 paź 2011, 23:01

KwZ pisze:
tvn.warszawa.pl pisze:30 dni prawdy

Do oddania areny pozostało więc 30 dni.
Albo ja, albo oni nie umieją liczyć. Do 17 grudnia to jest raczej 47 dni. 8-(
czytać nie umiesz :P

- 29 listopada kończy się umowa z generalnym wykonawcą. Wtedy będziemy wykonawcę rozliczać z roboty.
(...)
Do oddania areny pozostało więc 30 dni.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 lis 2011, 22:54

Bywalec pisze:
MC pisze:I to byłoby dobre. Nie męczenników, nie świętych,
I nie Lecha Kaczyńskiego, jak to ktoś kiedyś proponował =;
Ja osobiście wolałbym by stadion nazywał się po prostu "Stadion Narodowy". I nic więcej.
Stadion Narodowy im. Lecha Kaczy[tfu] Kazimierza Górskiego.

Dla mnie OK, stadion niech się nazywa Górskiego.

Ale dlaczego z kolei miałoby się tak nazywać jedno z największych rond w mieście?
Co właściwie kogo obchodzi jakieś 3 miejsce na jakichś mistrzostwach jakiegoś świata?
ŁK

ODPOWIEDZ