Piłkarskie mistrzostwa Europy 2020

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lip 2021, 13:39

No ale z tej tabelki nie wynika, czy zmiana jest "na przedłużkę", czy "na karne".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27350
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 lip 2021, 14:31

Bo nie to chciałem zbadać :-P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1594
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 14 lip 2021, 0:16

Zmieniają, bo... mogą ;)
FIFA zasponsorowała czwartą zmianę na dogrywkę już jakiś czas temu, a covid dorzucił kolejne 2 zmiany.

Co do zmienników - Anglicy nie mogli dokonać zmiany za wcześnie, bo by się odsłonili (schodził Trippier i Henderson, wchodzili zawodnicy na wskroś ofensywni). Za to ewidentnie była w okolicach 119 minuty przerwa w grze (aut?), gdzie Anglicy chcieli już się zmienić i sędzia ich do niej nie dopuścił. Weszli dopiero w doliczonym czasie jak był rożny dla Włochów. Nie mieli zbytnio kontaktów z piłką, mogli utracić rozgrzanie.
Na pewno za to problemem były krótkie nabiegi do karnych. Mam wrażenie, że przy tego typu sposobie wykonania karnego trzeba być jakimś Neymarem, żeby zrobić to dobrze i zmylić bramkarza. Przy dłuższym nabiegu można zmylić tempem, można więcej zmienić co do kierunku i rotacji. Przy krótkim nabiegu, napastnik musi uderzyć we wcześniej wybrany sektor bramki.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4752
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 14 lip 2021, 18:39

Z tych co weszli na karne, to powiedziałbym że Sancho zawiódł bardziej. Jego karny, był po prostu źle strzelony, w tym sensie, że był stosunkowo łatwy do obrony. Rashford (prawie) wszystko zrobił dobrze, tyle że trafił w słupek. Pewnie, że skoro rozważamy takie detale to ciężko mówić o braku szczęścia czy pechu, więc na końcu i tu jest błąd i tu. Tyle że ryzyko błędu nie było takie samo.
Obrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10637
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 lip 2021, 20:49

Ja tam uważam, że dobrze strzelony karny jest nie do obrony - niezależnie od tego, czy bramkarz zostanie zmylony. Do okienka i tak nie doskoczy.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ