Piłkarskie mistrzostwa Europy 2020

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26785
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 cze 2021, 11:47

W lidze niemieckiej jak wydasz 3 obronców na krycie Lewandowskiego, to grasz w 8 przeciw 10 innym, też sensownym graczom i dostajesz wciry.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1608
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 15 cze 2021, 13:45

A dzisiaj w radiu usłyszłem.
-remis Hiszpanów ze Szwecją pokrzyżował Polakom plany. 8-)
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 cze 2021, 20:26

Słusznie. Przegrana z Hiszpanią (od początku wpisywana w koszty) i zwycięstwo Szwedów ze Słowacją powoduje, że Polska po dwóch meczach odpada z turnieju. Przy możliwości wyjścia trzech drużyn z grupy jest to pewne osiągnięcie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 17 cze 2021, 20:11

Ależ szkoda, że Dania przegrała z Belgią... ;/
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4752
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 17 cze 2021, 23:30

Mimo to, myślę że zyskali dzisiaj dużo sympatii postronnych kibiców. Niesamowicie wyszli na Belgów. Ogólnie bardzo przyjemny mecz.
Obrazek

bartoni722
Posty: 12137
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 18 cze 2021, 12:22

Też żałuję Danii, niemniej jednak ostatecznie rozstrzygnięcie chyba sprawiedliwe. Trener Belgii dobrze zareagował zmianami w drugiej połowie i było widać tego efekty. Dania zaś chyba trochę przeszarżowała fizycznie w pierwszej i w drugiej miałem wrażenie że minimalnie powietrze z nich zeszło, chociaż walczyli do końca, nawet w ostatnich sekundach jeszcze stworzyli okazję i kto wie, kto wie...;) fajny też akcent w 10. minucie z wybiciem piłki dla Eriksena.

Ja podobny żal miałem po meczu Portugalia - Węgry, nawet jeśli zakładamy że powinni przegrać to na pewno nie aż takim wynikiem...

I szkoda, że być może najładniejsza bramka na turnieju to będzie ta, której nie ma ;) (Francja - Niemcy)
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 18 cze 2021, 17:01

pawcio pisze:
15 cze 2021, 20:26
Słusznie. Przegrana z Hiszpanią (od początku wpisywana w koszty) i zwycięstwo Szwedów ze Słowacją powoduje, że Polska po dwóch meczach odpada z turnieju. Przy możliwości wyjścia trzech drużyn z grupy jest to pewne osiągnięcie.
Trudniejsza połowa tej układanki już osiągnięta ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 18 cze 2021, 17:22

Paweł_K pisze:
18 cze 2021, 17:01
pawcio pisze:
15 cze 2021, 20:26
Słusznie. Przegrana z Hiszpanią (od początku wpisywana w koszty) i zwycięstwo Szwedów ze Słowacją powoduje, że Polska po dwóch meczach odpada z turnieju. Przy możliwości wyjścia trzech drużyn z grupy jest to pewne osiągnięcie.
Trudniejsza połowa tej układanki już osiągnięta ;)
Ja bym powiedział, że to była ta łatwiejsza część. Teraz trzeba zagrać tak, by selekcjoner znów ich powołał do kadry narodowej. Wszak od tego zależą ich kontrakty reklamowe. A ja bym ich od nich odciął. A kasa powinna być uzależniona od wyników. Przegrywacie, nie ma kasy.

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 20 cze 2021, 14:58

Paweł_K pisze:
18 cze 2021, 17:01
pawcio pisze:
15 cze 2021, 20:26
Słusznie. Przegrana z Hiszpanią (od początku wpisywana w koszty) i zwycięstwo Szwedów ze Słowacją powoduje, że Polska po dwóch meczach odpada z turnieju. Przy możliwości wyjścia trzech drużyn z grupy jest to pewne osiągnięcie.
Trudniejsza połowa tej układanki już osiągnięta ;)
Za to drugiej połowy nie osiągnięto :twisted: Już zaczyna się nowe pompowanie balonika, który ma szansę pęknąć po meczu ze Szwecją.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 20 cze 2021, 17:19

primoż pisze:
20 cze 2021, 14:58
Paweł_K pisze:
18 cze 2021, 17:01
...
... Już zaczyna się nowe pompowanie balonika, który ma szansę pęknąć po meczu ze Szwecją.
Trafne określenie z tym balonikiem.
:arrow: Remis z Hiszpanią, to był po prostu ślepy fart. Gdyby ten karny wszedł, dalej już nic mówić nie trzeba.
:arrow: Wygrana ze Szwecją, trafi się jak ślepej kurze ziarno.
:arrow: Zwycięstwo w 1/8 i ewentualne późniejsze wygrane mecze, będzie oznaczało, że mają więcej szczęścia, jak rozumu, a właściwie umiejętności.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10637
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 cze 2021, 23:46

Najśmieszniej to będzie, jak wyfarcimy 1-0 ze Szwecją, a Hiszpania tylko zremisuje po raz trzeci i odpadnie (a nam wpadnie nawet 1. miejsce w grupie*).

* O ile Hiszpania-Słowacja 0-0.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 21 cze 2021, 17:51

KwZ pisze:
20 cze 2021, 23:46
Najśmieszniej to będzie, jak wyfarcimy 1-0 ze Szwecją, a Hiszpania tylko zremisuje po raz trzeci i odpadnie (a nam wpadnie nawet 1. miejsce w grupie*).

* O ile Hiszpania-Słowacja 0-0 albo 1-1.
Śmieszne by było, ale to może być dla nas jedyna szansa na dalszy awans.
Ja jednak podejrzewam, że Hiszpanie staną na głowie, by swój mecz wygrać.
A Szwedzi się "okopią" i będą szukać swojej szansy w kontrach. Ja przynajmniej tak bym zrobił na ich miejscu.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27350
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 cze 2021, 19:06

Wynik meczu Hiszpanii nie ma najmniejszego znaczenia dla kwestii naszego awansu, co najwyżej zdecyduje, czy odbędzie się on z 1. czy 2. miejsca.

Przegrywając ze Szwedami zajmujemy 4. miejsce w grupie i jedziemy do domu.
Remisując ze Szwedami zajmujemy 3. lub 4. miejsce w grupie i jedziemy do domu. Nie mamy szans na awans z 3. miejsca mając tylko 2 punkty, wyprzedzi nas na pewno Szwajcaria z grupy A i trzecie drużyny z grup B, C i F.

Wygrywając ze Szwedami mamy 4 pkt i są trzy scenariusze:

a. Hiszpania wygrywa ze Słowacją, wtedy:
ESP 5 POL 4 SWE 4 SVK 3 - jesteśmy przed Szwedami, bo z nimi wygraliśmy.

b. Hiszpania przegrywa, wtedy:
SVK 6 POL 4 SWE 4 ESP 2 - jesteśmy przed Szwedami, bo z nimi wygraliśmy

c. Hiszpania remisuje ze Słowacją, wtedy trzy drużyny mają po 4 pkt i na końcu Hiszpania z 3 pkt. Niezależnie od tego, mamy gwarantowane przynajmniej drugie miejsce, bo w tym przypadku liczy się mała tabelka POL/SWE/SVK, w której każda drużyna ma 3 punkty, więc liczy się bilans bramkowy w meczach pomiędzy tymi trzema drużynami, z wyłączeniem spotkań z Hiszpanią. Obecnie mamy ten bilans -1, Szwedzi +1, Słowacy 0 (i ich bilans się już nie zmieni). Zatem:

c1. Jeśli wygramy dwoma lub więcej bramkami, będziemy mieli najlepszy bilans w tej trójce i pierwsze miejsce w grupie. Za nami Słowacy, trzecie miejsce Szwecja.
c2. Jeśli wygramy jedną bramką, wszystkie trzy drużyny skończą z zerowym bilansem i wtedy będą liczyć się bramki strzelone (ponownie wyłącznie w meczach pomiędzy trójką drużyn z 4 pkt). Zatem:

c2α. Wygrywamy 1:0, bramki strzelone: SVK 2, POL 2, SWE 1. Szwedzi trzecie miejsce, pozostaje do rozstrzygnięcia pierwsza lokata - zajmują ją Słowacy, bo wygrali bezpośredni mecz z nami.
c2β. Wygrywamy 2:1, bramki strzelone: POL 3, SWE 2, SVK 2. Zajmujemy pierwsze miejsce, o drugim decyduje wynik meczu SWE - SVK, więc Szwedzi przed Słowakami.
c2γ. Wygrywamy 3:2 lub więcej, bramki strzelone: POL 4+, SWE 3+, SVK 2. Ponownie kolejność POL - SWE - SVK.

Mam nadzieję, że się nie jebłem nigdzie, ale wydaje mi się, że nie. Paradoksalnie, mimo skomplikowanego układu, nie musimy się na Hiszpanów i Słowaków oglądać.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10637
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 21 cze 2021, 19:22

Hm, myślałem, że kryteriami po punktach jest bilans bramkowy, a dalej wynik bezpośredniego meczu i kartki.
Wiki pisze: 1. Większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami;
2. Lepszy bilans zdobytych i straconych bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami;
3. Większa liczba bramek zdobytych pomiędzy tymi drużynami;
Jeżeli po zastosowaniu kryteriów 1-3 pozostają drużyny, dla których nie rozstrzygnięto kolejności, kryteria 1-3 powtarza się z udziałem tylko tych drużyn, jeżeli kolejność jest nierozstrzygnięta, stosuje się dalsze punkty;
4. Lepszy bilans zdobytych i straconych bramek w meczach w grupie;
5. Większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach w grupie;
6. Większa liczba wygranych meczów we wszystkich meczach w grupie;
Jeśli w ostatniej kolejce fazy grupowej, dwie drużyny zmierzą się ze sobą i każda z nich ma taką samą liczbę punktów, jak również taką samą liczbę zdobytych i straconych bramek, a wynik zakończy się remisem w meczu pomiędzy tymi drużynami, ustala się ich miejsce grupowe przez serię rzutów karnych. (Kryterium to nie jest stosowane, jeśli więcej niż dwie drużyny mają taką samą liczbę punktów.);
7. Klasyfikacja Fair Play turnieju finałowego;
8. Pozycja w rankingu eliminacji do turnieju głównego.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 cze 2021, 19:24

C2x. Czy wtedy zamiast meczu bezpośredniego wewnątrz małej tabeli nie powinno się rozpatrywać ogólnego bilansu bramkowego z uwzględnieniem meczu z Hiszpanią?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ