Piłkarskie mistrzostwa Europy 2020

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 cze 2021, 19:34

Nie, zgodnie z tym, co wrzucił KwZ:

"Jeżeli po zastosowaniu kryteriów 1-3 pozostają drużyny, dla których nie rozstrzygnięto kolejności, kryteria 1-3 powtarza się z udziałem tylko tych drużyn, jeżeli kolejność jest nierozstrzygnięta, stosuje się dalsze punkty".

A we wszystkich pkt 1-3 masz "w meczach pomiędzy tymi drużynami".
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 cze 2021, 19:53

To w taki razie nowość regulaminowa, bo dotychczas nie spotkałem się z małą tabelą wewnątrz małej tabeli.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 cze 2021, 19:55

Mnie to nie zaskoczyło specjalnie, ale z drugiej strony do tej pory o tej porze turnieju to już nie było czego liczyć zazwyczaj :) wydaje mi się, że w LM jest tak samo (ale tam ciężej o taką sytuację przy 6 meczach).
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 cze 2021, 19:55

Trzeba było wyrzucać Brzęczka? Wygrałby 1:0 ze Słowacją po jakimś farfoclu w 89. minucie, potem dwa razy 0:0 i faza pucharowa nasza by była.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 cze 2021, 22:48

A w niej wynik dwucyfrowy? Patrząc, jakich znanych w świecie mamy zawodników w reprezentacji (schemat "Nazwisko who?"), to ja bardzo doceniam remis z Hiszpanią, ale przypisuję go wyłącznie Lewandowskiemu i przede wszystkim słabej formie Hiszpanów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 cze 2021, 23:02

Będący w słabej formie Hiszpanie wbili piątkę plus przestrzelony karny Słowacji, żadna inna ekipa na tym turnieju do tak imponującego zwycięstwa się nawet nie zbliżyła, może Włosi z Turcją. Nie wiem, czy za Brzęczka byłoby jakkolwiek lepiej, ale tryb zmiany trenera na pół roku przed turniejem kompromituję tę federację, a Sousa to nazwisko za którym raczej ciągnie się zła opinia, więc nie spodziewam się wybitnych efektów w przyszłości.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 cze 2021, 7:41

Pisałem o Hiszpanach grających z Polską (widziałem ten mecz), a nie ze Słowacją. Zresztą grając ze Szwecją też zdaje się formą nie imponowali.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 cze 2021, 8:25

No ale o formie to można wnioskować w kontekście dłuższym niż pojedyncze spotkania raczej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 cze 2021, 11:01

O formie generalnie to tak, ale z Polską po prostu grali słabo.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

bartoni722
Posty: 12138
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 24 cze 2021, 14:54

fik pisze:
23 cze 2021, 19:55
Trzeba było wyrzucać Brzęczka? Wygrałby 1:0 ze Słowacją po jakimś farfoclu w 89. minucie, potem dwa razy 0:0 i faza pucharowa nasza by była.
1) Tak, trzeba było wyrzucać Brzęczka.
2) Tak, wygraliby ze Słowacją po farfoclu.
3) Nie, nie byłoby 0:0 z Hiszpanią i Szwecją tylko raczej dwie przegrane więc o fazę pucharową byłoby ciężko.
4) Tak, zmiana trenera na kilka miesięcy przed turniejem była decyzją idiotyczną i powinna zostać podjęta wcześniej.
5) Tak, Sousa jest delikatnie mówiąc "takise", jeśli to co mówią mądrzejsi ludzie patrzący mu na ręce że siedział sobie te wszystkie miesiące u siebie i nie bywał na meczach ligowych ani nawet z nikim z trenerów nie rozmawiał to jest to absolutnie dyskwalifikujące. Ale tak to jest jak się podejmuje takie decyzje pod wpływem emocji piłkarzy dla których wszystko co zagraniczne jest złotem a Brzęczek spod Płocka najgroszym wiejskim złem.

Co do samego meczu: mam zastrzeżenia do obrony, szwedzi w pierwszym golu nie mieli nawet przewagi liczebnej, nasi pozwalali szwedom przebiec całe boisko (biegnąc równolegle do nich bez żadnej nawet najmniejszej próby stopowania!). I skoro szkalujemy, to sprowokuję o Szczęsnym, że trzecia bramka była do obrony. Tak czy tak emocje były niesamowite, do ostatnich minut oglądałem z ręką na sercu, była ta nadzieja. Szkoda kurde, bo było widać walkę, to nie jest tak że można ich objechać za tragiczny mecz. Zabrakło też trochę czegoś niedefiniowalnego, bo dwie poprzeczki Lewandowskiego, potem spalony, potem dyskusja o tym czy powinien być rzut wolny dla nas...widocznie limit szczęścia wyczerpaliśmy z Hiszpanią, dla której naprawdę to 5:0 to nie jest jakiś gigantyczny sukces. Ten mecz był absurdalny, samobój Słowacji był absurdalny, ich gra była absurdalna i to w sumie tylko jeszcze bardziej zasmuca jak można było "przejebać z takimi ogórkami"...

Bardzo ciekawe mecze były też o 21, kształt tabeli zmieniał się często i naprawdę oba mecze były ze sobą ściśle powiązane. Węgry - Niemcy najpierw 1-0, potem 2-1, w tym czasie Francja - Portugalia też 2-1 i na zmianę na 4 miejscu przez ponad 70 minut była albo Portugalia albo Niemcy. Szkoda marzeń Węgrów, gdyby utrzymali to byłaby sensacja turnieju, na kilka minut przed końcem niestety wszystko wróciło do przewidzianej normy. Pisałem niedawno że najładniejsza bramka na turnieju to będzie ta nieuznana, w meczu z Portugalią Francuzi podjęli drugą próbę strzelenia urodziwej bramki, też były obiekcje czy był na spalonym ale ostatecznie zaliczony. ;) Szkoda tylko, że po trzech rzutach karnych sędzia nie uznał za stosowne w 91' minucie podyktować karnego za ewidentny faul.

Swoją drogą aż dziwnie po takim maratonie mieć dwa dni bez żadnego meczu. Z kolejnej fazy w sumie ciężko określić na który pojedynek najbardziej czekam.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 25 cze 2021, 17:52

Jeśli chodzi o naszą piłkę kopaną, to ja bym poszedł trójtorowo.
:arrow: Liga.
Diametralnie zmniejszyć kasę, jaką zarabiają piłkarze. Jest nie adekwatnie duża do tego, co sobą reprezentują. Dotyczy to w pierwszej kolejności ekstraklasy i I ligi (poprawcie mnie, jeżeli się mylę z układem ligowym, od lat nie śledzę szmacianki). Powinna być stawka podstawowa, może być z podziałem na ligi. Im wyższa liga, tym wyższa podstawa. Reszta wynagrodzenia powinna być uzależniona od osiąganych wyników. Dodatkowo, zakaz kontraktów reklamowych, jako dodatkowego źródła finansów. Z tych kontraktów mają tyle kasy, że wyniki w grze ich już za bardzo nie interesują. Wiem, że nie wszyscy mają kontrakty, ale dążą do nich. Jak już osiągną zamierzony cel (góra kasy), to już spoczywają na laurach. Zwłaszcza jak uda im się dopchać do kadry.
Kadra narodowa:
:arrow: Z młodzieżowki wytypować ze 40 - 50 obiecujących piłkarzy i stworzyć z nich dwa zespoły z rezerwami. Następnie powoływać ich na przynajmniej jedno lub dwa zgrupowania w miesiącu, tak by się zgrywali z sobą. Dlatego młodzieżówka, ponieważ przed nimi lata pracy. Tak by nawet przez sen wiedzieli, czego się spodziewać po kolegach przy konkretnym zagraniu. Do tego trening wytrzymałościowo-wydolnościowy.
Dzisiejsi kadrowicze mają ją marną. Sił starcza im w najlepszym razie na I połowę.
:arrow: Środek doraźny. Odstawić na bocznicę piłkarzy grających w zagranicznych klubach. Postawić na grających w kraju i to nie koniecznie z ekstraklasy, czy I ligi. I tutaj też potrzebny jest rygor, jaki był za czasów śp Górskiego. Zgrupowanie zaczyna się o 17-tej. Piłkarz, który dotarł o 17:01, całuje bramę i wraca do domu. Finanse, jak już wspomniałem wyżej. Im lepsze wyniki osiągną jako drużyna (nie jako pojedynczy gracze), tym wyższa gratyfikacja

Jeżeli dobrze pójdzie, to za 5-7 lat będziemy mieli drużynę, może nie na światowym czy europejskim poziomie, z która najlepsi muszą się liczyć. Ale jak będzie miała dobry dzień, to będzie wstanie dokopać najlepszym. Jak będzie trochę gorzej, to najlepsi będą się musieli dobrze napocić, żeby z nami wygrać.

Takie są moje (amatorskie) spostrzeżenia. Z punktu widzenia kogoś, kto pamięta starą ligę i kadrę narodową, a aktualnej od lat nie obserwuje, żeby nie ży..ć na widok ich gry.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 25 cze 2021, 21:25

1 Szacunek za długą wypowiedź.
2 Stalinizm czy inny izm w czystej postaci, tak pomyślałem od razu.
3 Niestety nie Ty i nie ja im płacimy, to pierwszy argument, bez rozwinięcia bo szkoda czasu.
4 Argumentów przeciwko mam stąd.... do końca budowy tramwaju na Gocławek.
5 Obyś w temacie nie został nigdy ekspertem, celebrytą czy innym znawcą bo jak sam przyznałeś nie znasz się na tym.
6 W Polsce wszyscy się znają na piłce i są lekarzami, to pierwsze nieszkodliwe to drugie różnie, ale najgorsze według mnie że większość sądzi że zna się na polityce i może być politykiem w tym kraju, a to jest niestety NIEPRWDA.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 27 cze 2021, 9:39

Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
1 Szacunek za długą wypowiedź.
Dziękuję bardzo :)
Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
2 Stalinizm czy inny izm w czystej postaci, tak pomyślałem od razu.
Jeżeli wprowadzenie dyscypliny na podstawowym poziomie nazywasz stalinizmem lub innym izmem, to jesteś szczęśliwym młodym człowiekiem, który nie zaznał tamtych czasów. Ja należę do tej szczęśliwej grupy, która nie zaznała w pełni tamtych czasów. Ale żyłem wystarczająco długo w tamtych czasach, by mieć pojęcie o tym co to było.
Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
3 Niestety nie Ty i nie ja im płacimy, to pierwszy argument, bez rozwinięcia bo szkoda czasu.
Tu się zgodzę tylko częściowo z Tobą. Ty im nie płacisz, ale ja i Twoi rodzice już tak, tak samo jak pozostała część dorosłego społeczeństwa kupując produkty sponsorów piłkarzy. Dodatkowo, te wszystkie Orliki (czy jakoś tak to się nazywa) budowane (bardzo dobrze, że są budowane, dzięki temu polski sport ma skąd brać te rodzynki) są z podatków, a nie z jakiś tam, wyimaginowanych, prywatnych pieniędzy. To są podstawy ekonomii.
Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
4 Argumentów przeciwko mam stąd.... do końca budowy tramwaju na Gocławek.
To poproszę choć kilka z tych argumentów. Choćby tych, przeciwnych pójścia drogą budowy kadry narodowej od podstaw.
Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
5 Obyś w temacie nie został nigdy ekspertem, celebrytą czy innym znawcą bo jak sam przyznałeś nie znasz się na tym.
Nie byłem, nie jestem i nie mam zapędów do bycia ekspertem, celebrytą, czy innym znawcą. I w odróżnieniu od 90% polskiego społeczeństwa umiem do tego się przyznać. Dla nich jest to najwyraźniej wielki dyshonor, by przyznać się do nieznajomości w jakimś temacie. Choć ja bym to określił po prostu zwykłą, ludzką głupotą.
Nordyk110 pisze:
25 cze 2021, 21:25
6 W Polsce wszyscy się znają na piłce i są lekarzami, to pierwsze nieszkodliwe to drugie różnie, ale najgorsze według mnie że większość sądzi że zna się na polityce i może być politykiem w tym kraju, a to jest niestety NIEPRWDA.
Do tego odniosłem się wyżej, ale w tym co piszesz jest bardzo dużo prawdy.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 cze 2021, 11:04

Ale Orliki są budowane celem umożliwienia uprawnia sportu młodzieży, a efekty dla kadry narodowej są pośrednie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 cze 2021, 11:12

Bo kadrę narodową budują klubiki z Pierdziszewa Dolnego. Stamtąd potęgi kupują zawodników do swoich akademii w wieku późnotramparskim. Te wszystkie Legia Soccer Schools to tylko marketnigowy lep i dojarka pieniędzy od rodziców.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ