Piłkarski mundial w Katarze 2022

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27350
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 lis 2022, 20:33

Można wyjść też i z 3 - jeśli wszystkie pozostałe mecze w grupie skończą się remisami, to wyjdą Saudowie i Polska lub Meksyk w zależności od liczby strzelonych bramek.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 lis 2022, 20:43

Można awansować z dwoma, można odpaść z sześcioma (choć z pięcioma już nie). Ja zawsze wspominam grupie E na MŚ1994 - cztery drużyny po 4 punkty.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 22 lis 2022, 22:48

fik pisze:
22 lis 2022, 17:01
Kurs na żółtą kartkę Krychowiaka 3.00, bukmacherzy pieniądze rozdają.
To ile przegrałeś? :P
Bastian pisze:
22 lis 2022, 20:03
primoż pisze:
22 lis 2022, 19:01
Nie chciałbym być złym prorokiem, ale nie zdziwię się, jak jeszcze będziemy żałowali tego nie strzelonego karnego😐
No przecież już żałujemy? :>
Na razie braku dwóch punktów.
Ciekawi mnie, czy na koniec fazy grupowej będzie tak, że tych dwóch punktów nam zabraknie do awansu do 1/8 finału czy jeden punkt dziś ugrany spowoduje, że rzutem na taśmę kogoś wyprzedzimy :P Ewentualnie, czy brak tego jednego gola spowoduje, że będziemy mieli gorszy bilans bramkowy od reprezentacji, która mając tyle samo punktów znajdzie się wyżej, bo będzie miała o jeden gol strzelony więcej :-k
pawcio pisze:
22 lis 2022, 20:43
Można awansować z dwoma, można odpaść z sześcioma (choć z pięcioma już nie).
Też można odpaść. Wystarczy, że zespoły z miejsc 1-3 w grupie zdobędą po 5 punktów, a zespól z 4. miejsca (ostatni), nie zdobędzie ani jednego. W ten sposób Włochy odpadły po fazie grupowej na Euro 2004 mając na koncie 5 punktów, a awansowały do ćwierćfinału Dania i Szwecja mając też po 5 pkt., a ostatnia Bułgaria nie wygrała żadnego meczu.
pawcio pisze:Ja zawsze wspominam grupie E na MŚ1994 - cztery drużyny po 4 punkty.
MŚ 1994 to jedyny i, jak dotychczas, ostatni turniej, na którym Arabia Saudyjska awansowała do 1/8 finału :wink:
Tym czasem, w Arabii Saudyjskiej król zarządził poddanym święto narodowe :P
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lis 2022, 8:08

primoż pisze:
22 lis 2022, 22:48
pawcio pisze:
22 lis 2022, 20:43
Można awansować z dwoma, można odpaść z sześcioma (choć z pięcioma już nie).
Też można odpaść. Wystarczy, że zespoły z miejsc 1-3 w grupie zdobędą po 5 punktów, a zespól z 4. miejsca (ostatni), nie zdobędzie ani jednego. W ten sposób Włochy odpadły po fazie grupowej na Euro 2004 mając na koncie 5 punktów, a awansowały do ćwierćfinału Dania i Szwecja mając też po 5 pkt., a ostatnia Bułgaria nie wygrała żadnego meczu.
Faktycznie. Podziękował za sprostowanie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 23 lis 2022, 13:35

pawcio pisze:
23 lis 2022, 8:08
primoż pisze:
22 lis 2022, 22:48
Też można odpaść. Wystarczy, że zespoły z miejsc 1-3 w grupie zdobędą po 5 punktów, a zespól z 4. miejsca (ostatni), nie zdobędzie ani jednego. W ten sposób Włochy odpadły po fazie grupowej na Euro 2004 mając na koncie 5 punktów, a awansowały do ćwierćfinału Dania i Szwecja mając też po 5 pkt., a ostatnia Bułgaria nie wygrała żadnego meczu.
Faktycznie. Podziękował za sprostowanie.
Jeszcze kontynuując wątek punktacji: gdyby Euro 2004 zamiast turnieju 16-zespołowego było turniejem 24-zespołowym, tak jak to jest od Euro 2016, to wtedy Włosi wyszliby z grupy, bo mając 5 punktów nawet mogliby być najlepszą drużyną z rankingu zespołów, które zajęły 3. miejsca w grupach. Swoją drogą to jest nawet zabawne, że na turnieju z 24 zespołami teoretycznie łatwiej jest awansować do 1/8 finału za sprawą tego, że 4 najlepsze 3. miejsca (na 6 grup) wchodzą do fazy pucharowej niż na turnieju z 32 zespołami, gdzie nagrodą za 3. miejsce jest możliwość oglądania następnego etapu tegoż turnieju z poziomu kanapy.
Ja to czekam na oficjalną decyzję FIFA, czy grupy na mundialu 2026 będą trzy- czy czterozespołowe. Będą to pierwsze Mistrzostwa Świata z 48 drużynami. FIFA przymierza się do grup z trzema reprezentacjami, co powoduje bardzo ciekawy scenariusz: do fazy pucharowej wchodzą dwie najlepsze drużyny z grupy, co przy trzech zespołach powoduje, żeby awansować do fazy pucharowej, nie będzie trzeba wygrać ani jednego meczu. Jeżeli zwycięzca grupy wygra dwa mecze, to wicemistrzowi grupy wystarczy tylko remis z ostatnim zespołem z grupy i zdobycie raptem jednego punktu, jeśli będzie miał lepszy bilans bramowy. Za to dostać się do 1/8 finału będzie teoretycznie ciężej, bo po fazie grupowej pojawi się 1/16 finału.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

michael112
Posty: 2810
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 23 lis 2022, 14:36

primoż pisze:
23 lis 2022, 13:35
FIFA przymierza się do grup z trzema reprezentacjami, co powoduje bardzo ciekawy scenariusz: do fazy pucharowej wchodzą dwie najlepsze drużyny z grupy, co przy trzech zespołach powoduje, żeby awansować do fazy pucharowej, nie będzie trzeba wygrać ani jednego meczu. Jeżeli zwycięzca grupy wygra dwa mecze, to wicemistrzowi grupy wystarczy tylko remis z ostatnim zespołem z grupy i zdobycie raptem jednego punktu, jeśli będzie miał lepszy bilans bramowy.
Jest to o tyle ciekawe, że już nie będzie granych dwu meczy jednocześnie, co będzie ułatwieniem dla widzów i nadawców.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lis 2022, 14:51

Ale byłoby wówczas tak, że drużyny grające w trzecim meczu miałyby istotną różnicę w liczbie dni odstępu od poprzedniego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1844
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 23 lis 2022, 16:12

Niemcy - Japonia 1:2 - coraz bardziej mi się te mistrzostwa podobają ;)

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 23 lis 2022, 16:52

pawcio pisze:
23 lis 2022, 14:51
Ale byłoby wówczas tak, że drużyny grające w trzecim meczu miałyby istotną różnicę w liczbie dni odstępu od poprzedniego.
Przy technologii i przepływie informacji jaki jest teraz to rozgrywanie ostatnich meczów w grupie o tej samej porze ma coraz mniejszy sens. Zawsze ktoś ze sztabu szkoleniowego pilnuje wyniku na flashscorze czy innym livescorze i przekazuje reszcie wynik. Zresztą nawet zaawansowana technologia nie jest potrzebna. Wystarczy sobie przypomnieć Euro 2004 i końcówkę meczu Dania - Szwecja, gdzie remis 2:2 premiował obydwie drużyny do ćwierćfinału, a Włochów wyrzucał z turnieju.
kveld pisze:
23 lis 2022, 16:12
Niemcy - Japonia 1:2 - coraz bardziej mi się te mistrzostwa podobają ;)
To dodam, że Chorwaci też dzisiaj wymęczyli bezbramkowy remis z Marokiem. W ogóle widzę, że niektóre drużyny spoza Europy całkiem nieźle sobie na razie radzą na tym mundialu.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3047
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 23 lis 2022, 20:59

primoż pisze:
23 lis 2022, 13:35
pawcio pisze:
23 lis 2022, 8:08
Faktycznie. Podziękował za sprostowanie.
Jeszcze kontynuując wątek punktacji: gdyby Euro 2004 zamiast turnieju 16-zespołowego było turniejem 24-zespołowym, tak jak to jest od Euro 2016, to wtedy Włosi wyszliby z grupy, bo mając 5 punktów nawet mogliby być najlepszą drużyną z rankingu zespołów, które zajęły 3. miejsca w grupach. Swoją drogą to jest nawet zabawne, że na turnieju z 24 zespołami teoretycznie łatwiej jest awansować do 1/8 finału za sprawą tego, że 4 najlepsze 3. miejsca (na 6 grup) wchodzą do fazy pucharowej niż na turnieju z 32 zespołami, gdzie nagrodą za 3. miejsce jest możliwość oglądania następnego etapu tegoż turnieju z poziomu kanapy.
Ja to czekam na oficjalną decyzję FIFA, czy grupy na mundialu 2026 będą trzy- czy czterozespołowe. Będą to pierwsze Mistrzostwa Świata z 48 drużynami. FIFA przymierza się do grup z trzema reprezentacjami, co powoduje bardzo ciekawy scenariusz: do fazy pucharowej wchodzą dwie najlepsze drużyny z grupy, co przy trzech zespołach powoduje, żeby awansować do fazy pucharowej, nie będzie trzeba wygrać ani jednego meczu. Jeżeli zwycięzca grupy wygra dwa mecze, to wicemistrzowi grupy wystarczy tylko remis z ostatnim zespołem z grupy i zdobycie raptem jednego punktu, jeśli będzie miał lepszy bilans bramowy. Za to dostać się do 1/8 finału będzie teoretycznie ciężej, bo po fazie grupowej pojawi się 1/16 finału.
Ja bym to widział tak:
4 grupy po 6 zespołów, i z grupy wychodzą 4 zespoły. Podobne systemy są w siatkówce oraz piłce ręcznej.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25274
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lis 2022, 21:48

primoż pisze:
23 lis 2022, 16:52
pawcio pisze:
23 lis 2022, 14:51
Ale byłoby wówczas tak, że drużyny grające w trzecim meczu miałyby istotną różnicę w liczbie dni odstępu od poprzedniego.
Przy technologii i przepływie informacji jaki jest teraz to rozgrywanie ostatnich meczów w grupie o tej samej porze ma coraz mniejszy sens. Zawsze ktoś ze sztabu szkoleniowego pilnuje wyniku na flashscorze czy innym livescorze i przekazuje reszcie wynik. Zresztą nawet zaawansowana technologia nie jest potrzebna. Wystarczy sobie przypomnieć Euro 2004 i końcówkę meczu Dania - Szwecja, gdzie remis 2:2 premiował obydwie drużyny do ćwierćfinału, a Włochów wyrzucał z turnieju.
Po pierwsze, chodziło mi o różnicę w czasie odpoczynku. Po drugie, mecze równolegle powodują to, że nie ma sytuacji, że ktoś wychodzi na mecz bez presji, bo w pierwszym był potrzebny wynik, tylko trzeba grać, bo sytuacja w sąsiednim meczu może się zmienić. Po trzecie, FIFA wyżej ceni bilans bramkowy niż mecze bezpośrednie, więc pakt nordycki by nie zadziałał.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 24 lis 2022, 0:35

vernalisadonis pisze:
23 lis 2022, 20:59
Ja bym to widział tak:
4 grupy po 6 zespołów, i z grupy wychodzą 4 zespoły. Podobne systemy są w siatkówce oraz piłce ręcznej.
Tylko, że FIFA chce, żeby nie zwiększać drastycznie ilości meczów, gdyż i tak już kalendarz piłkarski jest napakowany jak kabanos, a dochodzi też kwestia eksploatacji piłkarzy. A wymienione przez Ciebie rozwiązanie powoduje, że zwiększa się ilość meczów i przedłużają się rozgrywki.
pawcio pisze:
23 lis 2022, 21:48
Po pierwsze, chodziło mi o różnicę w czasie odpoczynku.
Przy grupach 4-zespołowych też nie unikniesz tego problemu, tylko przerzucisz go do 1/16 finału. Przez nierównomierną ilość drużyn z 3. miejsc, zawsze ktoś zyska, a ktoś będzie na plusie. Dobrym przykładem jest mecz 1/8 finału z Euro 2020 Francja - Szwajcaria, gdzie Francuzi (zwycięzca grupy) mieli 4 dni przerwy, a Helweci (awansowali z 3. miejsca) mieli już 7 dni przerwy. Podobną analogię można znaleźć przy meczu tej samej fazy Szwecja - Ukraina. Zawsze mnie ciekawiło, czy ta kwestia była kluczowa, że akurat w tych meczach faworyci odpadli.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

primoż
Posty: 3693
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 25 lis 2022, 15:02

Sędzia Lahoz jak zwykle w bardzo dobrej formie. W pierwszej połowie okradł Katarczyków z karnego 😐
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27350
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 lis 2022, 16:25

Ja to nie mogę się doczekać trzyzespołowych grup, niech Kanada będzie losowana z pierwszego koszyka jako gospodarz i dostanie, nie wiem, Mali i Uzbekistan, uczta piłkarska godna pozazdroszczenia.

Może czas, miast powiększać mundial w nieskończoność, rozegrać równolegle na drugim końcu świata bliźniaczą imprezę, na której grają najlepsze drużyny z tych, które nie awansowały na mistrzostwa. Najlepsza, niech będzie, czwórka takiego turnieju niech dostanie w nagrodę awans na kolejne MŚ, podobieństwo do systemu pucharów kontynentalnych całkowicie niezamierzone i przypadkowe.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3047
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 26 lis 2022, 16:09

Wygrywamy z Arabią Saudyjską 2:0
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

ODPOWIEDZ