Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

px33
Posty: 1582
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 12 paź 2013, 22:42

panzerloud pisze:i3 z hd5000
Nie ma takich. Jest jeden i3 z HD5100 (ciut lepszą wersją, ale wymagającą TDP 28W), ale chyba jeszcze nikt go nie zastosował. Mogę się mylić, ale w tej chwili jedynym laptopem z HD5000 jest nowy Macbook Air, którego za 1500 zł na bank się nie dostanie (a jak możesz dostać w takiej cenie, weź mi ze 20 sztuk ;) )
Teokryt pisze:ale o 7 godzinnych klapkach nie.
7 godzin noszenia to i najtańsze podróby Kubotów wytrzymają ;)

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 12 paź 2013, 23:44

px33 pisze:
panzerloud pisze:i3 z hd5000
Nie ma takich. Jest jeden i3 z HD5100 (ciut lepszą wersją, ale wymagającą TDP 28W), ale chyba jeszcze nikt go nie zastosował. Mogę się mylić, ale w tej chwili jedynym laptopem z HD5000 jest nowy Macbook Air, którego za 1500 zł na bank się nie dostanie (a jak możesz dostać w takiej cenie, weź mi ze 20 sztuk ;) )
Teokryt pisze:ale o 7 godzinnych klapkach nie.
7 godzin noszenia to i najtańsze podróby Kubotów wytrzymają ;)
Jeśli chodzi o słowo klapek to nie, napisałem tak z rozmysłem.
@:px33: Masz rację po uruchomieniu mojego kombajnu wychodzi że jest tam HD4000, także dziękuje za czujność i sprostowanie. Ja jakiś czas temu kupiłem w promocji Vivabooka S200E i3-3217u za 1499zł, i sobie chwalę, działają gry(nawet te, z tego roku), i pracuje się na nim bez porównania lepiej niż na tablecie. Z baterią także nie jest źle, jeśli wyłączy się WiFi, bluetooth i przykręci podświetlanie matrycy, to bateria trzyma naprawdę sporo.
I
px33 pisze:a jak możesz dostać w takiej cenie, weź mi ze 20 sztuk ;)
Jak bym mógł, to pewnie wszyscy już by kupowali po takiej cenie, niestety tak nie jest.

Powtórzę, naprawdę warto się zastanowić czy opłaca się wziąć tablet, mnie strasznie brakowało funkcjonalności i wygody komputera, jeśli tablet to taki dodatek, to może i się sprawdzi, ale komputera nie zastąpi.
PS. Jakby ktoś nie wierzył że działają gry to mogę podesłać screeny z gry Duck Tales.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 13 paź 2013, 20:50

Tak - bardziej myślę o tablecie jako o dodatku i czymś poręczniejszym od komputera - mam netbooka Samsunga z końca 2010 i jestem zadowolony, szczególnie z baterii.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 14 paź 2013, 20:10

JacekM pisze:Tak - bardziej myślę o tablecie jako o dodatku i czymś poręczniejszym od komputera - mam netbooka Samsunga z końca 2010 i jestem zadowolony, szczególnie z baterii.
To bierz 7 calowego Nexusa drugiej generacji, za 705zł dostajesz urządzenie z ekranem IPS o rozdzielczości wyższej niż fullHD, szybkim czterordzeniowym procesorem Snapdragon z Adreno320, do tego 2GB RAM i szybką pamięć na dane użytkownika wynoszącą 16GB, jakby tego było mało jest jeszcze masa czujników - GPS, kompas, żyroskop, akcelerometr i czujnik oświetlenia, no i oczywiście Bluetooth, WiFi i NFC. Bateria wytrzymuje 9-10 godzin! No i urządzenie jest bardzo zgrabne, bez problemu zmieści się do wewnętrznej kieszeni kurtki czy płaszcza. Wszystko działa bez porównania szybciej od tabletów konkurencji które również są oparte o Androida. Ja kupiłem tego najtańszego bez LTE z 16GB i jestem zadowolony, miło ogląda się filmy, słucha muzyki(z chmury Google) czy czyta książki, gry również działają bardzo dobrze(ale najczęściej są tak beznadziejne że usuwam po 10 minutach, bo albo są to gry typu Pay2Win albo po prostu totalne gnioty), kąty widzenia IPSa są naprawdę rewelayjne, VivaBook ze swoim ekranem ssie, wystarczy się nawet lekko odchylić żeby obraz zrobił się wyblakły, w przypadku patrzenia na ekran z boku, ten przechodzi w negatyw. dlatego filmy lepiej ogląda się na tablecie, muzyki także wolę słuchać z tabletu, bo nie muszę taszczyć plecaka z Netbookiem(do kieszeni nie wchodzi), może się wydawać że 16GB to mało, ale Google udostępnia usługę dzięki której można wrzucić na swoje konto 20000 utworów i odsłuchiwać online bądź pobierać na tablet. książki także czyta się lepiej niż na Vivabooku(ale gorzej niż na czytnikach kindle z E-inkiem), z jednej strony ekran ma dobre kolory, dobre kąty widzenia, dużą rozdzielczość, z drugiej jednak na dłuższą metę męczy mocne podświetlanie(które jest mocne nawet na minimalnym ustawieniu). Natomiast wszelka praca czy chociażby przeglądanie internetu to na tablecie(wg mnie) żenada, mysz i klawiatura to rozwiązanie bardziej ergonomiczne niż ekran dotykowy(który jest także w Vivabooku ale ergonomicznej jest klawiaturą i touchpadem/myszką, pomijając że taki wypalcowany ekran jest mniej czytelny). Jeśli celujesz w tablet z androidem, to wydaje mi się że Nexus jest najlepszym wyborem, ceny poszczególnych wersji znajdziesz na poprzedniej stronie na 1 screenie, wysyłka jest za darmo.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 14 paź 2013, 23:24

Również ręczę twarzą za Nexusy. Z tym że ja dostąpiłem zaszczytu z siecią komórkową, chwalę sobie – dobre rozwiązanie, jeśli nie ma i nie potrzebuje się jakiegoś turbo hiper pro telefonu na miarę Xperii Z1.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 18 paź 2013, 19:31

Mam problem z laptopem.
Postanowiłem podłączyć do niego głośniki. Niestety, gdy głośniki są podłączone i lekko zacznę stukać w obudowę tudzież klawiaturę zaczyna dudnić z głośników. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej problemowi i oddaliłem na znaczną odległość laptopa od głośników. Kolejne stuknięcia w obudowę/klawisze powodowały coraz mocniejsze dudnienie, a nawet rezonans. Trzeba było ponownie stuknąć w obudowę, żeby przerwać rezonans. Zamiast głośników podłączyłem słuchawki. Ponownie zacząłem stukać w obudowę/klawisze. Również było słychać dudnienie, co prawda cichsze od tego z głośników, ale wciąż wyraźne i przeszkadzające. Co może być nie tak z laptopem? Zwalone gniazdo wyjścia audio? :-k Na wbudowanych głośnikach laptopa takie zjawisko nie występuje.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2013, 19:36

A mikrofon tam masz? I nie daj Boże włączony?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 18 paź 2013, 20:50

MichalJ pisze:A mikrofon tam masz? I nie daj Boże włączony?
Strzał w dziesiątkę. Dzięki! Dudnienie i rezonans zniknęły. :)
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 paź 2013, 23:09

Jeśli chodzi o iPady - to niedługo wejdzie piątka, więc te starsze trochę stanieją.
Generalnie na pewno wybrałbym iPada, ale nie starszego niż czwórkę - iOS7 ma większe wymagania sprzętowe i na starszych urządzeniach widać drgania animacji itp. jak w samsungach, o ile w ogóle da się go zainstalować.

A, no i wadą/zaletą iPadów jest to, że nie da się wgrać tam aplikacji spoza appStore
ŁK

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 16 lis 2013, 20:09

Mili, potrzebuję porady; polećcie proszę jakąś drukarkę laserową ze skanerem w rozsądnej cenie (do 400 zł da radę?); raczej szerokim łukiem ominąłbym HP z uwagi na niemiłą dotychczasową współpracę (czyli kartridże niemal w cenie nowej drukarki). Z góry dziękuję 8-)
ps. Drukuję raczej mniej niż więcej; zależy mi również na tym, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 17 lis 2013, 0:06

Używam kolorowego brothera w technologii LED od prawie roku i właściwie nie mam z nim problemów. Jedyny to taki, że ma duże opory przed drukowaniem w czerni, jeśli zużyje się dowolny kolorowy toner. Ale to Ciebie nie będzie dotyczyć, więc mogę polecać ich produkty ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lis 2013, 22:52

Komp od dwóch dni przestał widzieć internet. Modem jest sprawny, sygnał jest, drugi komp przez wi-fi łączy się z netem prawidłowo. Kabelek modem - komp też wygląda na OK. Co i jak sprawdzić?

Winda 7, jakby co. Aha, komp przedwczoraj nie bardzo chciał się zamykać.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 lis 2013, 23:12

Gdzieś tam w "Centrum sieci" jest "rozwiąż problemy z internetem". Kliknij, czasem pomaga.

px33
Posty: 1582
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 21 lis 2013, 23:42

A w ogóle to sprawdź czy system widzi kartę sieciową, jakie ma parametry połączenia (IP, maska, bramy, DNS), w konfiguracji czy jest zaznaczone DHCP.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lis 2013, 23:53

@MichalJ: na to sam wpadłem, ale nie pomogło.

@px33: no właśnie pytam, jak sprawdzić ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ