Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 09 lut 2017, 9:24

Pawel_ pisze:Sieci sreci. Siec pomarańczowa, a Pan Paweł poszukuje jakiegoś smartfona. Z systemem 'Android'. Do tałzena. A z racji tego, że wawkomowa rodzina jest wielka, bardzo wielka i bardzo przyjazna, to może jakiś ojciec albo synek coś pomoże.. Z góry dzięki i pozdro. Joł! ;)
Można rozważyć jakiegoś używanego "flagowca" starszej generacji, np LG G3, Galaxy S5/S6 - podzespoły tego typu telefonów są co najmniej przyzwoite (mnie się udało z OLX ustrzelić LG G3 w wersji 3GB RAM i 32GB pamięci danych za 800 zł). Jak na dziś, to 2GB RAM raczej minimum.
Chyba że koniecznie chcesz nowy - tutaj się nie podejmuję wytypowania, jest zatrzęsienie różnych marek i modeli...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 mar 2017, 14:25

Co byście wybrali - Huawei P10, czy Samsunga Galaxy S7? A może coś innego (z tej półki możliwości technologicznych)?

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 28 mar 2017, 23:53

Przesiadłem się niedawno na LG G5, telefon, który był obsmarowywany przez recenzentów ze wszystkich możliwych stron. A jest jak najbardziej w porządku - bardzo szybko stracił na wartości, śmiga jak szalony i ma drugi aparat z tyłu z obiektywem szerokokątnym - w międzyczasie powyjeżdżałem tu i tam i są one naprawdę niesamowite. Ma też wymienną baterię czy funkcję szybkiego ładowania, w samym telefonie spersonalizować można dużo - polecam.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 29 mar 2017, 12:25

Ja mam Lenovo P2, baterię odłączyłem od ładowarki w sobotę o 11:00. Nie korzystam jakoś bardzo dużo, ale 24% baterii jeszcze jest ;)
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 29 mar 2017, 13:15

Mam od niedawna Hłałeja P9 i jestem (jak na razie) bardzo zadowolony.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 29 mar 2017, 20:53

Xiaomi redmi 4a za śmieszne 110$ (aliexpress) lub 600 zł (xkom) jest genialny jeśli chodzi o przelicznik cena/jakość ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 30 mar 2017, 20:02

yavorius pisze:Ja mam Lenovo P2, baterię odłączyłem od ładowarki w sobotę o 11:00. Nie korzystam jakoś bardzo dużo, ale 24% baterii jeszcze jest ;)
W dobie dzisiejszych superaśnych smartfonów, bateria - a raczej jej pojemność - powinna odgrywać kluczową rolę. Sorry, ale 3000 mAh w P9 Lite mnie nie kręci. Tak jak 2200 mAh w moim byłym P8 Lite... 5000, a jak się dobrze poszuka, to i 6000 mAh. O, to jest to.
fik pisze:Mam od niedawna Hłałeja P9 i jestem (jak na razie) bardzo zadowolony.
Do czasu, gdy ci nie padnie WiFi, GPS, port słuchawkowy, a serwis kopnie cię w cztery litery, bo zobaczy ryskę, odprysk czy cokolwiek na szybce. Tandeta. Nie dziwię, że RL9 jest ambasadorem tej marki. 8-)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 30 mar 2017, 21:44

Dantte pisze:Przesiadłem się niedawno na LG G5, telefon, który był obsmarowywany przez recenzentów ze wszystkich możliwych stron. A jest jak najbardziej w porządku - bardzo szybko stracił na wartości, śmiga jak szalony i ma drugi aparat z tyłu z obiektywem szerokokątnym - w międzyczasie powyjeżdżałem tu i tam i są one naprawdę niesamowite. Ma też wymienną baterię czy funkcję szybkiego ładowania, w samym telefonie spersonalizować można dużo - polecam.
Mam brata 2 generacje starszego, w wersji 3GB operacyjnej /32GB wbudowanej i narzekać nie mogę
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 31 mar 2017, 10:40

Pawel_ pisze:W dobie dzisiejszych superaśnych smartfonów, bateria - a raczej jej pojemność - powinna odgrywać kluczową rolę.
Dlatego mam 5100 mAh w P2 :) Wytrzymał mi pięć dni i dwie godziny przy umiarkowanym użytkowaniu. Wczoraj zamiast karty pamięci włożyłem druga kartę SIM, zobaczymy ile wytrzyma w takiej konfiguracji.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 31 mar 2017, 19:30

http://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe ... arny.bhtml wydaje się być ciekawym egzemplarzem..

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 kwie 2017, 11:03

Pawel_ pisze:
fik pisze:Mam od niedawna Hłałeja P9 i jestem (jak na razie) bardzo zadowolony.
Do czasu, gdy ci nie padnie WiFi, GPS, port słuchawkowy, a serwis kopnie cię w cztery litery, bo zobaczy ryskę, odprysk czy cokolwiek na szybce. Tandeta. Nie dziwię, że RL9 jest ambasadorem tej marki. 8-)
Wskaż mi proszę markę, której serwis nie próbuje kopać w dupę userów. I dare you, I double dare you.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

webtom
Posty: 322
Rejestracja: 29 cze 2009, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: webtom » 02 kwie 2017, 13:51

fik pisze:
Pawel_ pisze:
Do czasu, gdy ci nie padnie WiFi, GPS, port słuchawkowy, a serwis kopnie cię w cztery litery, bo zobaczy ryskę, odprysk czy cokolwiek na szybce. Tandeta. Nie dziwię, że RL9 jest ambasadorem tej marki. 8-)
Wskaż mi proszę markę, której serwis nie próbuje kopać w dupę userów. I dare you, I double dare you.
Apple.
Pierwszego iPhone, 4s zalałem po dwóch tygodniach. Oddałem do serwisu. Wymienili za darmo na nowego... Mimo, że wina była moja w 100%. : ) Kilka kolejnych iPhone oddawałem w dość tragicznym stanie i nigdy nie było problemu, zawsze odbierałem nowy telefon. Teraz troszkę się to zmieniło, ale ostatnio także otrzymałem nowy aparat z powodu odklejającego się ekranu (klasyka w nich niestety). Jedyna różnica polegała na tym, że ostatnim razem czekałem na decyzję dwa tygodnie, a wcześniej około dwóch dni...

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 03 kwie 2017, 13:10

fik pisze:
Pawel_ pisze:
Do czasu, gdy ci nie padnie WiFi, GPS, port słuchawkowy, a serwis kopnie cię w cztery litery, bo zobaczy ryskę, odprysk czy cokolwiek na szybce. Tandeta. Nie dziwię, że RL9 jest ambasadorem tej marki. 8-)
Wskaż mi proszę markę, której serwis nie próbuje kopać w dupę userów. I dare you, I double dare you.
Może to nie był telefon, ale zwykły powerbank. Padł. Na amen. Był na gwarancji. Troszkę poobijany, troszkę porysowany. Jak to bywa przy małym dziecku, które weźmie coś w swoje małe łapki.. Po tygodniu dostałem SMS, iż powerbank jest do odbioru. Dostałem.. nowy. :]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 kwie 2017, 13:32

I niewątpliwie serwis polecanych przez ciebie plastykowych noname'ów będzie tak samo dbać o klienta :]

(a Apple to zupełnie inna półka cenowa, niestety. gdyby było mnie stać, brałbym bez wahania)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 26 kwie 2017, 0:49

O, to ja mam podobne pytanie: Huawei P9 Lite (2017), czy Samsung Galaxy A5 (2016)? Miałem kiedyś przez chwilę Galaxy S3 mini i to był jakiś dramat, dlatego trochę się tego Samsunga boję...

ODPOWIEDZ