DVB-T

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 31 maja 2012, 18:15

SławekM pisze:Może i są to testy, ale różnicy między TVP1 SD i TVP1 HD w jakości obrazu niestety na ten moment nie ma.
Przeglądając różne fora, wychodzi na to, że przekaz satelitarny (platforma N, Telewizja na Karte HD, N na karte HD) jest o wiele lepszej jakości, niż ten z DVB-T. Zobaczę jutro u siebie w UPC jak w sieciach kablowych z tą jakością.

P.S. TVP2 HD również już oficjalnie wystartowało (prezes TVP Juliusz Braun oficjalnie w czasie Teleexpresu uruchomił oficjalne przekazy), ale nie nadaje jeszcze w DVB-T i na platformach satelitarnych i sieciach kablowych. Dopiero od jutra to się zmieni.
ObrazekObrazek

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 31 maja 2012, 18:46

Bywalec pisze:
SławekM pisze:Może i są to testy, ale różnicy między TVP1 SD i TVP1 HD w jakości obrazu niestety na ten moment nie ma.
Przeglądając różne fora, wychodzi na to, że przekaz satelitarny (platforma N, Telewizja na Karte HD, N na karte HD) jest o wiele lepszej jakości, niż ten z DVB-T. Zobaczę jutro u siebie w UPC jak w sieciach kablowych z tą jakością.
No ja się nie dziwię... TVP pewnie znów zagrało na nosie ludziom. Chcesz prawdziwe HD? Zapłać platformie cyfrowej. Możliwe, że te HD w DVB-T to tylko zamydlenie ludziom oczu, czysta iluzja...

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 01 cze 2012, 7:57

W TVP2HD jest teraz "Na dobre i na złe". Jakość obrazu w sieci kablowej jest bardzo dobra. W NTC podobno też to dobrze wygląda.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 cze 2012, 10:29

Ech.... Nadodawało mi się shitu z napisem zakodowane i to na dodatek obsadziło to najniższe numery kanałów....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Draken
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2011, 17:49

Post autor: Draken » 01 cze 2012, 22:34

@MisiekK załapałeś się na mobilny Polsat :)
Mój tuner twierdzi, że TVP1 i TVP2 nadają w 1080i więc to takie nie bardzo HD.

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 01 cze 2012, 23:54

Pytanie dla techniczo-telewizyjnych maniaków banalnie proste, ja nie mam TV, więc nie mam pojęcia :)
Kupiłem sobie telewizor, zamówiłem kablówkę (Aster vel UPC) z pakietem C+ HD (jeżeli to ważne). Telewizor nie ma żadnego kabla, poza tym do prądu. Przyjdzie mi pan monter w poniedziałek i co? Zrobi mi kabel bezpośrednio z gniazdka kablówki do telewizora i śmigać toto będzie? Żadnych innych kabli mam nie przygotowywać?
Czy kanały mi się automatycznie ułożą, czy będę musiał sam wszystko ustawiać ręcznie?
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 cze 2012, 0:07

Michał W. pisze:Przyjdzie mi pan monter w poniedziałek i co? Zrobi mi kabel bezpośrednio z gniazdka kablówki do telewizora i śmigać toto będzie? Żadnych innych kabli mam nie przygotowywać?
Tak mi się wydaje. Ty tylko czekasz na montera, on wszystko ma mieć.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 02 cze 2012, 0:19

Żadnych kabli przygotowywać nie musisz. Pan Monter dostarczy dekoder, do dekodera podłączy twój kabel antenowy, a kable (kabel, zależnie od konfiguracji) łączące dekoder z telewizorem zamontuje własne. Będziesz je musiał oddać przy rozwiązaniu umowy. Pakiet C+ wymaga dekodera (wiem, bo mam ;P ). Obstawiam, że Pan Monter zostawi ci tylko kabel EURO, więc chcąc oglądać TV będziesz musiał korzystać z dekodera. Kanały będziesz mieć w dekoderze, pilota od TV będziesz używał praktycznie tylko do włączenia/wyłączenia TV.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

px33
Posty: 1581
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 02 cze 2012, 0:49

Szeregowy_Równoległy pisze:Obstawiam, że Pan Monter zostawi ci tylko kabel EURO, więc chcąc oglądać TV będziesz musiał korzystać z dekodera.
Czyli żeby nie mieć kosmicznych strat na jakości trzeba od razu zaopatrzyć się w (najtańszy) kabel HDMI

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 cze 2012, 1:12

Draken pisze:@MisiekK załapałeś się na mobilny Polsat :)
Skasowałem po kombinacjach dziadostwo. Dekoder bez problemu rozpoznał mi 3 kanały HD i grzecznie umieścił je razem na początku numeracji
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Jerzy Dąbczak
Posty: 99
Rejestracja: 12 sty 2006, 17:46
Lokalizacja: Loża komentatorów

Post autor: Jerzy Dąbczak » 02 cze 2012, 7:09

px33 pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Obstawiam, że Pan Monter zostawi ci tylko kabel EURO, więc chcąc oglądać TV będziesz musiał korzystać z dekodera.
Czyli żeby nie mieć kosmicznych strat na jakości trzeba od razu zaopatrzyć się w (najtańszy) kabel HDMI
Wstrzymaj się z tym.
Ja nie musiałem nic kupować, bo kabel HDMI był w zestawie.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 02 cze 2012, 9:31

Michał W. pisze:Pytanie dla techniczo-telewizyjnych maniaków banalnie proste, ja nie mam TV, więc nie mam pojęcia :)
Kupiłem sobie telewizor, zamówiłem kablówkę (Aster vel UPC) z pakietem C+ HD (jeżeli to ważne). Telewizor nie ma żadnego kabla, poza tym do prądu. Przyjdzie mi pan monter w poniedziałek i co? Zrobi mi kabel bezpośrednio z gniazdka kablówki do telewizora i śmigać toto będzie? Żadnych innych kabli mam nie przygotowywać?
Czy kanały mi się automatycznie ułożą, czy będę musiał sam wszystko ustawiać ręcznie?
Tak jak niektórzy już napisali. Dostaniesz dekoder, do którego monter podłączy Ci kabel koncentryczny od kablówki. Kanały Ci się same ustawią. Listę kanałów możesz pobrać ze strony UPC.pl. W zestawie powinieneś mieć kabel EURO i HDMI
Szeregowy_Równoległy pisze:Kanały będziesz mieć w dekoderze, pilota od TV będziesz używał praktycznie tylko do włączenia/wyłączenia TV.
Wiem że na sieci Aster są inne dekodery i nie wiem jak z pilotami, ale do dekoderów na sieć UPC dostarczają piloty, które można używać też do obsługi TV, więc tam nie trzeba się bawić dwoma pilotami. Możliwe, że na sieci Aster też są już dostępne.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 02 cze 2012, 10:17

Są dostępne, ale nie ze wszystkimi telewizorami chcą współpracować. Z moim na przykład za żadne skarby nie chce.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 02 cze 2012, 10:47

Podsumowując. Przychodzi monter i robi to: gniazdko --> kabel koncentryczny --> dekoder --> kabel HDMI (jeżeli tu wstawi kabel EURO, to muszę szybciutko iść do sklepu i wymienić go na HDMI) --> telewizor.
Załapałem? :)
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 02 cze 2012, 11:01

Tak, to robi monter. A zanim pójdziesz do sklepu, to zaatakuj montera o kabel HDMI. Czasem ulegają, nic nie szkodzi spróbować. Poza tym monter powinien podłączyć dekoder i z grubsza zaprezentować możliwości dekodera. Jedyne, co może nie działać od razu, to VOD.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ