Inne dyscypliny sportowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

pietia
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 21 wrz 2014, 22:45

Przyznam, że po pierwszym secie miałem wątpliwości, ale po dwóch kolejnych już byłem niemal pewien, że będzie sukces

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 22 wrz 2014, 1:33

Matrix2441 pisze:I niech mi ktoś teraz powie, że w Polsce piłka nożna to sport, który powinno się promować bardziej, niż siatkówkę.
Wina za całą sprawę kodowania MŚ i marną promocję imprezy leży wyłącznie po stronie Polsatu. Z drugiej strony - gdyby nie kasa Solorza, te mistrzostwa mogłyby być rozgrywane gdziekolwiek indziej.
A co do promowania dyscypliny w ogóle - sorry, futbol jest najbardziej popularny w jakichś 3/4 świata (wszędzie poza USA-nielatynoskimi oraz Indiami). Wyobrażasz sobie, żeby ktoś w jakimś Iraku czy Bangladeszu nosił koszulkę (klubową!) z nazwiskiem Wlazłego (najlepszego gracza mistrzostw)? Nie dalej jak kilka dni temu mignął mi w wiadomościach gość w koszulce Arsenalu. Reportaż był kręcony w jakiejś wiosce w Iraku.

Naturalnie, sukces cieszy, grali fajnie i za to należy się reprezentacji gorąca owacja. Ale nie oznacza to od razu, że wszyscy rzucą transmisje Premier League czy nawet tzw. Ekstraklasy na rzecz ligi siatkarskiej.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 22 wrz 2014, 2:02

Wina za całą sprawę kodowania MŚ i marną promocję imprezy leży wyłącznie po stronie Polsatu.
Co? Winą za fakt, że nikt nie chciał sponsorować transmisji na otwartym kanale był wyłącznie fakt, że nikt nie chciał na to wyłożyć tych pieniędzy, a państwowy ORLEN zdecydował się wystrychnąć na dudka Polsat na nieco ponad pół roku przed imprezą.

Awatar użytkownika
No Limit Biker
Posty: 417
Rejestracja: 18 gru 2005, 15:54
Lokalizacja: Peryferie Stolicy

Post autor: No Limit Biker » 22 wrz 2014, 9:38

Polsat wolał zarobić na zakodowaniu niż oddać część transmisji poniżej kosztów zakupu, w sobotę okazał się dobrym wujkiem i odkodował finał. Czemu sieci kablowe mogły sprzedawać swoim abonentom pakiet na MŚ poniżej ceny zakupu?
Droit au but!!
No Limit Bikers 4L!!

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1078
Rejestracja: 16 lut 2006, 14:33
Lokalizacja: Prądnik Czerwony
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak » 22 wrz 2014, 14:34

Daniel_FCB pisze:Naturalnie, sukces cieszy, grali fajnie i za to należy się reprezentacji gorąca owacja. Ale nie oznacza to od razu, że wszyscy rzucą transmisje Premier League czy nawet tzw. Ekstraklasy na rzecz ligi siatkarskiej.
Ja kadrę siatkarzy oglądam zawsze od 2001 roku a jeżeli chodzi o PlusLigę to ani razu, nigdy w życiu nie oglądałem ligowej potyczki. Raz byłem na siatkówce na Wiśle i to tylko dlatego że było za darmo czy coś. I w dalszym ciągu będę wolał oglądnąć Piasta z Koroną czy inny mecz na szczycie T-Klapy ;)
105 Dworzec Gł. - Al. 29 Listopada - Majora - Prądnik Czerwony
439 Czyżyny Dworzec autobusowy - Al. 29 Listopada - Nowy Kleparz - Czarnowiejska - Mydlniki
Scania CN113ALB na Facebook'u

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 22 wrz 2014, 14:51

fik pisze:Piłka nożna to sport, który powinno promować się bardziej niż siatkówkę.
Pieprzysz po prostu i tyle. Niech te "miszcze" z naszej reprezentacji piłki nożnej na Euro się zakwalifikują i wyjdą chociaż z grupy (oj, no nie udało im się nigdy, co za pech), to wtedy może wrócimy do rozmowy. :wink:

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 wrz 2014, 15:08

Matrix2441 pisze:
fik pisze:(...) (oj, no nie udało im się nigdy, co za pech) (...)
Jak nie? :D

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 wrz 2014, 15:11

Matrix2441 pisze:
fik pisze:Piłka nożna to sport, który powinno promować się bardziej niż siatkówkę.
Pieprzysz po prostu i tyle.
Nauczysz się rozmawiać kulturalnie, a nie po katolicku, to wtedy może wrócimy do rozmowy.
:wink:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 22 wrz 2014, 16:49

fik pisze:
Matrix2441 pisze: Pieprzysz po prostu i tyle.
Nauczysz się rozmawiać kulturalnie, a nie po katolicku, to wtedy może wrócimy do rozmowy. :wink:
A w ogóle to co to "promowanie" oznacza?

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 22 wrz 2014, 20:38

fik pisze:Nauczysz się rozmawiać kulturalnie, a nie po katolicku, to wtedy może wrócimy do rozmowy.
:wink:
Ależ ja tylko starałem się dostosować język wypowiedzi do tego, którym kolega posługuje się na Forum. :P
emyl pisze:A w ogóle to co to "promowanie" oznacza?
Emisja mistrzostw w otwartej telewizji, odpowiednie rozreklamowanie, stworzenie stref kibica i odpowiedniej atmosfery. Na odbywające się w Polsce Euro się dało, to i na Mundial w naszym kraju by można. Strefy kibica tym bardziej by się teraz przydały, bo nie każdy miał możliwość obejrzenia MŚ i wielu kibiców siatkówki musiało szukać barów czy restauracji, w których to transmitują. A w trakcie Euro 2012 każdy posiadacz telewizora mógł sobie obejrzeć niemal każdy mecz, a te reprezentacji to i w powtórkach jeszcze leciały, więc było tego aż nadto. Ponadto promować się powinno to, co jest tego warte, a nie to co od lat jest popularne, bo kiedyś było na lepszym poziomie (no te 30-40 lat temu to była reprezentacja, ale teraz to każdy widzi, że nie ma za bardzo czego promować...).

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 wrz 2014, 21:21

Promowanie jest zależne od sponsorów, a Ci jak mają płacić to chcą dużego zaintersowania. Siatkówka jest niszowa w ujęciu globalnym, to też nie interesują się nią wielkie korporacje. Siatkówka jest dosyć popularna w Polsce, więc reklamują się polskie firmy. Wielkie polskie firmy to tak naprawdę tylko spółki skarbu państwa. Tak to nikogo nie stać na większą reklamę, a już zwłaszcza na strefy kibica.
Pewnie, że jest wrażenie że teraz trzeba promować siatkówkę, a piłkę nożną to w ogóle zamknąć w cholerę. I ja to nawet rozumiem, ale nie popadajmy w absurd. Niech każdy sobie gra i ogląda co chce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 22 wrz 2014, 22:42

Matrix2441 pisze:
fik pisze:Piłka nożna to sport, który powinno promować się bardziej niż siatkówkę.
Pieprzysz po prostu i tyle. Niech te "miszcze" z naszej reprezentacji piłki nożnej na Euro się zakwalifikują i wyjdą chociaż z grupy (oj, no nie udało im się nigdy, co za pech), to wtedy może wrócimy do rozmowy. :wink:
Coś ty se tak tych kopaczy uczepił? Euro/Mundial nie jest najpopularniejszą imprezą dlatego, że grają tam "nasi". Jest największą imprezą najpopularniejszego sportu - jako kibic nie jaram się tylko tym, że grają "orły endżela/benhakera/nawałki" i "teraz to oni pokażą", tylko tym, że jest ładnych -naście drużyn, w których znam co najmniej połowę wyjściowej "11". I z ich gry wynika widowisko takie, które mnie, postronnego kibica (w sensie - niezwiązanego żadnym nacjonalizmem), interesuje.
Przy dowolnej innej imprezie (ze szczególnym wyróżnieniem igrzysk olimpijskich) prawie całe kibicowanie ogranicza się do "kibicujmy naszym, bo są z Polski".
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 wrz 2014, 22:43

W Polsce uprawiających piłkę nożną jest trzydzieści razy więcej niż uprawiających siatkówkę. Jakiekolwiek debatowanie na temat promocji, finansowania i narodowości są całkowicie bezcelowe.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 wrz 2014, 22:52

Wolę nie wiedzieć jak się mają do tego skoki narciarskie (jeśli chodzi o liczbę uprawiających), ale oglądalność mają porównywalną z siatkówką.
Swoją drogą czy ktokolwiek z tutaj zgromadzonych oglądał czy w ogóle obejrzałby mecz siatkarski bez udziału Polski?
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 wrz 2014, 6:31

Mi się czasami zdarza. Ale i tak częściej i bardziej regularnie oglądam naszą ligę w mordę kopaną.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ