A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 maja 2020, 15:11

Jesteś, fiku, zbyt racjonalny i zbyt inteligentny na to społeczeństwo. Społeczeństwo działa symbolami, nie prawdą obiektywną.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 maja 2020, 15:16

Ale to znaczy, że mam przestać dostrzegać manipulacje, czy tylko może mam przestać o nich mówić?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

px33
Posty: 1581
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 21 maja 2020, 21:42

dlatego nie interesuje mnie wyłącznie odsunięcie PiS od władzy.
No z jednej strony odsunięcie ich od władzy nie powinno być celem samym w sobie (chociażby po to żeby nie stali się "legendą za życia" i nie obrośli w mit dobrych wujków jak Gierek), ale zatrzymanie ich niepohamowanej władzy przez odbicie prezydenta może być tylko korzystne.
Also, jestem dość mocno przekonany, że afera trójkowa zmieni dokładnie nic.
A czy cokolwiek jest w stanie coś zmienić? Czy poza kilkunastoprocentowym bezkrytycznym betonem (szczególnie po stronie PiS, ale też po stronie PO) wszyscy "zwykli" wyborcy dali się kupić za 500 zł i obietnice odzyskania godności i nic ich nie przekona, że wstając z kolan rąbnęliśmy się o blat?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 21 maja 2020, 22:19

px33 pisze:
21 maja 2020, 12:02
Zresztą nie wiem czy brakuje jakiejś masy krytycznej afer, czy te finansowe po prostu nie działają na wystarczająco wielu Polaków, ale afer finansowych było już wiele i żadna nie zbiła poparcia dla PiS-u w istotny sposób. Może próba cenzury w sumie dość średniej piosenki coś wskóra?
Ja mam teorię, że to kwestia mediów. I zacytuję Napoleona - "po pierwsze nie mamy armat".
Po jednej stronie jest machina propagandowa TVP, imperium medialne ojca dyrektora, trochę mniejsze imperium medialne senatora B, do tego jakieś Uważam Łże i instytucja kościoła.
Do tego mamy Polsat który od kilku lat (od kiedy Gugałę zastąpiła komisarz polityczna Gawryluk) jest dla PiSu niegroźny, Solorz wyciągnął "właściwe" wnioski z historii Czarnecki/Getin Bank i zdecydowanie unika zwarcia.

Co mamy po drugiej stronie? Głównie papier, medium niszowe, inteligenckie - Agora, która czasy świetności ma dawno za sobą (pozdrawiamy korektę z Tychów, czasem koło niej przejeżdżam :> ), jakaś Krytyka Polityczna, Newsweek. Do tego różni pisarze, reportażyści, ludzie kultury o wrażliwości centrowej lub lewicowej. To już nisza w niszy. No i generalnie środowisko nie-PiS jest dużo bardziej niespójne. Ciężko by było mówić o jakichś "przekazach dnia" od PSLu do Lewicy.

A co czyta/ogląda/słucha większość narodu? Fakt, TVN, Rmf fm. Axel Springer, Discovery, Bauer. Trzy poważne korporacje, które liczą głównie słupki w excelu. A ze słupków w excelu wychodzi, że najlepiej sprzedaje się ciągła napierdalanka jednych na drugich. Yes cannons slow market, niezmiennie od komisji ds. Afery Rywina. To jest parodia "czwartej władzy", to nie są podmioty, które będą poświęca)y swoje zyski (casus Czarneckiego, again) dla praworządności jakiegoś bantustanu. Owszem, są krytyczni wobec władzy, ale działają na ślepo, łapiąc te tematy, które są świeże i sensacyjne. Wystarczy rzucić nowy głodny kawałek, a zapominają o starym. Im więcej mówi się o radiu, tym mniej o ministrze Sz. Wot, takie zarządzanie ryzykiem w wydaniu JK.

Wydaje mi się, że JK dosyć szybko załapał, że dla realizacji swoich celów musi mieć po swojej stronie swoje media. Stąd się wziął w tygodniku Solidarność i tak dalej. Teraz to jest cały front propagandowy.

(Przepraszam, że się rozpisałem, ale zakładam, że przy tak elitarnych uczestnikach taka dyskusja ma sens. W innych ostępach internetu stanowczo zbyt dużo trolli ;) )
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 maja 2020, 23:57

fik pisze:
21 maja 2020, 15:16
Ale to znaczy, że mam przestać dostrzegać manipulacje, czy tylko może mam przestać o nich mówić?
Przestać liczyć, że na tej niwie uda się przełamać władzę tej władzy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 maja 2020, 8:44

pawcio pisze:
21 maja 2020, 23:57
fik pisze:
21 maja 2020, 15:16
Ale to znaczy, że mam przestać dostrzegać manipulacje, czy tylko może mam przestać o nich mówić?
Przestać liczyć, że na tej niwie uda się przełamać władzę tej władzy.
No na pewno nie uda się jej przełamać wpadając w pułapki przez tę władzę zastawione.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 maja 2020, 18:00

A nigdy nie wiesz, gdzie pięknie bańka, który symbol chwyci.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

fraktal
Posty: 5468
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 25 maja 2020, 11:41

Daniel_FCB pisze:
21 maja 2020, 22:19

Wydaje mi się, że JK dosyć szybko załapał, że dla realizacji swoich celów musi mieć po swojej stronie swoje media. Stąd się wziął w tygodniku Solidarność i tak dalej. Teraz to jest cały front propagandowy.
I tu jest właśnie sedno. Wbrew temu, co niektórzy mówią o Trójce od czasu odejścia Jethon, miała ona co najmniej kilku dziennikarzy, którzy przynajmniej próbowali podawać rzetelne informacje i zadawać krytyczne dla władzy pytania. Była dużo bardziej niezależna od Jedynki, która stała się po prostu podobnie jak TVP programem pro-rządowym (nawet tacy dziennikarze jak Magdalena Ogórek przeprowadzali wywiady w PR1). No i najwyraźniej komuś ta sytuacja z Trójką zaczęła za bardzo przeszkadzać. Zrobili zatem numer z Listą, żeby ci bardziej niepokorni dziennikarze po prostu odeszli jeszcze przed wyborami prezydenckimi i to się po prostu udało. Teraz w zasadzie prawie cały zespół jest albo na zwolnieniach, albo na wypowiedzeniu. Moim zdaniem, w najbliższym czasie nie zmienią ani dyrektora Trójki - który mógłby notabene i powinien sam odejść - ani tym bardziej pani prezes. No chyba że co innego wyjdzie im z przedwyborczych kalkulacji.

Prywatne komercyjne media mogą sobie podawać informacje jak chcą i to od widza/słuchacza zależy co wybierze. Ale jednak od publicznych mediów powinno wymagać się więcej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2020, 14:36

Oczywiście dziennikarze przez pięć lat nie mieli świadomości, dla kogo pracują, a teraz odchodzą w glorii bohaterów przypadkiem dokładnie wtedy, kiedy startuje nowa stacja radiowa utworzona przez spółkę o nazwie "Ratujmy Trójkę". :kekeke:

Notabene, od dzisiaj nowym dyrektorem PR3 jest Jakub Strzyczkowski. :kekeke:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

fraktal
Posty: 5468
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 25 maja 2020, 15:56

Ciekawy ten nowy dyrektor, skoro w paśmie, który zwykle prowadził ostatnio w poniedziałki, czyli "Zapraszamy do Trójki" jest tylko muzyka, bo nie ma prowadzącego... Czyli jego właśnie.

Edit: Wygląda na to, że faktycznie to już potwierdzone. Niedźwiecki i tak już nie wróci pewnie, a jak reszta - to zobaczymy.

A co do projektu Jethon, to zobaczymy, co z tego będzie - radio internetowe ma mniejszą szansę na pozyskanie sponsorów, a ciekawe, jak długo pociągną ze składek słuchaczy.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 20 cze 2020, 0:22

Programowo olałem tzw. debatę kandydatów na urząd Prezydenta RP. Skoro doszły mnie achy i ochy na temat kandydata p. Żółtka zmusiłem się do wysłuchania jego prezentacji, wyszedł miszmasz Korwina z Wałęsą z lat 80/90. Pomieszanie prawdziwych bolączek z wyraźną nutą woni onuc z walonek.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 20 cze 2020, 10:34

Przecież ochy i achy są dla beki.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 cze 2020, 11:07

Kononowicza też wszyscy pamiętają.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 21 cze 2020, 18:39

Jak ktoś oglądał debatę w TVP, to polecam artykuł o niej:
Jeśli ktoś nie lubi TVP/PiSu i chce mieć argumenty, to polecam także.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 25 cze 2020, 19:20

Jak ktoś chce posłuchać trochę propagandy to obejrzyjcie teraz sobie TVP Info.
-Fascynujące rozważania na temat powiązań geograficzno-politycznych z których wynika, że PIS wygrało bo ludzie uciśnieni przez różne siły znaleźli szansę na normalne życie (i tu już by można było zakończyć)
-Tam gdzie wygrała opozycja spowodowane jest... logicznym powiązaniem z zaborem niemieckim
-Tak dobrze, jak za Dudy to nigdy nie było (i półgodzinne przemówienie gdzie klasycznie wychwalane są jego "zasługi" (przypomneę, że w Polsce w głównej mierze prezydent to funkcja reprezentacyjna), a następnie krytykowani kandydaci opozycji, w głównej mierze Trzaskowski "bez planu"
-Duda był pierwszy na miejscu dzisiejszego wypadku, a Trzaskowski to olał
-materiał pod tytułem "Trwa mobilizacja przed wyborami" z kolejnym spotem wyborczym Dudy
-Opozycji w Polsce zależy tylko na własnych korzyściach, a biedna partia PiS musi nas przed tym chronić (ale o tym wiadomo już długi czas)
-Klasyczny whatabaoutism - zestawienie niepowodzeń PiS-u z o wiele cięższymi przewinieniami poprzedników czyli klasyczna sowiecka metoda praktykowana już od rządów Beaty Szydło

Można by było wymieniać, ale po co, raczej trzeba zadać pytanie - dlaczego pozwoliliśmy i dalej pozwalamy na tak żenujące posunięcia?

jestem zwolennikiem PiS-u, ale zarazem i PO gdyby ktoś chciałby stwierdzić, że jestem opłacany przez TVN :)
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

ODPOWIEDZ