Lamus ciekawostek

Moderator: Szeregowy_Równoległy

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 16 lut 2013, 8:28

Bastian pisze:A może jednak zbliża się koniec świata? Rosja po stu latach znów zbombardowana z kosmosu...
Rosja jak zwykle z rozmachem. :P

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 16 lut 2013, 10:20

reserved pisze:
Bastian pisze:A może jednak zbliża się koniec świata? Rosja po stu latach znów zbombardowana z kosmosu...
Rosja jak zwykle z rozmachem. :P
Za 9 lat znowu rewolucja? :D
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 16 lut 2013, 23:12

Apropo koniny:
Wszystko zdaje się wskazywać na to, że konina wykryta w mrożonych daniach w Wielkiej Brytanii i we Francji rzeczywiście pochodzi z Rumunii, ale została jakoby zamówiona przez pośrednika holenderskiego, podwykonawcę firmy cypryjskiej, na zlecenie rzeźnika francuskiego, który dostał zamówienie od firmy luksemburskiej, filii fabryki francuskiej, współpracującej z międzynarodowym producentem mrożonek koncernem Findus.
http://www.presseurop.eu/pl/content/car ... iwej-drogi

Przydałby się tutaj: Międzyresortowy Zespół ds. Zwiększenia Przejrzystości Rynku Artykułów Rolno-Spożywczych i Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Żywnościowego, zdecydowanie.
http://biznes.newsweek.pl/mzdszprarsipf ... 4,1,1.html
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 17 lut 2013, 0:37

Oświećcie mnie, na czym polega problem związany z koniną? Sam znam przynajmniej dwa sklepy, które takową sprzedają i bardzo sobie chwalę, bo to chyba najczystsze mięso, jakie przygotowywałem. No i kiełbasa jest genialna. Zważywszy na ceny koniny w tych sklepach, dodanie jej do czegokolwiek to raczej bonus, niż problem.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 17 lut 2013, 9:27

Szeregowy_Równoległy pisze:Oświećcie mnie, na czym polega problem związany z koniną? Sam znam przynajmniej dwa sklepy, które takową sprzedają i bardzo sobie chwalę, bo to chyba najczystsze mięso, jakie przygotowywałem. No i kiełbasa jest genialna. Zważywszy na ceny koniny w tych sklepach, dodanie jej do czegokolwiek to raczej bonus, niż problem.
Bo wszystkich którzy są Eko, odpycha to jak piękny konik biegający po łące może zostać zbrodniczo przerobiony na mielone. O dziwo z krówkami, świnkami i drobiem takich problemów nie mają. Nie pytaj mnie czemu ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 lut 2013, 13:26

Daniel_FCB pisze:Bo wszystkich którzy są Eko, odpycha to jak piękny konik biegający po łące może zostać zbrodniczo przerobiony na mielone.
O dziwo z krówkami, świnkami i drobiem takich problemów nie mają. Nie pytaj mnie czemu.
:arrow: Ooo, to, to! A jutro obrońcy koników będą protestować na targach końskich w Skaryszewie koło Radomia: http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/region/15317.html .

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 lut 2013, 13:32

Moim zdaniem problemy są dwa:
- Czy te mielonki były higieniczne? O ile rozumiem, były, i nie było to nawet problemem przy aferze solnej.
- Czy potencjalny klient został poinformowany o zawartości produktu? I tu problem jest znacznie większy. Podstawienie jednego mięsa innym to jeszcze pół biedy, gorzej z soją, ale wmielenie kości, skór czy innych kurzych łapek jest już niesmaczne.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 lut 2013, 15:03

Daniel_FCB pisze:Bo wszystkich którzy są Eko, odpycha to jak piękny konik biegający po łące może zostać zbrodniczo przerobiony na mielone. O dziwo z krówkami, świnkami i drobiem takich problemów nie mają. Nie pytaj mnie czemu ;)
Nie jestem "Eko", ale mam mniej więcej takie opory. Nie pytaj mnie, czemu. Pewnie dlatego, dlaczego większość polskich mięsożerców (ze mną włącznie) nie zjadłoby psa czy kota.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 17 lut 2013, 15:52

MZ pisze:Ooo, to, to! A jutro obrońcy koników będą protestować na targach końskich w Skaryszewie koło Radomia
Ci ludzie nie protestują przeciwko przerabianiu konin na mięso (-X tylko przeciwko temu, jak traktuje się zwierzęta.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 lut 2013, 15:55

KwZ pisze:Czy potencjalny klient został poinformowany o zawartości produktu? I tu problem jest znacznie większy.
Chyba właśnie głównie o to chodzi w tej całej aferze.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 lut 2013, 17:05

yavorius pisze:Ci ludzie nie protestują przeciwko przerabianiu konin na mięso, tylko przeciwko temu, jak traktuje się zwierzęta.
:arrow: To też, ale...
(...) Jej członkowie walczą o humanitarne traktowanie zwierząt oraz o zmianę zapisu w ustawie o ochronie praw zwierząt, która uznawałaby konie za zwierzęta towarzyszące, a nie przeznaczone na rzeź.

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 17 lut 2013, 17:16

Problem z koniną jest jeden. Jak kupuje lazanię z wołowiną, to chcę mieć to za co zapłaciłem!! A że konina jest tańsza (bo to odpad po eksploatacji konia), to niektórzy oszczędzają. Z resztą wielu ludzi nie chce jeść koniny, nieważne dlaczego, a jeśli tak to należy im to umożliwić

A co do tego targu koni, to to jak się te zwierzęta traktuje... zresztą możecie znaleźć w necie sami. Ja wole tego więcej nie oglądać.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 lut 2013, 18:21

MZ pisze: zmianę zapisu w ustawie o ochronie praw zwierząt, która uznawałaby konie za zwierzęta towarzyszące, a nie przeznaczone na rzeź.
A podpisałbym się.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 lut 2013, 20:12

Nie żebym był smakoszem koniny, ba, nigdy nie jadłem, ale jestem liberałem i bym się nie podpisał pod ogólnym zakazem hodowli koni (psów?) na mięso. Natomiast jestem zwolennikiem tego, żeby każdy mógł świadomie decydować, co i dlaczego chce jeść.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 18 lut 2013, 6:41

Okazuje się, że w mięsie wykryto również... ośle mięso :arrow: http://www.rp.pl/artykul/2,981728-Osle- ... winie.html
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ