Stacje radiowe

Moderator: Szeregowy_Równoległy

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 28 gru 2013, 21:42

Asesino pisze:Mam 21 lat a nie znam żadnego utworu z "gorącej dwudziestki" (sprawdziłem na ich stronie). Tak serio to eska to jedyna stacja radiowa której nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 10 minut. I znam trochę osób, co mają tak samo. To już to tak krytykowane disco polo z plusa/vox fm jest na mój gust ze dwa poziomy cywylizacyjne wyżej od dancowo-popowo-techno wiochy z Eski... Może i jest to mainstream, ale nikt mi nie wmówi że to jest dobra muzyka i po prostu smuci mnie, że tego się teraz słucha.
Nie wypowiadałem się nt. tego, czy lubię eskowe hiciory (w ok. 90% - nie), tylko dlaczego jest to mainstream. Eska ze wszystkich radiostacji ma najlepszą słuchalność, ale to i tak wciąż jest 8-9%, więc zdecydowana większość słucha czego innego - nie wiem więc, czy aż tak bardzo hipsteryzujesz niewiedzą (ja też nie znam większości hitów, bo z premedytacją ich unikam, nawet na imprezach przy produkcjach Guetty, Aviciiego czy Calvina Harrisa idę na papierosa). Nie da się jednak uniknąć faktu, że muzyka tam prezentowana jest wciskana wszędzie.

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 28 gru 2013, 21:47

Vilén pisze:Eurodance? Szok, że ktoś nadal chce taką muzykę puszczać
Wbrew pozorom ten gatunek muzyki jest chyba nadal popularny. Nie różni się tak bardzo od współczesnej muzyki, dlatego jest całkiem lubiany przez młodych ludzi. A choć gardzę muzyką współczesną, to eurodance'u się da słuchać - mowa oczywiście o tych klasycznych utworach eurodance, z lat 90-tych. Piosenki te nie są bowiem aż tak naszpikowane elektroniką i komputerowymi wstawkami. Klasyka z lat 90-tych nadal gości na dyskotekach, a poza tym utwory łatwo wpadają w ucho. Niemal w stacji radiowej można usłyszeć takie przeboje jak "What is love?", "Rhythm is a dancer" czy "Revolution in paradise". Nie jest jeszcze tak źle. W Plusie było tego całkiem niemało, teraz euodance można usłyszeć codziennie w VOX-ie.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 28 gru 2013, 22:58

Matrix2441 pisze:Wbrew pozorom ten gatunek muzyki jest chyba nadal popularny.
Hm, bardziej niż że popularny, bym powiedział że ma zaskakująco spore grono wiernych fanów. Ale sam w sobie, jak to ktoś jeden mi niegdyś powiedział, jest raczej „hipsterski”.

I o dziwo powstają nawet nowe utwory w tym stylu, tyle że współczesna scena eurodance’owa jest bardziej undergroundowa, w odróżnieniu od mocno skomercjalizowanych lat 90.

Asesino
Posty: 179
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:01

Post autor: Asesino » 28 gru 2013, 23:17

blinski pisze:
Asesino pisze:Mam 21 lat a nie znam żadnego utworu z "gorącej dwudziestki" (sprawdziłem na ich stronie). Tak serio to eska to jedyna stacja radiowa której nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 10 minut. I znam trochę osób, co mają tak samo. To już to tak krytykowane disco polo z plusa/vox fm jest na mój gust ze dwa poziomy cywylizacyjne wyżej od dancowo-popowo-techno wiochy z Eski... Może i jest to mainstream, ale nikt mi nie wmówi że to jest dobra muzyka i po prostu smuci mnie, że tego się teraz słucha.
Nie wypowiadałem się nt. tego, czy lubię eskowe hiciory (w ok. 90% - nie), tylko dlaczego jest to mainstream. Eska ze wszystkich radiostacji ma najlepszą słuchalność, ale to i tak wciąż jest 8-9%, więc zdecydowana większość słucha czego innego - nie wiem więc, czy aż tak bardzo hipsteryzujesz niewiedzą (ja też nie znam większości hitów, bo z premedytacją ich unikam, nawet na imprezach przy produkcjach Guetty, Aviciiego czy Calvina Harrisa idę na papierosa). Nie da się jednak uniknąć faktu, że muzyka tam prezentowana jest wciskana wszędzie.
Nie oceniałem Twojego stosunku do eskowej muzyki. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewien fenomen, że sporo ludzi wyszydzających prostotę disco polo samemu słucha muzyki równie, a moze nawet jeszcze mniej ambitnej i że smuci mnie, że jest ona obecnie mainstreamowa. Jeśli też jej nie trawisz, to plus dla Ciebie ;)

A Eurodance jak najbardziej, też lubię posłuchać :D

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 29 gru 2013, 14:17

blinski pisze:
Asesino pisze:Mam 21 lat a nie znam żadnego utworu z "gorącej dwudziestki" (sprawdziłem na ich stronie). Tak serio to eska to jedyna stacja radiowa której nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 10 minut. I znam trochę osób, co mają tak samo. To już to tak krytykowane disco polo z plusa/vox fm jest na mój gust ze dwa poziomy cywylizacyjne wyżej od dancowo-popowo-techno wiochy z Eski... Może i jest to mainstream, ale nikt mi nie wmówi że to jest dobra muzyka i po prostu smuci mnie, że tego się teraz słucha.
Nie wypowiadałem się nt. tego, czy lubię eskowe hiciory (w ok. 90% - nie), tylko dlaczego jest to mainstream. Eska ze wszystkich radiostacji ma najlepszą słuchalność
Eska nie ma najlepszej słuchalności. Przoduje RMF i ZETka, potem bodajże PR1 i PR3.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 29 gru 2013, 19:00

BJ pisze:
blinski pisze: Nie wypowiadałem się nt. tego, czy lubię eskowe hiciory (w ok. 90% - nie), tylko dlaczego jest to mainstream. Eska ze wszystkich radiostacji ma najlepszą słuchalność
Eska nie ma najlepszej słuchalności. Przoduje RMF i ZETka, potem bodajże PR1 i PR3.
Obaj macie rację. Eska ma najwyższą słuchalność w kraju wśród sieci radiowych. RMF FM ma najwyższą wśród stacji ogólnopolskich.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 29 gru 2013, 22:20

A orientujecie się może w jakim radiu można usłyszeć muzykę new romantic z lat 80-tych? Chętnie bym tego posłuchał, bo w necie jakoś mało tego typu muzyki jest, a gatunku to właściwie kompletnie nie znam.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 gru 2013, 23:44

Jeszcze tylko 12 godzin można głosować na utwory TOP Wszechczasów, które (pierwsza setka) będą grane w Trójce w Nowy Rok.

http://lp3.polskieradio.pl/topglosowanie/
ŁK

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 667
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 30 gru 2013, 1:13

Matrix2441 pisze: A tak z innej jeszcze beczki - słuchaliście kiedyś Radia Bajka? Ja to kiedyś przypadkiem wyczaiłem, bo puszczali "Meluzynę", a ten kawałem lubię. Potem jak parę razy jeszcze wchodziłem, to leciały jakieś moje hity z dzieciństwa, czyli Fasolki i Tik Tak. Pod tym względem całkiem fajnie, a reszta to już dla mniejszych ode mnie dzieci. :]
Ja ostatnio trafiłem przypadkiem w Radiu Bajka na Magdę Fronczewską, aż mnie to zainspirowalo do odkopania jej kasety i przesłuchania ;)

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 30 gru 2013, 22:01

To jak z tym new romantic? Gdzie tego można posłuchać?

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 31 gru 2013, 14:09

Matrix2441 pisze:To jak z tym new romantic? Gdzie tego można posłuchać?
Co zaliczasz do tego nurtu? Czy ja dobrze kojarzę, że np. OMD?
W Sieci szukaj stacji radiowych. W eterze ja nie mam radia które by grało to, czego ja słucham.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 31 gru 2013, 15:54

Piottr pisze:Co zaliczasz do tego nurtu? Czy ja dobrze kojarzę, że np. OMD?
TO jest synth pop. Z new romantic to kojarzę tylko Ultravox, który jest protoplastą tego nurtu. I właśnie bardzo mało jest o tym gatunku muzycznym w necie, więc szukam gdziekolwiek się da.

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 31 gru 2013, 15:56

Piottr pisze:Czy ja dobrze kojarzę, że np. OMD?
Tak. Poza tym właśnie Ultravox oraz Soft Cell, Depeche Mode, Yazoo...

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 02 sty 2014, 15:45

michj pisze:Tak. Poza tym właśnie Ultravox oraz Soft Cell, Depeche Mode, Yazoo...
Żaden z tych zespołów opócz Ultravoxu nie zalicza się do NR, choć o niektórych tak czasami mówiono (kiedy jeszcze nie wyklarowały się ramy gatunku). Wszystkie grały synthpop na skrzyżowaniu z nową falą (DM na początku, a po odejściu Vince'a Clarke'a - charakterystyczną dla nich mieszankę popu, industrialu i new beatu).
Najwięksi z NR to, oprócz wspomnianego Ultravoxu: Duran Duran, Talk Talk, A Flock of Seagulls, Visage; niektórzy zaliczają też Kajagoogoo, Alphaville, Naked Eyes, wczesne Tears For Fears czy album 'Avalon' Roxy Music.

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 02 sty 2014, 17:31

Te zespoły też znam (z piosenkami), ale nie wiedziałem że to NR. ;)

ODPOWIEDZ