Ateizm, wiara i tematyka kościelna...

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 27 sty 2021, 20:21

KwZ pisze:
27 sty 2021, 19:11
Bo tam można przeprowadzić aborcję? Wystarczy Słowacja, Czechy.
Nie nie nie, aborcja to trochę obok, chociaż BARDZO ważny temat dla WOLNEGO człowieka.
Tak jakoś mi się wydaje że będzie jej tam łatwiej żyć.
Ja myślałem że łatwiej mi będzie w amazonii jakieś 10 lat temu, masz karabin i się broń, ale zacząłem walczyć w tym naszym WOLNYM kraju.
I narazie mi się udaje i pewnie tu dokończę żywota, ale to nie jest kraj dla ludzi z HONOREM i chęcią do życia z innymi LUDŹMI.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 31 sty 2021, 11:27

Znalazłem fajne badanie do dyskusji, odnośnie aborcji. Proponuje by każdy sobie sam wyciągnął wnioski, bo mogą być bardzo różne. Mnie bardzo ciekawią szczególnie dane odnośnie identyfikacji prawica lewica, bo wychodzi że to lewactwo ;) rzadziej przerywa ciąże. No i praktyka religijna nie koniecznie oznacza, że się tego nie robi.
No i widać różnicę w wykształceniu. Jak dla mnie to oznacza, że szczególnie wśród biedniejszych i gorzej wykształconych dobra edukacja seksualna jest szczególnie ważna.

https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 31 sty 2021, 11:51

Ale to nie są odkrycia. Aczkolwiek dobrze, że teraz potwierdzone badaniem.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 lut 2021, 10:01

No zdecydowanie zero zaskoczki, amoralni sadyści dostający erekcji na myśl o cierpieniu kobiet są pierwsi do skrobanek, gdy przypadkiem uda im się spuścić się gdzie indziej niż w chusteczkę, prawda stara jak świat. Niestety badanie pokazuje też jasno, że choć wszyscy mają w dupie obowiązujące od 1993 katoszariackie pseudoprawo służące wyłącznie do tortur, to jednak dostęp do aborcji uległ znaczącemu pogorszeniu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 lut 2021, 13:14

Tymczasem niejaki Drzewiecki Dariusz, z zawodu ksiądz rzymskokatolicki, z zamiłowania psychopata, zachęca do katowania dzieci.

Obrazek

Kuria opublikowała wzorcowe non-apology, z którego wynika, że jedyne, czego żałuje, to to że sprawa się rypła.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 05 lut 2021, 23:30

kajo pisze:
31 sty 2021, 11:27
Znalazłem fajne badanie do dyskusji, odnośnie aborcji.
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF
To wiadome było i bez tych danych. Nawet spore grono protestujących stanowiły osoby uważające się za wierzące i nawet chodzące do kościoła. Był o nich wtedy nawet taki mem:
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 lut 2021, 11:51

fik pisze:
04 lut 2021, 13:14
Tymczasem niejaki Drzewiecki Dariusz, z zawodu ksiądz rzymskokatolicki, z zamiłowania psychopata, zachęca do katowania dzieci.
W międzyczasie okazało się, że Darek już był skazany za realizację swoich sadystycznych upodobań. Struktury kościelne zareagowały oczywiście stanowczo i bezkompromisowo przeniosły go do innej parafii.

Z innych annałów religii miłości, nie żyje Andrzej Dymer, z zawodu ksiądz rzymskokatolicki, z zamiłowania pedofil. Dziwnym trafem, podobnie jak Henio Gulbinowicz, umarł tuż po głośnym materiale medialnym o swoich zamiłowaniach. Oczywiście to jest bez wątpienia zbieg okoliczności, Andrzejek od dłuższego czasu ciężko chorował, ale nie da się ukryć, że kolejna miła postać uniknęła kary.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lut 2021, 15:27

fik pisze:
16 lut 2021, 11:51
nie żyje Andrzej Dymer, z zawodu ksiądz rzymskokatolicki, z zamiłowania pedofil. Dziwnym trafem, podobnie jak Henio Gulbinowicz, umarł tuż po głośnym materiale medialnym o swoich zamiłowaniach. Oczywiście to jest bez wątpienia zbieg okoliczności, Andrzejek od dłuższego czasu ciężko chorował, ale nie da się ukryć, że kolejna miła postać uniknęła kary.
Mam dwa pomysły:

1) Publikację przyspieszono po powzięciu informacji o jego złym stanie - aby zdążyć (z Gulbinowiczem podobnie).
2) Publikację wszelkimi sposobami wstrzymywano/odwlekano, po czym odpuszczono w momencie najkorzystniejszym (idealny kozioł ofiarny umiera następnego dnia, broniąc się nikogo już nie wkopie).

Jedno drugiego nie wyklucza, bo to siły niezależne, a nawet przeciwne. Reasumując - niespecjalnie wierzę w takie przypadki, ale to raczej śmierć jest tu terminem nie do ruszenia, a nie publikacja. Ponadto o Dymerze było już przecież głośno wcześniej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 lut 2021, 15:33

No ja mniej więcej w tę stronę teoriospiskuję, przy czym bardziej pkt 2 niż 1.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 17 lut 2021, 22:12

Mistycy, którzy widzieli niebo i piekło mówili, że w piekle jest wielu, bardzo wielu kapłanów i biskupów. Jeśli wśród samych apostołów 1/12 to byli zdrajcy, to ile % zdrajców może być po 2000 lat? Szczególnie, że wrogowie kościoła infiltrowali go, by niszczyć od środka. Zaczęli to robić komuniści w Hiszpanii. W Polsce za PRL były specjalne oddziały bezpieki do zwalczania kościoła katolickiego. Wstawiali swoich ludzi, a oni robili potem kariery. Kiedy taki jeden czy drugi agent osiągał stanowisko - powiedzmy - biskupa lub rektora seminarium potem już tylko miał promować tylko złych kapłanów. Najlepiej zboczeńców. Niestety w Kościele nigdy nie doszło do lustracji, do otwarcia wszystkich archiwów. Wielu kapłanów, którzy byli umoczeni w niszczenie kościoła, ciągle z nim się znajduje.

Ale czy to jest wystarczający powód, by się samousprawiedliwiać i by pewnego dnia pójść z tymi ludźmi do piekła?

Mam nadzieję, że dla przedmówców tak nie jest. Nie jest za późno, póki człowiek żyje, żeby się nawrócić. Dzisiaj jest Środa Popielcowa. Świetny dzień na nowy początek.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 lut 2021, 15:26

Myślę, że kościelne obozy koncentracyjne dla dzieci w Irlandii też są efektem spisku komunistów :kekeke:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 18 lut 2021, 17:08

fik pisze:
18 lut 2021, 15:26
Myślę, że kościelne obozy koncentracyjne dla dzieci w Irlandii też są efektem spisku komunistów :kekeke:
Ale czy to jest wystarczający powód, by się samousprawiedliwiać i by pewnego dnia pójść z tymi ludźmi do piekła?
/s
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 lut 2021, 17:42

Ale jaki interes miałaby bezpieka w promowaniu pedofilów?!
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 18 lut 2021, 17:50

KwZ pisze:
18 lut 2021, 17:42
Ale jaki interes miałaby bezpieka w promowaniu pedofilów?!
Kpisz czy nie wiesz?
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 lut 2021, 17:52

KwZ pisze:
18 lut 2021, 17:42
Ale jaki interes miałaby bezpieka w promowaniu pedofilów?!
To akurat wiadomo z archiwów - dobre haki. Niby taki pedofil może (mógł?) się czuć w łonie KK dość bezpiecznie, ale nie znaczy to, że miałby ochotę osobiście to testować, stawiając się.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ