A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 paź 2019, 0:16

Za to kilka innych osobistości nie będzie. Najciekawiej- wchodzi pani Hartwig(o ile kancelaria sejmu zdejmie zakaz), nie będzie pani Krynickiej, słynnej z ucieczki przed niepełnosprawnymi.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 paź 2019, 9:50

Dlaczego kancelaria miałaby mieć możliwość blokowania, żeby ktoś miał wejść do Sejmu?

Korwin to jest bardziej znany, ale Braun mnie straszy.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 paź 2019, 10:02

KwZ pisze:
20 paź 2019, 9:50
Dlaczego kancelaria miałaby mieć możliwość blokowania, żeby ktoś miał wejść do Sejmu
Osoby z protestu niepełnosprawnych dostały zakaz wstępu do sejmu, na polecenie latającego marszałka. Jedna z tych osób została posłem.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 paź 2019, 12:01

I kancelaria potwierdziła że automatycznie zakaz został zniesiony.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 20 paź 2019, 17:20

Stary Pingwin pisze:
20 paź 2019, 10:02
KwZ pisze:
20 paź 2019, 9:50
Dlaczego kancelaria miałaby mieć możliwość blokowania, żeby ktoś miał wejść do Sejmu
Osoby z protestu niepełnosprawnych dostały zakaz wstępu do sejmu, na polecenie latającego marszałka. Jedna z tych osób została posłem.
Bo jak wiadomo był to apolityczny protest xD

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 paź 2019, 17:49

Co to znaczy apolityczny? To owszem także polityka, ale nie był specjalnie skierowany przeciwko PiSowi czy konkretnej partii.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 paź 2019, 21:08

pawcio pisze:
20 paź 2019, 12:01
I kancelaria potwierdziła że automatycznie zakaz został zniesiony.
Gdyby nie została posłem, zakaz nadal byłby w mocy?
miłośnik 13N

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 20 paź 2019, 21:14

KwZ pisze:
20 paź 2019, 17:49
Co to znaczy apolityczny? To owszem także polityka, ale nie był specjalnie skierowany przeciwko PiSowi czy konkretnej partii.
Nie, no jednak polityczne sympatie pani Hartwig były widoczne już od dłuższego czasu mimo odmiennych deklaracji.

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 22 paź 2019, 11:41

Budynek sejmu jest własnością społeczeństwa, a nie aktualnie rządzącej partii. Tak samo kościół parafialny jest własnością parafian, a nie proboszcza czy biskupa.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 lis 2019, 20:06

Emyl pisze:
27 lis 2019, 11:28
Lipa pisze:
27 lis 2019, 11:04
I lepiej usuń swój podpis: od formułowania oskarżeń jest prokurator a od wydawania wyroków jest sąd, a w ten sposób na forum publicznym naruszasz dobre imię przywołanej z imienia i nazwiska, jednoznacznie możliwej do zidentyfikowania osoby.
Może umówmy się, że jak będziesz miał swoje forum, to będziesz mógł w tej kwestii instruować użytkowników, ok? ;)
Usunę podpis na polecenie moderatora, ale nie widzę powodu dla usuwania jej na żądanie innego użytkownika.
Wg mnie Szydło złamała prawo poprzez nieogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nie podała podstawy do takiego precedensowego zachowania. Wg mnie jest jeszcze lepiej: tamten wyrok jest ogłoszony (na publicznym odczytaniu go przez sędziów Trybunału) i obowiązuje i jego publikacja powinna nastąpić niezwłocznie, tj. w następnym numerze Monitora Polski (czy tam innego odpowiedniego dziennika).
To konkretne złamanie prawa było elementem szerszej kampanii mającej na celu przejęcie władzy w Trybunale Konstytucyjnym i później w reszcie sądownictwa. Dość skutecznej zresztą. I ta kampania cały czas się toczy, ostatnio konkretny sędzia został zdegradowany za procedowanie na podstawie (obowiązującego) wyroku TSUE.

Uważam, że warto nazywać rzeczy po imieniu: zagarnięcie nienależnej ustrojowo władzy to zamach stanu, za zamach stanu grozi 12 lat z konkretnego paragrafu karnego.
Ok, wychodzi na to, że Trybunał nie orzeka kar na podstawie ustaw ogólnych, tylko specjalnej swojej. Przeredaguję swój podpis.

Owszem, naruszam jej dobre imię, ale jeszcze bardziej naruszają je czyny p. Szydło. Aczkolwiek środkiem do obrony tegoż jest pozew cywilny z powództwa prywatnego i nie sądzę, żeby sądy zechciały mnie skazać. Ani nawet żeby pani premier chciała się przed niezawisłym sądem tłumaczyć z tego, czy mówię prawdę.
Pani premier jest osobą publiczną i jako taka podlega publicznej ocenie, której mój podpis jest częścią. Za daleko idzie? A nie złamała prawa i nie podjęła szeregu działań celem przejęcia nienależnej władzy w Trybunale?


I ten podpis mam od lat, dlaczego teraz się odzywasz?

DODAJĘ: Widzę, że w podpisie (już?) nie ma zdania, że Szydło powinna dostać 12 lat od Trybunału Stanu, więc tak naprawdę dopiszę, że wg mnie powinna dostać ten wyrok.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 gru 2019, 9:08

Cytuję za forum Nie
Dziś 13 grudnia i jest jak kiedyś- Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma Teleranka. No i specustawy o sędziach.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 13 gru 2019, 20:28

[Teorie Spiskowe]
Zadajmy sobie pytanie: Dlaczego w 1989 komuniści postanowili odpuścić i dlaczego doszło do przemiany ustrojowej?
Rozmowy przy okrągłym stole wyglądały tak - wy (Solidarność) teraz rządzicie, a my nie dość, że nie ponosimy odpowiedzialności to i jeszcze otrzymujemy ważne fuchy w rządzie i administracji publicznej.
Kim Jong Kaczor dba o to, by politykom PRL nie stała się krzywda. Jest to tradycja przenoszona z ugrupowania na ugrupowanie i utrwalana przez kolejne rządy. Dzięki temu Jaruzelski nie poniósł odpowiedzialności, Kiszczak nie poniósł odpowiedzialności i wielu innych polityków znanych z czasów PRL, słynących z bandyckiego traktowania opozycji. Mieliśmy też rząd (koalicja SLD-UP) z dużym stężeniem byłych sekretarzy PZPR.
Zmiana ustrojowa była niczym innym jak podarowaniem przez władze poczucia zmiany, ułudy lepszego jutra by zaspokoić opinię publiczną.
Owszem zaszły ogromne zmiany, ale to było wymagane by niejako politycy z tego okresu utrzymali się w grze. Same władze PRL-u widziały, że gospodarka centralnie planowana to droga do nikąd.
Propagandę PRL zmieniono na przedwyborczy PR i populizm, jedną centralną partię na kilka współpracujących ugrupowań (tak, nie bez powodu się mówi o działaczach PiS, PO, SLD, PSL i ugrupowań pobocznych pijących razem trunki po za kamerami, śmiejących się obywateli którzy nie są przygotowani do demokracji). Dalej przechodzą ustawy budzące powszechny sprzeciw, a ci którzy mają odwagę to krytykować nazywają "totalną opozycją". Byli spekulanci, były karły reakcji, jest i totalna opozycja.

Synek pamiętaj, polityka śmierdzi.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 14 gru 2019, 23:48

Stary Pingwin pisze:
13 gru 2019, 9:08
Dziś 13 grudnia i jest jak kiedyś- Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma Teleranka. No i specustawy o sędziach.
Jest jedna zaleta - teraz przynajmniej paszport dostaniesz (i to z boskim motywem). :D
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

px33
Posty: 1582
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 14 gru 2019, 23:57

Ja to widzę trochę inaczej - w 89 stan państwa był tragiczny i pewnie rozruchy wisiały w powietrzu. W zasadzie komuniści mieli trzy opcje - spróbować to spacyfikować samemu, poprosić zaprzyjaźnione mocarstwo i oddać władzę w zamian za lepszy start (kapitał był w ręku komunistów). I myślę, że to właśnie jest ten kompromis okrągłego stołu - my zrzekamy się absolutnej władzy, no ale chcemy coś z tego mieć.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 kwie 2020, 19:14

PiS w cieniu imby na 102 fajerki znowu chce procedować zakaz aborcji. A miałem już zmienić awatar...
Co dla czego jest zasłoną dymną?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ