A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2020, 14:08

Symetryści będą z więzień politycznych wołali, jak to PIS-PO-Jedno_zło...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lis 2020, 14:56

To za co są rozwiązywane protesty? Właśnie za to, że uczestniczy w nich powyżej 5 osób.
Wprowadzone jest to rozporządzeniem - ale nie można rozporządzeniem ograniczać wolności konstytucyjnych, np. prawa do protestu, najniżej ustawą. Więc rozporządzenie zostało wydane nieprawidłowo. Przynajmniej tak argumentują prawnicy, wypowiedzieć powinien się sąd (oczywiście nie z prezesem nadanym nielegalnie przez PiS). Tylko nie twierdź, że nie warto dyskutować.

Jeśli platformerskie ośmiorniczki kosztowały budżet o 1000 zł za dużo, to nie ma to takiego znaczenia dla państwa, jak setki milionów kradzione lub marnowane przez PiS (Sasin, ale też np. reforma szkolnictwa, ściepa na bilbordy reklamujące reformę sądownictwa itd.). To nie jest tak, że każde złodziejstwo jest sobie równoważne. Nie uprawiaj tu symetryzmu. 1435 zł za kolację Belka-Sienkiewicza to dopiero 0,0000205 Sasina (20,5 mikrosasina). Czyli nawet jeśli każdy minister (~= 20) wydawałby tyle 5 razy w tygodniu przez 8 lat rządów PO (8*365 * 5/7 = ~2100 dni), to jeszcze się na sasina nie uzbiera.
Co oczywiście nie znaczy, że PO jest święta, przeciwnie.
A do poważnych rzeczy za 100 mld zł - przeniesienie kasy z OFE do ZUS czy walka PiSu z koronawirusem czy odrzucenie budżetu UE - nawet się nie zbliżamy.
Możesz nie wierzyć, ale każde użycie siły jest konsultowane z "górą". Ile to czasu narodowcy walili czym popadło w policję pod EMPiKiem zanim ta odpowiedziała? Czekano na zgodę użycia siły po prostu.
W trakcie protestu - decyzja góry policji, to mniej więcej ten szczebel. Pomiędzy protestami - pierwsze były nie niepokojone przez policję, ale teraz zrobili kocioł i napuścili BOA - to decyzja jak najbardziej polityczna. Jak o strzelaniu do górników Wujka.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 23 lis 2020, 15:39

Dlatego dyskutujemy i podoba mi się że chociaż tutaj nie rzucamy się sobie nawzajem do gardeł.
Pisałem że policjanci którzy byli po cywilnemu, powinni być sądzeni jak zwykli bandyci. Tego co oni zrobili nikt nie pochwala i bardzo dobrze.
Natomiast ja staję w obronie policjantów umundurowanych.
Rozporządzenie ma najniższą rangę, ale jest w ramach:
ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, 1495 oraz 2020 r. poz. 284, 322, 374, 567, 875, 1493)
oraz
ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374, 567, 568, 695, 875,1086, 1106, 1422, 1423, 1478, 1493)
Konstytucja gwarantuje wolność zgromadzeń, więc zgromadzenia są, ale z ograniczeniami epidemiologiczno-sanitarnymi. Owszem, takie ograniczenie może budzić kontrowersje, ale to jest na czas epidemii, tak jak inne ograniczenia które wpływają na naszą gospodarkę. Epidemia minie i będzie można milionami maszerować przez miasto. Ale nie teraz, policja przez to zamiast się skupiać na ważnych sprawach i łapać przestępców, nawet politycznie związanych. Musi teraz zabezpieczać protesty które są nie legalne i walczyć przeciw obywatelom, nawet przeciwko własnym rodzinom. Nie porównujcie obecnej policji do zomo, teraz to są zupełnie inni ludzie. A to że na samej górze siedzi Pan Kamiński i wykorzystuje (pewnie macie racje) ich do celów politycznych, to jest złe. Mieliśmy okazję to zmienić w wyborach w zeszłym roku, jak wyszło wszyscy wiemy. Najbliższe w 2023 roku. Ale z wulgarnymi hasłami nikt poważnie tych protestujących nie będzie traktował i boję się, że stać się może coś gorszego niż z nic nie winnymi górnikami z kopalni "Wujek".
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 23 lis 2020, 17:07

Odpowiada uczestnik - w większości- przypadkowy ówczesnych zadym tj. 1981, 1982,1983 i 1988.
Wymiana grzeczności między milicją a protestującymi była daleka od kurtuazji. Od bluzgów do bijatyk. Z drugiej strony pamiętam jak pasażerowie zbluzgali strajkujących kierowców MZK na pętli Dw. Południowy w 1981. Starzy wawkomowcy bywalcy spotkań U Boryny pamiętają jak Premo - za moją podpowiedzią- ewakuował się za pomocą - latającego stolika - . Ten patent był mi pomocny przy ewakuacji podczas burd na imprezach na - skalnym Podhalu - bądź przy przerywaniu kordonu zomo.
ZUS fundatorem emigracji

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 23 lis 2020, 19:30

Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 14:45
Do tej pory protesty nie spotykały się z interwencją policji. Zmieniło się to z dniem 11 listopada. Narodowcy zostali spałowani, to teraz władza próbuje się wykazać, że lewaków i tak pałuje dwa razy bardziej.
Wątpię czy policja była bardziej brutalna wobec protestujących. Tajniacy z pałkami byli na obu zgromadzeniach, na Marszu Niepodległości dodatkowo strzelali z broni gładkolufowej i to niekoniecznie wobec demonstrantów, atakowali dziennikarzy i przypadkowych przechodniów - przykład to Jasper Sołtysiewicz z "Barw Szczęścia". Strach pomyśleć jaki byłby jazgot gdyby tak potraktowano protestujących na protestach aborcyjnych.
Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 14:45
Akcja, w której nawołuje się do opuszczenia zgromadzenia ORAZ zamyka się w jednym miejscu bez możliwości ucieczki jest godna tradycji MO. Nie tych najlepszych, rzecz jasna - na szczęście nikt nie zginął.
Może i tak, ale taką samą metodę zastosowano kilka tygodni wcześniej na strajku antycovidowym. Jakoś nikomu takie metody nie przeszkadzały. Na pewno jest to i tak bardziej cywilizowane niż łapanki z czasów Marszy Niepodległości - wyłapywano ludzi w tłumu, którzy dali się złapać, a następnie zatrzymywano na 48. W tym czasie policjanci skrupulatnie przeglądali wszelkie nagrania próbując przyporządkować jak najwięcej z zatrzymanych osób jakiś cyn karalny. Nawet to 90% trzeba było wypuszczać wolno. To było prawidłowe?
Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 14:45
Tak, te protesty są nielegalne. Jeśli inteligentni ludzie podejmują się łamania prawa, to oznacza, że sytuacja jest tak zła, że nie widzą innego wyjścia.
Jeśli inteligenti ludzie używają słów k***, ch***, w***ać - to to oznacza, że używają ich świadomie, że jest aż tak źle.
Nie. Jeśli ktoś nie potrafi normalnie wyrazić emocji to znaczy że ma na codzień taki styl bycia i mówienia i świadczy to o tym że wcale inteligentny nie jest (cokolwiek to znaczy), zwłaszcza jeśli identyfikujący się z symbolami nawiązującymi do loga SS i jego udział w debacie publicznej nie powienien być decydujący.
KwZ pisze:
23 lis 2020, 0:45
PiS jest zły sam w sobie i działa poza granicami prawa - bo czymże jest wysyłanie tajniaków z nieprzepisowymi pałkami teleskopowymi? Tylko nie mów, że nie wierzysz w polityczne zamówienie takich działań. Nie po to dowódca tego nowozomo został awansowany od 2015 o 4 stopnie.
Ale w tym momencie wykazałeś też że poza granicami prawa działał rząd PO-PSL. Wtedy też na Marszach Niepodległości stosowano zamaskowanych "tajniaków" z pałkami teleskopowymi. Była też głośna sprawa skopania słaniającego się narodowca przez takiego funkcjonariusza. Podczas tegorocznego MN też takie działanie było stosowane. A KGP w 2013 roku przekonywał że to legalne:


Policjanci w kominiarkach mieli pałki teleskopowe. Tak, rzeczywiście pałki teleskopowe są na wyposażeniu wydziałów realizacyjnych i to jest sprzęt, którym oni dysponują legalnie. Jest on zgodny z normami wyposażenia i mogą oni używać tego typu pałek, w przeciwieństwie do osób, które mogą sobie tego typu sprzęt kupić nawet w Internecie. Policjanci mogą takich pałek używać tylko wtedy, kiedy są w tym zakresie przeszkoleni, po to, żeby w sytuacji, kiedy ich używają, było to jak najmniej dolegliwe.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biulet ... CA004FAE62

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lis 2020, 19:46

O, kolejny przelew w rubelkach wleciał.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lis 2020, 20:32

Sebastian pisze:
23 lis 2020, 19:30
Wątpię czy policja była bardziej brutalna wobec protestujących. Tajniacy z pałkami byli na obu zgromadzeniach, na Marszu Niepodległości dodatkowo strzelali z broni gładkolufowej i to niekoniecznie wobec demonstrantów, atakowali dziennikarzy i przypadkowych przechodniów - przykład to Jasper Sołtysiewicz z "Barw Szczęścia". Strach pomyśleć jaki byłby jazgot gdyby tak potraktowano protestujących na protestach aborcyjnych.
No właśnie to jest ten sam poziom pałek teleskopowych.
Z broni gładkolufowej strzelali (ciężko) umundorowani policjanci.
Sebastian pisze:
23 lis 2020, 19:30
Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 14:45
Akcja, w której nawołuje się do opuszczenia zgromadzenia ORAZ zamyka się w jednym miejscu bez możliwości ucieczki jest godna tradycji MO. Nie tych najlepszych, rzecz jasna - na szczęście nikt nie zginął.
Może i tak, ale taką samą metodę zastosowano kilka tygodni wcześniej na strajku antycovidowym. Jakoś nikomu takie metody nie przeszkadzały. Na pewno jest to i tak bardziej cywilizowane niż łapanki z czasów Marszy Niepodległości - wyłapywano ludzi w tłumu, którzy dali się złapać, a następnie zatrzymywano na 48.
W momencie, w którym policja przystępuje do szturmu na otoczonych demonstrantów (nieuzbrojonych i nieagresywnych w dodatku) za pomocą pałek, granatów hukowych i gazu łzawiącego, to coś więcej, niż łapanka do aresztu (które na demonstracjach strajku kobiet były i wcześniej, i owszem, są niefajne).

Oglądałem nagranie z Marszu Niepodległości ze szturmem na bramę Empiku i tam nie było tajniaków. Ani pałek teleskopowych (były zwykłe).

Acha, i nie cała policja to ZOMO, tylko te odwody tajniaków BOA.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 lis 2020, 23:27

fik pisze:
22 lis 2020, 17:36
Bon Jovi pisze:
22 lis 2020, 16:31
Chodzi o ogólną wymowę tamtych protestów i obecnych u nas. Czy tam były wulgarne hasła?
Nie wiem, nie było mnie tam. Podejrzewam, że nie krzyczano grzecznie "panie prezydencie Szewardnadze, zapraszamy do oddalenia się", no ale może się pomyliłem i demonstrowała tylko klasa średnia pod krawatem z zachowaniem protokołu dyplomatycznego. :roll:
Nie wiem jak na tamtych, ale we Włoszech ruch 5giazd krzyczy Vaffankulo.
I wole zwykłe wypier.... skierowane do polityka, od mord zdradzieckich, czy mówieniu że tamci są po stronie zomo. Albo Kaczyńskiego cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje. Bo PiS stygmatyzuje całe społeczeństwo które z nim się nie zgadza, a protestujący tylko polityków którzy starają się narzucić swoje przekonania gdy większość się z nimi nie zgadza.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

px33
Posty: 1583
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 24 lis 2020, 8:52

PO ukradła 200 tysięcy złotych a PiS 200 milionów, jedno i drugie nie patrząc na skale, to złodziejstwo. Nie ma mniejszego złodziejstwa lub większego.
To ja jednak wolę, żeby partia ukradła mi 0,5 grosza niż prawie 6.
PO to samo co PiS zrobiła z TK przed wyborami w 2015 roku.
.
Nie, nie, nie i nie. N I E.
PO zgłosiła wadliwą ustawę, która (niestety już po wejściu w życie) została legalnie skontrolowana przez legalny TK, który miał do nich zastrzeżenia. I nie ma podstaw żeby podejrzewać, że PO nie wykonałaby takiego wyroku - czego efektem byłby legalny system prawny.
PiS również otrzymał legalny wyrok legalnego TK, który zignorował i pomimo niego zaczął wprowadzać wątpliwymi sposobami swoje nieuprawnione zmiany w systemie prawnym.
Poszukajcie kogoś godnego, kto w sposób inteligenty zrobi porządek z obecną władzą.
Na froncie strajków, które obaliły poprzedni reżim też był elokwentny inteligent...

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 24 lis 2020, 9:29

kajo pisze:
23 lis 2020, 23:27
Nie wiem jak na tamtych, ale we Włoszech ruch 5giazd krzyczy Vaffankulo.
I wole zwykłe wypier.... skierowane do polityka, od mord zdradzieckich, czy mówieniu że tamci są po stronie zomo. Albo Kaczyńskiego cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje. Bo PiS stygmatyzuje całe społeczeństwo które z nim się nie zgadza, a protestujący tylko polityków którzy starają się narzucić swoje przekonania gdy większość się z nimi nie zgadza.
No nie bardzo, protestujący mówią wypier... nie tylko do polityków, ale także do wszystkich, którzy podzielają podobne poglądy.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 24 lis 2020, 11:03

Polecam narzekającym na brzydkie słowa: https://www.youtube.com/watch?v=ikhRGrJReJ8 (po angielsku)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 24 lis 2020, 13:14

fraktal pisze:
24 lis 2020, 9:29
kajo pisze:
23 lis 2020, 23:27
Nie wiem jak na tamtych, ale we Włoszech ruch 5giazd krzyczy Vaffankulo.
I wole zwykłe wypier.... skierowane do polityka, od mord zdradzieckich, czy mówieniu że tamci są po stronie zomo. Albo Kaczyńskiego cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje. Bo PiS stygmatyzuje całe społeczeństwo które z nim się nie zgadza, a protestujący tylko polityków którzy starają się narzucić swoje przekonania gdy większość się z nimi nie zgadza.
No nie bardzo, protestujący mówią wypier... nie tylko do polityków, ale także do wszystkich, którzy podzielają podobne poglądy.
Nie zgodze się, ale i tak wolę wściekłe wypierdalaj wynikające z gniewu, niż mordy zdradzieckie wynikające z pogardy i poczucia bycia ważniejszym. No i wypierdalaj wynika z gniewu, a nie z ochydnej kalkulacji by straszyć innymi, bo to się opłaca politycznie.
Gniew ma to do siebie że mija, a podziały stworzone przez PiS zostaną z nami na długie lata.
Co więcej sam czuje to w mojej rodzinie, bo dziadek zamiast rozmawiać na argumenty to wyzywa mnie od "lewactwa" bo ogląda tylko TVP, bo zobaczenie innego punktu widzenia by go mogło zaboleć. Co gorsza zamyka się w swoim domu i z nikim nie rozmawia, bo wszyscy są tacy sami.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 24 lis 2020, 17:22

kajo pisze:
24 lis 2020, 13:14
Gniew ma to do siebie że mija, a podziały stworzone przez PiS zostaną z nami na długie lata.
Co więcej sam czuje to w mojej rodzinie, bo dziadek zamiast rozmawiać na argumenty to wyzywa mnie od "lewactwa" bo ogląda tylko TVP, bo zobaczenie innego punktu widzenia by go mogło zaboleć. Co gorsza zamyka się w swoim domu i z nikim nie rozmawia, bo wszyscy są tacy sami.
TVP, a zwłaszcza "Wiadomości" ma to do siebie, że bazuje na negatywnych emocjach i tak manipuluje przekazem, żeby wzbudzić jak najwięcej takich emocji przeciwko oponentom. Ja też zaobserwowałem, że ilekroć u mnie rodzice oglądają "Wiadomości", tym niechęć do Lewicy większa. Lepiej niech dziadek ogląda też Polsat - w końcu Gawryluk i Rymanowski są "prawicowi". Z tym, że w Polsacie przekaz nie jest tak jednostronny jak w TVP, więc może nie przypaść dziadkowi do gustu.

Nawiasem mówiąc Lewica też potrafi rozbudzić konflikt. Przecież ta ostatnia akcja z ulicą "ofiar Jana Pawła II" (jak gdyby Jan Paweł II miał coś osobiście wspólnego z aktami pedofilii) to także akcja obliczona na wzbudzenie negatywnych emocji. Żeby się nie zdziwili, jak część ich elektoratu odpłynie do ruchu Hołowni po przyszłych wyborach.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 lis 2020, 18:21

fraktal pisze:
24 lis 2020, 17:22
Przecież ta ostatnia akcja z ulicą "ofiar Jana Pawła II" (jak gdyby Jan Paweł II miał coś osobiście wspólnego z aktami pedofilii) to także akcja obliczona na wzbudzenie negatywnych emocji.
Ta akcja z ofiarami Stalina też jest obliczona na wzbudzenie negatywnych emocji, tak jak gdyby Stalin miał coś osobiście wspólnego z aktami ludobójstwa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 24 lis 2020, 21:03

fraktal pisze:
24 lis 2020, 17:22


Nawiasem mówiąc Lewica też potrafi rozbudzić konflikt. Przecież ta ostatnia akcja z ulicą "ofiar Jana Pawła II" (jak gdyby Jan Paweł II miał coś osobiście wspólnego z aktami pedofilii) to także akcja obliczona na wzbudzenie negatywnych emocji. Żeby się nie zdziwili, jak część ich elektoratu odpłynie do ruchu Hołowni po przyszłych wyborach.
Nie zgodzę się, to jest nadal atak na istytucję kościoła i jej szefa z pewnego okresu, a nie na samych wiernych. Nawet nie na szefostwo kościoła jako takiego, bo większość osób z lewa docenia co mówi i robi Franciszek. Co innego kościół w Polsce, do niego jest sporo zastrzeżeń.
No i nie da się ukryć że za czasów JP2 ukrywano pedofilie w wielu miejscach i podejrzewam że w wielu jeszcze miejscach się o tym dowiemy. I uważam że przez zamiatanie tego pod dywan wiele osób padło ofiarą pedofilii, także można mówić że to są jego ofiary. Nawet jak nic o nich nie wiedział, to jest jego odpowiedzialność by wiedzieć lub stworzyć przepisy, atmosferę, czy kulturę organizacji która natychmiast zgłasza to policji.
Jestem strasznie wkurzony, że wśród innych pedofili dochodzi do molestowania 1-2 osób, a księża mają zwykle po kilkanaście, bo nawet jak coś wyjdzie na światło dzienne to przenosi go się gdzieś indziej i tam działa sobie w najlepsze. I to że ten proceder jak nie wytworzył, to okrzepł za czasów JP2 to jego wina i koniec.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

ODPOWIEDZ