A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 18 maja 2020, 22:52

fraktal pisze:
18 maja 2020, 22:31
Dla różnych ludzi różne rzeczy są istotne bardziej i mniej. Dla mnie istotniejsza jest ta lista, na którą sam głosowałem niż rozpędzenie kilkuset osobowego tłumu, który mógł się spodziewać, że zostanie w jakiś sposób powstrzymany w sytuacji, gdy jest zakaz zgromadzeń z powodu epidemii.
W PRLu jak artysta dostawał cenzurą po łbie, to nie istniał. Albo kombinował, grał z cenzurá tak, żeby zaistnieć. Obecna sytuacja to żeremie na strumyczku, który dopływa do ogramnych rzek internetu, telewizji, innych stacji radiowych, koncertów, festiwali. To jest pierdoła w czasach, gdy ludzie tracą pracę, dostają po kieszeni za śmieciówki, nieprzedłużane quasi b2b, przejadane są urlopy na siedzeniu w domu. Przedsiębiorców (nie mylić z JanuszPolami od Tanajny) też można zrozumieć - mogli poinwestować w złym momencie, mogli władować się w sektor objęty największymi restrykcjami itd.
W tej sytuacji radio, czy ogólnie kultura to temat zastępczy. Moooże jakby szanowna opozycja zainteresowała się prawami pracowniczymi, to by trochę wyborców PiSowi podebrała. To by ludzie zrozumieli. Rozsterki inteligencji rozumie co najwyżej inteligencja.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 maja 2020, 0:20

Daniel_FCB pisze:
18 maja 2020, 22:52
fraktal pisze:
18 maja 2020, 22:31
Dla różnych ludzi różne rzeczy są istotne bardziej i mniej. Dla mnie istotniejsza jest ta lista, na którą sam głosowałem niż rozpędzenie kilkuset osobowego tłumu, który mógł się spodziewać, że zostanie w jakiś sposób powstrzymany w sytuacji, gdy jest zakaz zgromadzeń z powodu epidemii.
W PRLu jak artysta dostawał cenzurą po łbie, to nie istniał. Albo kombinował, grał z cenzurá tak, żeby zaistnieć. Obecna sytuacja to żeremie na strumyczku, który dopływa do ogramnych rzek internetu, telewizji, innych stacji radiowych, koncertów, festiwali. To jest pierdoła w czasach, gdy ludzie tracą pracę, dostają po kieszeni za śmieciówki, nieprzedłużane quasi b2b, przejadane są urlopy na siedzeniu w domu. Przedsiębiorców (nie mylić z JanuszPolami od Tanajny) też można zrozumieć - mogli poinwestować w złym momencie, mogli władować się w sektor objęty największymi restrykcjami itd.
W tej sytuacji radio, czy ogólnie kultura to temat zastępczy. Moooże jakby szanowna opozycja zainteresowała się prawami pracowniczymi, to by trochę wyborców PiSowi podebrała. To by ludzie zrozumieli. Rozsterki inteligencji rozumie co najwyżej inteligencja.
Zła sytuacja gospodarcza trwa na razie 3 miesiące. Owszem, ludzie tracili pracę, ale teraz sektor usług się otwiera - przywracane do życia są restauracje, hotele, fryzjerzy itp. Zatem nie wiem, czy jest tu dużo do ugrania mimo wszystko. Ja na przykład 5 lat żyłem w przeświadczeniu, że w każdej chwili mogę stać się bezdomny i z ogromnymi długami, więc myślę, że 3 miesiące nawet dużych kłopotów, to jeszcze nie jest wystarczający powód, żeby wychodzić na ulicę i zawodzić, jak strasznie jest źle, gdy w perspektywie jest tych ograniczeń zniesienie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 maja 2020, 9:57

fraktal pisze:
18 maja 2020, 22:31
Dla różnych ludzi różne rzeczy są istotne bardziej i mniej. Dla mnie istotniejsza jest ta lista, na którą sam głosowałem niż rozpędzenie kilkuset osobowego tłumu, który mógł się spodziewać, że zostanie w jakiś sposób powstrzymany w sytuacji, gdy jest zakaz zgromadzeń z powodu epidemii.
Gratuluję priorytetów.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2020, 1:22

fik pisze:
19 maja 2020, 9:57
fraktal pisze:
18 maja 2020, 22:31
Dla różnych ludzi różne rzeczy są istotne bardziej i mniej. Dla mnie istotniejsza jest ta lista, na którą sam głosowałem niż rozpędzenie kilkuset osobowego tłumu, który mógł się spodziewać, że zostanie w jakiś sposób powstrzymany w sytuacji, gdy jest zakaz zgromadzeń z powodu epidemii.
Gratuluję priorytetów.
Nie oceniaj tak łatwo.

Notabene żaden z protestujących podobno nie występował o jakąkolwiek form pomocy. Jakie trzeba spełniać kryteria?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 maja 2020, 6:49

Zapewniam Cię, że bardzo daleko mi do szurii od Tanajno, ale naruszenie nietykalności cielesnej i zatrzymanie parlamentarzystów objętych immunitetem to sprawa znacznie poważniejsza od grzebania w wynikach niszowej listy przebojów, srsly.

A to i tak tylko część tego, co PiSowi wraz z pożytecznymi idiotami od Kazika udało się przy okazji przykryć.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

fraktal
Posty: 5475
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 20 maja 2020, 12:52

fik pisze:
20 maja 2020, 6:49
Zapewniam Cię, że bardzo daleko mi do szurii od Tanajno, ale naruszenie nietykalności cielesnej i zatrzymanie parlamentarzystów objętych immunitetem to sprawa znacznie poważniejsza od grzebania w wynikach niszowej listy przebojów, srsly.

A to i tak tylko część tego, co PiSowi wraz z pożytecznymi idiotami od Kazika udało się przy okazji przykryć.
Parlamentarzystów, którzy sami wiedzieli na co się piszą. Nie bronię tutaj policji, którzy zachowali się co najmniej nieprofesjonalnie, ale jak ktoś bierze udział w manifestacji, na którą nie ma pozwolenia, to musi przewidywać, że konsekwencje mogą być trudne do przewidzenia.

A sprawa w Trójce jest grubszego kalibru niż tylko "manipulowanie przy niszowej liście", które raczej było skutkiem. Zwalniają się także ci dziennikarze, którzy zostali zatrudnieni również za czasów Skowrońskiego i poprzednich rządów PiS.

Ale tak jak mówiłem, każdy może mieć inne priorytety.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2020, 13:17

fik pisze:
20 maja 2020, 6:49
Zapewniam Cię, że bardzo daleko mi do szurii od Tanajno, ale naruszenie nietykalności cielesnej i zatrzymanie parlamentarzystów objętych immunitetem to sprawa znacznie poważniejsza od grzebania w wynikach niszowej listy przebojów, srsly.
Racjonalnie rzecz biorąc - oczywiście że tak. Ale oprócz tego każdy z nas ma prawo także do własnych, nieracjonalnych odczuć. Los moich kotów z jakichś przyczyn obchodzi mnie bardziej, niż ofiar wybuchu wulkanu gdzieś tam. Przede wszystkim - nasz mózg pozwala nam zajmować się i przejmować wieloma rzeczami naraz. Nawet jeśli dziwnie je priorytetyzuje. Mówienia o problemach jest dalece bardziej pożyteczne, niż czepianie się tego, że ktoś mówi o innych problemach, które nam mogą wydawać się błahe. A już szczególnie gdy zestawiamy ze sobą sferę symboliczną ze sferą, nazwijmy to, realną.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 maja 2020, 13:53

To nie jest problem tego, że kogoś przejmuje los niszowego radia, ale każdy ma też krytyczny aparat, którym może i powinien dokonywać analizy rzeczywistości.

To jest problem tego, że afera tego radia jest świadomie rozgrywana przez PiS, który w jej cieniu doskonale się bawi, kolejnymi krokami dążąc do państwa wyznaniowego, a cała opozycja daje się wodzić za nos i bierze udział w tej słabo skrywanej grze - i o tym w pierwszej kolejności pisałem.

Innymi słowy, jeżeli ktoś pisze "smutno mi, że nie będzie już mojego ulubionego radia", to wszystko spoko, ale gdy ktoś pisze "NIE NO NO TERAZ TO PIS JUŻ PRZEGIĄŁ!!!!" to z mojego punktu widzenia albo ma dziwne priorytety, albo po prostu dał się wciągnąć w hucpę i tańczy tak, jak partia rządząca zagra.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2020, 14:38

Nawet w dużej mierze zgoda, tylko jakoś mylisz mniej lub bardziej randomowego wawkomowicza z liderami opozycji. To oni są od gier, nie można i nie wypada obciążać każdego obywatela odpowiedzialnością za państwo. To znaczy on ją oczywiście ma, ale w ramach i w zakresie swoich obywatelskich obowiązków - i wystarczy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 maja 2020, 14:44

Pozwolę sobie zacytować moją pierwszą wypowiedź w tym temacie:
fik pisze:
18 maja 2020, 22:20
No jeśli opozycja będzie zajmować się tak istotnymi rzeczami, jak ustawianie wyników listy przebojów w radiu, to z pewnością pozostanie opozycją.
A skoro już fraktal zażyczył sobie dyskutować o tym wydarzeniu w wątku politycznym, to przeprowadzam jego analizę pod kątem politycznym. Nie bardzo rozumiem, co innego miałbym tu robić.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 20 maja 2020, 19:26

Jest oczywistą oczywistością że rzeczywistość i to jak ją próbuje od kilku lat kształtować władza powinno wyczerpać poparcie dla władzy i na tym tle ta lista jest bez znaczenia.
Ale nie rozumiem dlaczego uważasz że to jest jakieś przykrywanie? Odwrócenie uwagi od niekompetencji na jednym odcinku, wskazując niekompetencję na innym? Oby to była prawda, bo z takim mistrzowskim pijarem, jest nadzieja na koniec tej władzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2020, 20:54

Podejrzewam, że Fikowi chodziło raczej o damage control. Ale również się pod tym względem nie zgadzam.

No chyba że teraz mistrzowsko przykrywają blamaż z Trójką aferami majątkowymi Szumowskich, to w takim razie czapki z głów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 maja 2020, 23:53

Nie. Trójką przykrywają Szumowskich. I odznaczenie państwowe dla terrorystki Wiewiórki. I Stępkowskiego na czele SN. I pacyfikację parlamentarzystów. I pewnie jeszcze parę innych drobiazgów, których wolałbym szukać w bardziej cywilizowanej porze.


trends.png
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

px33
Posty: 1585
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 21 maja 2020, 12:02

Mimo wszystko uważam, że lepiej patrzeć na efekt. Jeśli Trójka odsunie PiS od władzy (przynajmniej częściowo), to przykrycie przez nią istotniejszych afer chyba będzie można przymknąć na to oko.

Zresztą nie wiem czy brakuje jakiejś masy krytycznej afer, czy te finansowe po prostu nie działają na wystarczająco wielu Polaków, ale afer finansowych było już wiele i żadna nie zbiła poparcia dla PiS-u w istotny sposób. Może próba cenzury w sumie dość średniej piosenki coś wskóra?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 maja 2020, 12:28

No ja też uważam, że lepiej patrzeć na efekt, dlatego nie interesuje mnie wyłącznie odsunięcie PiS od władzy.

Also, jestem dość mocno przekonany, że afera trójkowa zmieni dokładnie nic. Co najwyżej za parę dni PiS "ulegnie", wymieni dyrektora, część protestujących dziennikarzy wycofa wypowiedzenia i tyle z tego będzie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ