A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 24 lis 2020, 21:50

KwZ pisze:
23 lis 2020, 20:32
W momencie, w którym policja przystępuje do szturmu na otoczonych demonstrantów (nieuzbrojonych i nieagresywnych w dodatku) za pomocą pałek, granatów hukowych i gazu łzawiącego, to coś więcej, niż łapanka do aresztu (które na demonstracjach strajku kobiet były i wcześniej, i owszem, są niefajne).
Tu się zgodzę, choć łapanka, jak łapanka, ale gorzej z trzymaniem przez 48 godzin zwłaszcza jak się ma jakąś pracę albo rodzinę.
KwZ pisze:
23 lis 2020, 20:32
Oglądałem nagranie z Marszu Niepodległości ze szturmem na bramę Empiku i tam nie było tajniaków. Ani pałek teleskopowych (były zwykłe).
Byli. Na niektórych nagraniach i na zdjęciach. Choćby tym:
Obrazek
https://scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5FE24EB1
KwZ pisze:
23 lis 2020, 20:32
Acha, i nie cała policja to ZOMO, tylko te odwody tajniaków BOA.
Obecna prewencja w policji to tak na prawdę ZOMO po reformach. Najpierw ZOMO przekształcono w OPMO potem w OPP.
Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 14:45
Akcja, w której nawołuje się do opuszczenia zgromadzenia ORAZ zamyka się w jednym miejscu bez możliwości ucieczki jest godna tradycji MO. Nie tych najlepszych, rzecz jasna - na szczęście nikt nie zginął.
Tu tak tytułem uzupełnienia. Taka metoda policji ma nazwę "kettling" (ang. czajnikowanie) i jest stosowana niemal wyłącznie w krajach demokratycznych (głownie Wielkiej Brytanii). Tu akurat wersja "lajt" bo norlalnie trzyma się ludzi kilka godzin bez dostępu do jedzenia, picia czy toalety. mimo kontrowersji, wg anglojęzycznej Wikipedii Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał ją za legalną. https://en.wikipedia.org/wiki/Kettling
px33 pisze:
24 lis 2020, 8:52
To ja jednak wolę, żeby partia ukradła mi 0,5 grosza niż prawie 6.
.
Akurat afery PO to nie tylko ośmiorniczki, afer było więcej. Można się licytować kto wziął więcej ale trzeba też patrzeć szerzej. PO-PSL miały mniejsze możliwości. Czas ich rządów w dużej mierze był naznaczony unijną procedurą nadmiernego deficytu, zniesioną niedługo przed wyborami wygranymi przez PiS i co może jakiem tam znaczenie mieć - inflacja.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 25 lis 2020, 2:04

Inflacja ma uniemożliwiać złodziejstwo ze strony rządu? Ej, bo wbrew mainstreamowi liberalnych ekonomistów zacznę wierzyć w istnienie jej dobrych stron.
Dlaczego inflacja albo zadłużenie bliskie 60% miałoby ograniczać możliwości kradzenia? Przelicz sasina na % PKB Polski[1] albo % budżetu państwa.

Nie tylko ośmiorniczki, chociaż te chyba były najgłośniejsze. Jakie afery były najdroższe dla państwa za PO-PSL?
Przeniesienie 100 mld zł z OFE do ZUS?
Nieszczelność VATu?
Niewybudowanie nowych elektrowni, zwłaszcza nie ruszenie z atomową?
Wyrośnięcie mafii paliwowej na 5 mld zł rocznie?
Afera hazardowa za - potencjalnie - 0,5 mld zł, ale nawet komisja sejmowa niczego nie udowodniła (poza istnieniem bałaganu)?
SKOKi (związane jeśli już to z obecnym PiSem lub LPR)? To bardziej afera za PO, niż afera PO. Tak jak Amber Gold.

[1] 70 mln zł / 2224 mld zł * 100 % = 0,003 %. Trzydzieści ppm. Wiki podaje PKB Polski za zeszły rok jako 593,2 mld $, aktualny kurs 3,75 $/zł.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 25 lis 2020, 2:38

KwZ pisze:
25 lis 2020, 2:04
Inflacja ma uniemożliwiać złodziejstwo ze strony rządu? Ej, bo wbrew mainstreamowi liberalnych ekonomistów zacznę wierzyć w istnienie jej dobrych stron.
Ja tak je napisałem. Z inflacja chodziło mi pół żartem, że milion ukradziony za czasów PO-PSL był więcej warty niż za PiS. Niewiele ale był. Tak samo i mnie będzie warty milion ukradziony będzie jeszcze mniej warty. :)
A co do Sasina to pozwolę sobie zapolemizować. Pieniadze poszły w błoto bo organizowane wybory się nie odbyły. A nie odbyły się dlatego że nie chciała ich opozycja. I przeciwnicy totalnej opozycji mogą czuć pewną satysfakcję, że PiS za słuchanie jej dostaje solidnie po tyłku.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 06 maja 2021, 11:13

To było do przewidzenia, żadna prawica ani lewica tylko narodowi i internacjonalni populiści skumali się w imię swoich partykularnych interesów. Z tym, że tzw. lewica dala totalnie d.........
ZUS fundatorem emigracji

bartoni722
Posty: 12138
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 06 maja 2021, 11:23

Władza, korupcja i kłamstwa prowadzą najlepiej do celu
A różnica, że jedni mówią, że PRL była "cool" - a drudzy, że nie
I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest
Ale zasadniczo to jest jedna formacja nad wyraz pasożytnicza
Takie dwie strony jednej chorągiewki tak tutaj zazwyczaj naliczam
Ale prawda, w sumie niezła beka, że PiS nagle stało się najbardziej proeuropejską partią i brata się z Lewicą (te nagłówki na TVP Info, jaką nagle Lewica jest cudowną opozycją!), a KO z Konfą i Ziobro są do nich w opozycji :D
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 06 maja 2021, 12:22

Widmo krąży po Europie....... tyle kasy do rozpirzenia........ W imię woluntaryzmu w każdym powiecie zbudujemy giga lotnisko. Radom, Białystok, Biala Podlaska itp. Drodzy koledzy z Radomia waszym priorytetem powinno być inwestycja w rozwój kapitalnej Orkiestry Grandioso a nie w mrzonki o drugim Luton.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 maja 2021, 12:29

Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o konserwach z PO/KO, ale głosowanie ramię w ramię z Konfederacją za wyprowadzeniem Polski z UE ... maski spadły.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

fraktal
Posty: 5468
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 06 maja 2021, 12:38

a/p TALENT pisze:
06 maja 2021, 12:22
Widmo krąży po Europie....... tyle kasy do rozpirzenia........ W imię woluntaryzmu w każdym powiecie zbudujemy giga lotnisko. Radom, Białystok, Biala Podlaska itp. Drodzy koledzy z Radomia waszym priorytetem powinno być inwestycja w rozwój kapitalnej Orkiestry Grandioso a nie w mrzonki o drugim Luton.
To kasa unijna, więc będzie podlegać kontroli unijnej. Porównywać ją z Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych, który żadnej kontroli nie podlegał jak to usilnie robi jedna z telewizji, należąca to tzw. "wolnych mediów" zupełnie przypadkowo tak jak jedna z partii politycznych to dosyć naciągana sprawa.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 06 maja 2021, 16:40

Zacytuję kolegę, zapytany o ocenę tzw. krajowej klasy politycznej powiedział " istnieje klarowny podział na : przyjacielskie polityczne świnie i nieprzyjacielskie polityczne świnie ". Te świnie kreatywnie zrobią chlew mimo kontroli unijnej. Nie mam złudzeń.
ZUS fundatorem emigracji

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 06 maja 2021, 17:18

Co by nie mówić, ten fundusz to jednak w 90% pozytywna rzecz. Nawet gdyby połowę z tej kasy wzięli koledzy królika to jednak duży zastrzyk gotówki dla Polski. Jak dla mnie KO wykazało się dużą dozą cynizmu i gra tylko by zbić kapitał polityczny.
Można się nie zgadzać z PiS, ale Lewica zrobiła co mogła, ugrała to co realnie mogła ugrać, a PełOsię obraziło że nie są przywódcami opozycji jak by chcieli.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 maja 2021, 22:16

Tu macie ocenę trochę z boku:
https://polskatimes.pl/opozycja-pisana- ... 1-15598575

(ze szczególną dedykacją dla a/p TALENTA)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 06 maja 2021, 23:21

Dziękuję za link do artykułu. Jako podatnik niestety nie mogę powiedzieć - nie moje małpy i nie mój cyrk. Pozostaje jedynie zatkać nos od woni politycznego szaletu.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2021, 7:43

fik pisze:
06 maja 2021, 12:29
Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o konserwach z PO/KO, ale głosowanie ramię w ramię z Konfederacją za wyprowadzeniem Polski z UE ... maski spadły.
Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o zdolnościach taktycznych Lewicy, ale głosowanie ramię w ramię z PiS za przekształceniem KPO w kiełbase wyborczą PiS na najwyższe wybory to jednak jedno z głupszych zagrań było.

Choćby transport miejski: małe miasta (rządzi PiS) dostaną granty (już w 2022 roku) na zakup elektrobusów, duże miasta (rządzi opozycja, ale niekoniecznie Lewica!) - pożyczkę, w 2026 roku, na zakup 100 tramwajów (łącznie dla wszystkich miast) - bez żadnych szans na dofinansowanie infrastruktury. Zaiste, cnotę zachowali, rubelka zarobili. Zapewne założyli, że wielkomiejski elektorat im wybaczy, no ale to się jeszcze okaże; w dziedzinie transportu Lewica szoruje od dawna dudą po dnie, że bohaterską obronę ogródków na Międzynarodowej przed tramwajem przypomnę.

Bycie pozytywnych bohaterem pasków TVP powinno być wystarczającym powodem do autorefleksji.
kajo pisze:
06 maja 2021, 17:18
Co by nie mówić, ten fundusz to jednak w 90% pozytywna rzecz. Nawet gdyby połowę z tej kasy wzięli koledzy królika to jednak duży zastrzyk gotówki dla Polski.
Heh, streściłeś właśnie, jak mówi o swoich ulubieńcach typowy wyborca PiS - może i kradną, ale 500+ dali!
fraktal pisze:
06 maja 2021, 12:38


To kasa unijna, więc będzie podlegać kontroli unijnej.
Sorry, ale bzdurzysz. Jeśli kontrola będzie wyglądała tak, jak dla dotychczasowych projektów unijnych, to 99% kasy będzie rozdawana i kontrolowana wyłącznie na szczeblu krajowym. Np. weryfikacji na poziomie dofinansowania podlegaja projekty powyżej 50M€. Tak samo, jak w sprawie KPO opozycja w Brukseli usłyszała "budowa programu jest decyzją na szczeblu krajowym" i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 maja 2021, 7:53

Glonojad pisze:
07 maja 2021, 7:43
fik pisze:
06 maja 2021, 12:29
Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o konserwach z PO/KO, ale głosowanie ramię w ramię z Konfederacją za wyprowadzeniem Polski z UE ... maski spadły.
Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o zdolnościach taktycznych Lewicy, ale głosowanie ramię w ramię z PiS za przekształceniem KPO w kiełbase wyborczą PiS na najwyższe wybory to jednak jedno z głupszych zagrań było.
Sondaże dowodzą błędności Twojej tezy. Tym bardziej, że to głosowanie nie miało wiele wspólnego z KPO.

Ramię w ramię z PiS zagłosował każdy poza faszystami i KO(*). Generalnie nawet wewnątrz obozu libkowskiego decyzja KO została przyjęta z dość umiarkowanym zachwytem, przy czym z kierunku europarlamentu zaczęły płynąć delikatne sugestie, żeby Borys Budka jednak się, kurwa, opamiętał. Polecam chociażby wywiad z Różą Thun, która jednoznacznie mówi, że odrzucenie ratyfikacji FO byłoby milowym krokiem w stronę wyprowadzenia Polski z UE.

(*) załóżmy, że jeszcze jest jakaś różnica, choć trochę pogubiłem się, odkąd Roman Giertych jest obrońcą demokracji i praw człowieka
Sorry, ale bzdurzysz. Jeśli kontrola będzie wyglądała tak, jak dla dotychczasowych projektów unijnych,
Ale nie będzie, jest to dość dokładnie opisane w wielu miejscach w sieci.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2021, 7:59

fik pisze:
07 maja 2021, 7:53
Glonojad pisze:
07 maja 2021, 7:43


Ja tam nigdy nie miałem wysokiego mniemania o zdolnościach taktycznych Lewicy, ale głosowanie ramię w ramię z PiS za przekształceniem KPO w kiełbase wyborczą PiS na najwyższe wybory to jednak jedno z głupszych zagrań było.
Sondaże dowodzą błędności Twojej tezy.
Prawdę bowiem ustala się w sondażach. :D
PS. Ramię w ramię z PiS zagłosował każdy poza faszystami i KO(*), przy czym tylko jedno ugrupowanie skutecznie wpłynęło na kształt przyjmowanego projektu.
(*) załóżmy, że jest jakaś różnica
To ciekawe, jeszcze niedawno różnicy nie było między faszystami a nowymi przyjaciółmi Lewicy z PiS, jak to się pięknie świat zmienia. :D I co, pałowanie Strajku Kobiet już tak nie uwiera?

A co do skuteczności to się jeszcze zobaczy, bo już pierwsze komentarze w stylu "nie tak się umawialiśmy" się pojawiły.

Swoją drogą, czy to już jest ten moment kiedy mnie wyzywasz od cyngli faszystowskiego reżimu gniotącego Warszawę czy to następnym razem będzie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ