A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 01 lut 2006, 0:06

W mojej parafii od lat są - były, bo już teraz tam nie chodzę, wymieniani Ci na których ma się głosować (partia + imię i nazwisko, a czasem nawet lista i miejsce na liście...)...
denerwuje nie to...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 01 lut 2006, 0:42

Mahony2109 pisze:Zaprzysiężenie prezydenta, każde święto, Katowice itd, to powody by pokazać premiera lub prezydenta lub obu w kościele w świetle fleszy. Nie na tym powinna polegać wiara. Z całą resztą wypowiedzi się zgadzam.
Akurat zaprzysiężenie było, moim zdaniem, piękne. Konstytucja dopuszcza dodać "tak mi dopomóż Bóg" na końcu przysięgi. Msza też jest dobrym sposobem na rozpoczęcie czegoś nowego i ważnego.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 1:18

Co do prawicy styropianowej to część członków LPR jest za młoda na takie określenie.

A że to prawica wyłącznie ideowa? No cóż zrobić, każdy chce do koryta, gdyby zacząć wprowadzać naprawdę prawicowy program gospodarczy to ludzie na pewno by nie zagłosowali na prawicę 4 lata później.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 01 lut 2006, 1:47

Karol pisze:Co do prawicy styropianowej to część członków LPR jest za młoda na takie określenie.

A że to prawica wyłącznie ideowa? No cóż zrobić, każdy chce do koryta, gdyby zacząć wprowadzać naprawdę prawicowy program gospodarczy to ludzie na pewno by nie zagłosowali na prawicę 4 lata później.
To się z czasem zmieni. Ludzie dojrzeją do demokracji. Za 25, 50 lub 100 lat jak nie będzie jakiejś wojny czy politycznej zawieruchy.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 2:02

Już trochę dojrzeli bo PD popłynęła, zresztą tak samo jak SDPL potraktowany widocznie przez beton lewicowy jako niepoważny twór.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lut 2006, 2:06

A mnie to wcale nie cieszy. Przez to, nie chcąc głosować na prawicę, wkrótce może mi przyjść głosować na SLD. Po raz pierwszy... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 2:09

Zawsze możesz oddać głos na Narodowe Odrodzenie Polski 8-) oni na pewno nie będą wdrażać socjalistycznego programu...
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 01 lut 2006, 9:34

R-11 Kleszczowa pisze:Jesli PiS miałby je przegrać to być powinny
:arrow: Generalnie polityka mnie nudzi, ale w tym przypadku całkowicie się z Tobą zgadzam.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lut 2006, 10:03

Gdy zapytasz PiSowca która jest godzina,
odpowie: "Nie wiem, to Platformy wina". :-D

A tak serio, jestem za przyspieszonymi wyborami i tym, by je wygrał PiS. Po prostu, będzie jasna sprawa, kto rządzi, kto schrzani, a nie użeranie się z brunatnymi, na których potem zrzucą winę za nieuniknione potknięcia.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lut 2006, 10:19

A tak serio, jestem za przyspieszonymi wyborami i tym, by je wygrał PiS. Po prostu, będzie jasna sprawa, kto rządzi, kto schrzani, a nie użeranie się z brunatnymi, na których potem zrzucą winę za nieuniknione potknięcia.
Może nawet i bym się zgodził z tym punktem widzenia, gdyby nie to, że miewam wątpliwości co do tego, kto jest brunatny, a kto nie jest... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 01 lut 2006, 12:28

A ja mimo wszystko mam nadzieję, że przy okazji nowych wyborów ludzie wybiorą mądrzej. Nie mówię, że Platformę czy SLD (zarzuty pod ich adresem są tak oczywiste, że nie będę ich przytaczać), ale może w taki sposób, który zmusiłby polityków do prowadzenia wreszcie rozsądnej polityki.
Przed ostatnimi wyborami miałem nadzieję, że przepędzając na cztery wiatry SLD PO i PiS zrobią w tym kraju porządek, a co wyszło? To, co my, Polacy potrafimy najlepiej - burdel. Raptem okazało się, że znów mamy złotą polską wolność, czyli innymi słowy najzwyklejsze warcholstwo zaprawione jeszcze zaduchem z endeckiej trupiarni.
Nie podoba mi się narzucanie państwu katolickiego światopoglądu, nie podoba mi się gadanie o "rewolucji moralnej" i Narodowym Instytucie Wychowania, nie podoba mi się be(re)cikowe i inne pierdoły, kiedy nasz kraj potrzebuje wreszcie odrobiny normalności. Mam w rodzinie przedstawicieli różnego rodzaju mniejszości i nie dziwię się, że słysząc buńczuczną narodowo-katolicką retorykę czują się zagrożeni.
BTW: zaczynam się zastanawiać, czy niepodległość nie jest nam przypadkiem potrzebna do tego, byśmy sami mogli wreszcie wszystko spieprzyć. A potem zwalić na Żydów, masonów czy Rosjan. Zresztą co tam, słyszałem, że Australia otwiera się na wykształconych imigrantów :twisted: .

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 01 lut 2006, 13:20

Karol pisze:Co do prawicy styropianowej to część członków LPR jest za młoda na takie określenie.

A że to prawica wyłącznie ideowa? No cóż zrobić, każdy chce do koryta, gdyby zacząć wprowadzać naprawdę prawicowy program gospodarczy to ludzie na pewno by nie zagłosowali na prawicę 4 lata później.
Zacznijmy od tego, LPR to żadna prawica.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 01 lut 2006, 13:24

Jarek pisze:Wartościom katolickim mówie: TAK. Jakimkolwiek układom z duchownymi - kategoryczne NIE. I żadnego promowanai jakiejkolwiek partii z nazwy przez kościół. Co najwyżej mogą odwodzić od głosowania na SLD z wiadomych powodów ideologicznych (pogllądy na aborcję chociażby)
warto dodać że mariaż KK z polityką nigdy nei wyszedł Kościołowi na dobre.

''To co Cezara oddajcie Cezarowi a co boskie Bogu''
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 13:24

UUuuuuu....przpraszam bardzo LPR w prostej linii wywodzi się od Stronnictwa Narodowego, największej partii prawicowej w II RP niemiłosiernie zelżonej przez komunistów po zakończeniu wojny. Wśród tych, którzy reaktywowali SN na przełomie lat 80/90 był między innymi Leon Mirecki, który odsiedział w więzieniach PRL łącznie około 15 lat, w tym za takie pierdoły jak towarzyskie spotkanie z działaczem który po śmierci Bieruta wrócił do Polski (ludzie wracali-wierzyli że terror się skończył).
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 01 lut 2006, 13:28

Karol pisze:UUuuuuu....przpraszam bardzo LPR w prostej linii wywodzi się od Stronnictwa Narodowego
Oni strasznie kochają Dmowskiego- fakt.
Obecna koalicja przypomina mi raczej Chjeno- Piasta.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

ODPOWIEDZ