A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 22 lis 2020, 13:01

A jak ma policja reagować na agresywny tłum. Nie tylko na chodnikach protestowali, ale na ulicy też. Protest był nie legalny i policja miała prawo legitymować i wysyłać na ukaranie do sądu oraz do sanepidu gdzie były łamane wytyczne.
Jak się nauczą godnie protestować, bez haseł z rynsztoku, to wejdą na lepszy poziom dyskusji. Niech się podzielą na grupy 5 osobowe. Pani Lempart robi złą robotę przez którą obrywają osoby które za nią idą, smutne to jest, ale taka jest prawda.
Czy jeśli były by zgłoszone 5 osobowe grupy w różnych miejscach i by normalnie protestowali, miało by to lepszy efekt i większa część społeczeństwa by ich poparła.
Protest skoro był nie legalny, to uczestnicy wiedzieli jakie konsekwencje ponieść mogą.
Tam gdzie byli agresywni protestujący, to policja użyła pałek, to dopuszcza prawo.
Widziałem na różnych filmikach jak protestujący wyzywali policjantów, a to już jest łamanie prawa. Niech nauczą się godnie i zgodnie z prawem protestować, to policja im nic nie zrobi.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 22 lis 2020, 13:31

A strajkującym i protestującym w 1980 i 81 i później też zarzucisz łamanie prawa? Bo wiesz, gdyby nie oni, dziś dowolnych farmazonów nie mógłbyś wypisywać.... Lecisz Trybuną Ludu, która chętnie opisywała jak to agresywny tłum demonstrantów (na przestrzeni lat różnie ich nazywano) napadł na funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej zmuszając do użycia pałek, gazu i armatek wodnych.
Zapominasz tylko, że działania muszą być adekwatne do sytuacji. Na stadionach słychać różne okrzyki i jakoś nikt z tego powodu oddziałów zwartych nie wprowadza do akcji dla ustalania krzyczących. Gdybym ja reagował na każde brzydkie słowo wypowiedziane pod swoim adresem to byłbym podziurawiony jak durszlak.
A tak na marginesie, to jest spór prawny co do legalności zakazów protestów. I są też filmy gdzie policja (a w zasadzie jacyś cywile) atakują ludzi pałkami teleskopowymi bądź rozpylają gaz choć żadnego zagrożenia nie ma. Ale w Twojej wizji porządku prawnego można kogoś spałować za brzydkie słowo wypowiedziane w tłumie.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 22 lis 2020, 13:44

Paweł D. pisze:
22 lis 2020, 13:31
A strajkującym i protestującym w 1980 i 81 i później też zarzucisz łamanie prawa? Bo wiesz, gdyby nie oni, dziś dowolnych farmazonów nie mógłbyś wypisywać.... Lecisz Trybuną Ludu, która chętnie opisywała jak to agresywny tłum demonstrantów (na przestrzeni lat różnie ich nazywano) napadł na funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej zmuszając do użycia pałek, gazu i armatek wodnych.
Zapominasz tylko, że działania muszą być adekwatne do sytuacji. Na stadionach słychać różne okrzyki i jakoś nikt z tego powodu oddziałów zwartych nie wprowadza do akcji dla ustalania krzyczących. Gdybym ja reagował na każde brzydkie słowo wypowiedziane pod swoim adresem to byłbym podziurawiony jak durszlak.
A tak na marginesie, to jest spór prawny co do legalności zakazów protestów. I są też filmy gdzie policja (a w zasadzie jacyś cywile) atakują ludzi pałkami teleskopowymi bądź rozpylają gaz choć żadnego zagrożenia nie ma. Ale w Twojej wizji porządku prawnego można kogoś spałować za brzydkie słowo wypowiedziane w tłumie.
Ustrój komunistyczny był zły sam w sobie, działał poza granicami prawa, milicja obywatelska działa pod presją partii jedynej, wtedy były na największą skale łamane prawa człowieka w Polsce.
Policja po cywilu w tym przypadku nie miała prawa tak się zachowywać, tutaj się zgodzę i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Ci którzy po cywilnemu się dopuścili łamania prawa, powinni zostać wyrzuceni i odpowiadać jak zwykli przestępcy. Ja bronię policji umundurowanej, nie tajniaków którzy byli w kominiarkach i naprawdę nie było wiadomo kim są.
Co do legalności, niech poczekają aż ten spór prawny zostanie rozstrzygnięty, a do tego czasu niech protestują w ramach obowiązującego prawa oraz godnie.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 22 lis 2020, 14:45

@Bon Jovi Podpowiem - od takich akcji policji postulaty strajku nie będą mniej soczyste.
Do tej pory protesty nie spotykały się z interwencją policji. Zmieniło się to z dniem 11 listopada. Narodowcy zostali spałowani, to teraz władza próbuje się wykazać, że lewaków i tak pałuje dwa razy bardziej.
Akcja, w której nawołuje się do opuszczenia zgromadzenia ORAZ zamyka się w jednym miejscu bez możliwości ucieczki jest godna tradycji MO. Nie tych najlepszych, rzecz jasna - na szczęście nikt nie zginął.

Tak, te protesty są nielegalne. Jeśli inteligentni ludzie podejmują się łamania prawa, to oznacza, że sytuacja jest tak zła, że nie widzą innego wyjścia.
Jeśli inteligenti ludzie używają słów k***, ch***, w***ać - to to oznacza, że używają ich świadomie, że jest aż tak źle.
Jak masz wątpliwości co do tego o co w protestach chodzi, to pan Paciorek mówi właśnie do Ciebie - https://youtu.be/PbaI3n0OhK0
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 22 lis 2020, 15:30

Inteligentni ludzie takich słów nie używają i nie łamią prawa. Jakoś aksamitna rewolucja w Czechach i rewolucja róż w Gruzji osiągnęły swój cel i rządy dużo bardziej opresyjne niż pisowski ustąpiły. I jakoś dziwnym trafem nie było tam wrzasków typu k***, ch***, j***ć, czy w***ć. Można inaczej. Zamykanie, w celu wylegitymowania oraz spisania aby skierować sprawy do sądu i sanepidu moim zdaniem były w porządku. Będą mandaciki i drugi raz pomyślą osoby biorące w nielegalnym proteście, czy warto iść za Panią Lempart. Mogą wybrać inną drogę. Każdy inaczej odbiera sytuację w naszym kraju. Nie jest dobrze, rządy PiS tak jak PO są tak samo nie udolne i skorumpowane. Ale można w inny sposób protestować, inteligentnie z postulatami, poprzez posłów wpływać aby były zgłaszane takie a nie inne ustawy. Powołać grupę osób z różnych środowisk które usiądą z władzą i Prezydentem do rozmów. Nikt nie zabrania nikomu wychodzić na ulicę manifestować, chodzi o to by robić to zgodnie z prawem i godnie, bez wulgaryzmów, na które inteligentni ludzie by sobie nie pozwolili. Strajk Kobiet też może spotkać się z policją i ustalić jak protestować, aby nie było prowokacji z obu stron do agresywnych zachowań. Niech zaczną w Strajku Kobiet działać inteligentni ludzie, bo teraz tam ich nie ma.
Zauważ że ja także nie wyzywam tych ludzi ani Narodowców, Pani Lempart i Strajku Kobiet, PiSu oraz PO.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

px33
Posty: 1582
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 22 lis 2020, 15:54

Przez 5 lat protestowano z ładnymi hasłami i nic to nie dało. Obecny ustrój również jest nielegalny od około 5 lat, tj. od momentu popsucia trybunału konstytucyjnego - można dość bezpiecznie założyć, że całe prawo od tego momentu jest wadliwe bo nie podlega rzetelnej kontroli konstytucyjności. Można by też spróbować podważyć ważność ostatnich dwóch wyborów - przez manipulacje TVP i nierówny dostęp do tego kanału, proces wyborczy został zaburzony.

I wreszcie, cierpienie, którego doznaje człowiek (choćby to był nawet sam Prezes Polski) słuchając brzydkiego słowa "jebać" tak jakby nijak ma się do cierpienia rodziców, którzy muszą patrzeć jak ich dziecko umiera w ciągłym cierpieniu. "Nie popieram PiS, ale..."

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 lis 2020, 15:57

Widzę, że mamy tu weterana walk o praworządność, a jednocześnie poliglotę, skoro nie tylko był w Pradze i Tbilisi, ale jednocześnie wie, co tam krzyczano.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 22 lis 2020, 16:29

fik pisze:
22 lis 2020, 15:57
Widzę, że mamy tu weterana walk o praworządność, a jednocześnie poliglotę, skoro nie tylko był w Pradze i Tbilisi, ale jednocześnie wie, co tam krzyczano.
I symetrystę.
Nie jest dobrze, rządy PiS tak jak PO są tak samo nie udolne i skorumpowane
Bo przecież ośmiorniczki > respiratory szumowskiego. Nowakowi zarzuca się przytulenie 200 tys. Szumowski wydał lekką ręką 200 mln no coś, czego nie ma.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 22 lis 2020, 16:31

fik pisze:
22 lis 2020, 15:57
Widzę, że mamy tu weterana walk o praworządność, a jednocześnie poliglotę, skoro nie tylko był w Pradze i Tbilisi, ale jednocześnie wie, co tam krzyczano.
Chodzi o ogólną wymowę tamtych protestów i obecnych u nas. Czy tam były wulgarne hasła? U nas są.
Daniel_FCB pisze:
22 lis 2020, 16:29
I symetrystę.
Nie jest dobrze, rządy PiS tak jak PO są tak samo nie udolne i skorumpowane
Bo przecież ośmiorniczki > respiratory szumowskiego. Nowakowi zarzuca się przytulenie 200 tys. Szumowski wydał lekką ręką 200 mln no coś, czego nie ma.
Nie chodzi mi o Sławomira N., to co teraz wyszło w jego sprawie, nie ma powiązania do rządów PO, bo tych rządów od lat nie ma. Ale to co się działo za rządów PO i teraz za rządów PiSu.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 lis 2020, 17:36

Bon Jovi pisze:
22 lis 2020, 16:31
fik pisze:
22 lis 2020, 15:57
Widzę, że mamy tu weterana walk o praworządność, a jednocześnie poliglotę, skoro nie tylko był w Pradze i Tbilisi, ale jednocześnie wie, co tam krzyczano.
Chodzi o ogólną wymowę tamtych protestów i obecnych u nas. Czy tam były wulgarne hasła?
Nie wiem, nie było mnie tam. Podejrzewam, że nie krzyczano grzecznie "panie prezydencie Szewardnadze, zapraszamy do oddalenia się", no ale może się pomyliłem i demonstrowała tylko klasa średnia pod krawatem z zachowaniem protokołu dyplomatycznego. :roll:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 22 lis 2020, 20:55

fik pisze:
22 lis 2020, 17:36
Nie wiem, nie było mnie tam. Podejrzewam, że nie krzyczano grzecznie "panie prezydencie Szewardnadze, zapraszamy do oddalenia się", no ale może się pomyliłem i demonstrowała tylko klasa średnia pod krawatem z zachowaniem protokołu dyplomatycznego.
:arrow: W roku 1976 w Radomiu, Płocku i Ursusie też były gwałtowne protesty przeciwko polityce rządu, spowodowane planowanymi podwyżkami cen. Protestowała "klasa robotnicza", więc grzecznie nie było. W Radomiu podpalono komitet PZPR, w Ursusie wykolejono pociąg... Ale, do licha, nikt nie miał transparentów z napisami "Jebać PZPR!", "Gierek, wypierdalaj!" itp. Były za to hasła typu "Precz z komuną!". Podwyżki w końcu premier odwołał. Uprzedzając ewentualną ripostę - tak, nie było mnie tam (bo jeszcze w ogóle mnie nie było), ale relacje i zdjęcia znam. I nikt mi nie powie, że ponad 40 lat temu ludzie jeszcze nie znali i nie używali wulgaryzmów. Czyli jednak można było kulturalnie i - co istotne - skutecznie, chociaż przecież nie grzecznie.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lis 2020, 0:45

Bon Jovi pisze:
22 lis 2020, 13:44
Ustrój komunistyczny był zły sam w sobie, działał poza granicami prawa, milicja obywatelska działa pod presją partii jedynej, wtedy były na największą skale łamane prawa człowieka w Polsce.
Policja po cywilu w tym przypadku nie miała prawa tak się zachowywać, tutaj się zgodzę i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Ci którzy po cywilnemu się dopuścili łamania prawa, powinni zostać wyrzuceni i odpowiadać jak zwykli przestępcy. Ja bronię policji umundurowanej, nie tajniaków którzy byli w kominiarkach i naprawdę nie było wiadomo kim są.
Co do legalności, niech poczekają aż ten spór prawny zostanie rozstrzygnięty, a do tego czasu niech protestują w ramach obowiązującego prawa oraz godnie.
PiS jest zły sam w sobie i działa poza granicami prawa - bo czymże jest wysyłanie tajniaków z nieprzepisowymi pałkami teleskopowymi? Tylko nie mów, że nie wierzysz w polityczne zamówienie takich działań. Nie po to dowódca tego nowozomo został awansowany od 2015 o 4 stopnie.

PiS wystawił zakaz protestowania rozporządzeniem, to dlatego należy przestrzegać tego niegodnego prawa i nie protestować?
I jakoś dziwnym trafem nie było tam wrzasków typu k***, ch***, j***ć, czy w***ć. Można inaczej.
Było inaczej, niczego to nie przyniosło. Co, PiS miałby nagle oddać Trybunał, bo ktoś go o to poprosił?
Strajk Kobiet też może spotkać się z policją i ustalić jak protestować,
Nie może, bo policja słucha PiSu, który zakazał protestować.

I nie, nie ma symetrii między (małym) złodziejstwem PO a PiSowym rozwalaniem ustroju (plus dużym TKMem plus dużym złodziejstwem).
Czyli jednak można było kulturalnie i - co istotne - skutecznie, chociaż przecież nie grzecznie.
A potem możesz poczytać o spalonych samochodach butelkami z benzyną. Czy to jest kulturalne?

Swoją drogą natknąłem się na szacunek, że od miesiąca przez protesty przewinęło się 5 mln ludzi. Trochę nie wierzę, ale jestem przekonany, że bez niej mielibyśmy tłum na milion ludzi co tydzień. Mocniej niż w Bułgarii czy na Białorusi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 23 lis 2020, 11:17

Bon Jovi pisze:
22 lis 2020, 13:01
A jak ma policja reagować na agresywny tłum. Nie tylko na chodnikach protestowali, ale na ulicy też. Protest był nie legalny i policja miała prawo legitymować i wysyłać na ukaranie do sądu oraz do sanepidu gdzie były łamane wytyczne.
Ja odnoszę się do piątkowego protestu przed sądem, gdzie policjantka skuła i powaliła bodaj siedemnastolatka. Gdyby był agresywny, to dziewczyna nie byłaby raczej w stanie go obezwładnić sama. Kolejną dziwną kwestią jest wysyłanie antyterrorystów z pałkami, a potem wielkie pretensje w rządowych mediach, że ujawniono ich tożsamość. To po co ich przede wszystkim tam wysłano?
MZ pisze:
22 lis 2020, 20:55
:arrow: W roku 1976 w Radomiu, Płocku i Ursusie też były gwałtowne protesty przeciwko polityce rządu, spowodowane planowanymi podwyżkami cen. Protestowała "klasa robotnicza", więc grzecznie nie było. W Radomiu podpalono komitet PZPR, w Ursusie wykolejono pociąg... Ale, do licha, nikt nie miał transparentów z napisami "Jebać PZPR!", "Gierek, wypierdalaj!" itp. Były za to hasła typu "Precz z komuną!". Podwyżki w końcu premier odwołał. Uprzedzając ewentualną ripostę - tak, nie było mnie tam (bo jeszcze w ogóle mnie nie było), ale relacje i zdjęcia znam. I nikt mi nie powie, że ponad 40 lat temu ludzie jeszcze nie znali i nie używali wulgaryzmów. Czyli jednak można było kulturalnie i - co istotne - skutecznie, chociaż przecież nie grzecznie.
Wtedy to były inne czasy. W języku publicznym - na przykład w filmach - nie używało się przekleństw. A dziś? Obejrzyj sobie 15 minut jakiegokolwiek filmu Patryka Vegi i zobacz jak tam mówią bohaterowie. A przecież jego filmy są bardzo popularne wśród młodych. Z drugiej strony dla wielu dzisiejszych uczniów język "Balladyny" Słowackiego jest nie do przejścia. Jakby zatem zrobili transparent z hasłem "Coś w rzeczy samej gnije w państwie polskim, a druga strona by odpowiedziała: "Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia!" - to raczej mało kto pojąłby o co chodzi. :) Ale oczywiście hasła z przekleństwami sprawiają, że w rządzącym dużo łatwiej przedstawić tłum jako agresywną hołotę - przekleństwa przecież kojarzą się raczej z agresją niż pokojowym protestem.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 23 lis 2020, 11:19

Nikt nie zakazał protestować, czemu piszesz takie brednie. Jest ograniczenie w ilości osób na zgromadzeniach do 5 osób. Każda partia ma coś za uszami. Jakie ma znaczenie czy np. PO ukradła 200 tysięcy złotych a PiS 200 milionów, jedno i drugie nie patrząc na skale, to złodziejstwo. Nie ma mniejszego złodziejstwa lub większego. Złodziej, to złodziej. PO to samo co PiS zrobiła z TK przed wyborami w 2015 roku. Obie partie są siebie w taki sam sposób warte.
Pisał że było nie grzecznie, tzn spalenie było nie grzeczne, ale hasła nie były wulgarne. A Strajk Kobiet ma hasła wulgarne, być może tylko taki język znają.
Poza granicami prawa działa Pani Lempart i jest złą osobą, nie zważając na ograniczenia i obostrzenia. Było inaczej, masz na myśli KOD i Pana Kijowskiego który się okazał być cwaniaczkiem wykorzystującym naiwność ludzi? Poszukajcie kogoś godnego, kto w sposób inteligenty zrobi porządek z obecną władzą.
Rozporządzenie jest ważne, wynika z ustawy i żadna dalsza dyskusja o tym nie najmniejszego sensu.
https://www.duw.pl/pl/dla-mediow/akty-p ... a-COV.html
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktu ... raniczenia
Naprawdę nie myślałem że ktoś na tym forum wierzy w spiskowe teorie dziejów i uważa że PiS decyduje jacy policjanci mają iść na dany protest i co mają robić. Od tego są dowódcy, Komendant i właściwy Minister. Tutaj odpowiedzialność ponosi Komendant Stołecznej Policji, dowódcy oraz Minister MSWiA Mariusz Kamiński, a nie partia.
Z policją można ustalić wszystko, słucha każdego.
Nikt nie zabrania Tobie szanować tych ludzi, ja mam do nich stosunek obojętny a jedynie przeszkadza mi ich wulgarność.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 23 lis 2020, 11:49

A kto postawił Kamińskiego na ministra jak nie partia? Chcesz nas przekonywać, że to bezpartyjny fachowiec? A kto decyduje kto jest komendantem główny, stołecznym, wojewódzkim?
Tak, tak, policja słucha każdego. Pobudzony antyterrorysta w cywilu co wali pałką też? A wali bo idę o zakład, że mu obiecano, że żaden prokurator mu krzywdy nie zrobi. Dziwne, że wysłano do akcji ludzi podległych pod Komendę Główną, a nie Stołeczną? Przypadek? Nie sądzę.
Możesz nie wierzyć, ale każde użycie siły jest konsultowane z "górą". Ile to czasu narodowcy walili czym popadło w policję pod EMPiKiem zanim ta odpowiedziała? Czekano na zgodę użycia siły po prostu.

ODPOWIEDZ