Melduj się!

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 21 lis 2010, 16:13

emyl pisze:ja na przykład NIE POSIADAM adresu zameldowania
ale tak żadnego? how come?
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 lis 2010, 16:18

chester pisze:
emyl pisze:ja na przykład NIE POSIADAM adresu zameldowania
ale tak żadnego? how come?
Wymeldował się, nic niezwykłego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 21 lis 2010, 16:36

Kiedyś nie można było się wymeldować, bez innego zameldowania. JAKIŚ musiał być.
Ale za niedługo to już będzie problem przeszłości, (artykuł w wp.pl).

Strasznie offtopiczne, więc proponuję zapamiętać meldunkowym ekstremistom, co jest na rzeczy i znów, za miesiąc czy dwa, do tematu nie wracać.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25307
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2010, 21:37

chester pisze:Kiedyś nie można było się wymeldować, bez innego zameldowania. JAKIŚ musiał być.
A teraz musisz się wymeldować i mieć na to papier, jeżeli chcesz się zameldować w innej dzielnicy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2010, 21:40

Serio? Nie mogę sobie po prostu pójść do nowego urzędu z aktem notarialnym i poprosić o nowy dowód? E, to chyba mi się nie chce. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25307
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2010, 21:55

Serio. Ja się przenosiłem trzy ulice i poszło szybko i sprawnie. Moja żona trzy dzielnice i musiała odwiedzić oba urzędy. A to tylko dzielnice tego samego miasta.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 21 lis 2010, 22:31

Przez około rok żyłem sobie nigdzie nie zameldowany i wszystko było w porządku, aż... skończyły się rubryki na pieczątki przeglądu technicznego dowodu rejestracyjnego blachosmroda. Żeby móc otrzymać nowy dowód rejestracyjny musiałem się zameldować.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2010, 22:34

pawcio pisze:Serio. Ja się przenosiłem trzy ulice i poszło szybko i sprawnie. Moja żona trzy dzielnice i musiała odwiedzić oba urzędy. A to tylko dzielnice tego samego miasta.
A ja bym wręcz zmieniał powiat... ](*,)

Odpuszczę sobie. Podatki mogę płacić zgodnie z miejscem zamieszkania, w bankach się poprzerejstrowuję. I styknie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25307
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 lis 2010, 8:25

Glonojad pisze:w bankach się poprzerejstrowuję.
A co z indentyfikacją na dowód? Zmienisz tylko adres korespondencyjny?
Glonojad pisze:A ja bym wręcz zmieniał powiat...
To już chyba niewiele zmienia.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 22 lis 2010, 10:00

pawcio pisze:
Glonojad pisze:w bankach się poprzerejstrowuję.
A co z indentyfikacją na dowód? Zmienisz tylko adres korespondencyjny?
W takim mBanku jestem pod adresem warszawskim, w dowodzie mam od urodzenia gdański i przez dekadę kredytów, kart, inwestycji kapitałowych, lokat i czego tam jeszcze, nie było żadnego problemu.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14782
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 lis 2010, 17:25

Glonojad pisze:A ja bym wręcz zmieniał powiat...
W kwestii meldunku nie zmienia sie nic - gorzej, jak masz samochód, to wtedy blachy trzeba zmienić. 8-(
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 lis 2010, 11:48

ZaciszaniN pisze:Większość mieszkańców Nowodworów i tak jeszcze kilka lat temu dymała 5 kilometrów z buta z zapadłej wsi do PKSu, którego częstotliwość oscylowała w granicach dwóch godzin, a połączenie obsługiwał rozklekotany Autosan, nie pamiętający remontu. Więc nawet jakby na 508 pojawiały się Żuki albo Nyski, to ci nie płacący w Warszawie podatków pasażerowie (którzy stanowią lwią część mieszkańców osiedla) powinni całować ZTM po rękach za taką częstotliwość 508.
A poza tym - co lekarze na twoje frustracje? Musisz być bardzo nieszczęśliwy skoro nienawidzisz innych ludzi.

Akurat na Nowodworach w większości niezameldowani są ci, którzy wynajmują mieszkania, ale to problem większości miasta i nie dotyczy samych Nowodworów. Warto wiedzieć o czym się pisze.
Scania A597 pisze:wieś przyjeżdża, jest niezameldowana w wawie,chcą szkół i komunikacji miejskiej a podatków NIE PŁACĄ
Tych nikt nie słucha.
JaBaal pisze:Przez około rok żyłem sobie nigdzie nie zameldowany i wszystko było w porządku, aż... skończyły się rubryki na pieczątki przeglądu technicznego dowodu rejestracyjnego blachosmroda. Żeby móc otrzymać nowy dowód rejestracyjny musiałem się zameldować.
Nie musiałeś. Ale skoro dałeś się zbajerować urzędnikom, cóż....
Wolfchen pisze:W kwestii meldunku nie zmienia sie nic - gorzej, jak masz samochód, to wtedy blachy trzeba zmienić. 8-(
Jeśli jest to na terenie m. st. Warszawy to nie ma obowiązku zmiany tablic, chociaż panie w okienkach różne brednie mówią.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2010, 14:31

Na terenie miasta jest ten sam powiat. Panie w okienkach są niedou(p)czone i sądzą, że chodzi o zakresy poszczególnych literek, a nie o powiat.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 lis 2010, 14:55

Glonojad pisze:Na terenie miasta jest ten sam powiat. Panie w okienkach są niedou(p)czone i sądzą, że chodzi o zakresy poszczególnych literek, a nie o powiat.
Warszawa jest gminą na prawach powiatu dzięki gniotowi pod tytułem Ustawa o Ustroju Miasta Stołecznego Warszawy z 27.10.2002:)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14782
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 lis 2010, 16:49

MisiekK pisze:Jeśli jest to na terenie m. st. Warszawy to nie ma obowiązku zmiany tablic, chociaż panie w okienkach różne brednie mówią.
Powiedzmy, że Warszawa jest pod tym względem szczególnym tworem ;)
MisiekK pisze:Akurat na Nowodworach w większości niezameldowani są ci, którzy wynajmują mieszkania, ale to problem większości miasta i nie dotyczy samych Nowodworów.
Często wręcz wynajmujący uniemożliwia choćby czasowe zameldowanie...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ