Polskie lasy zagrożone

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 30 lis 2010, 11:28

span pisze:
blinski pisze: Co wiesz i skąd wiesz? Jak bardzo pewny jesteś wiarygodności tych informacji?
W tym wypadku jestem pewny na 100%.
Zaraz, jeśli Lasy Państwowe to "Państwowe Gospodarstwo Leśne", to chyba nie ma mowy o czymś takim jak retencja jakichkolwiek "nadwyżek". I nie powinno być mowy o żadnej "chrapce" - to nie jest przedsiębiorstwo, które może wypracować zysk, czy wypłacić dywidendę. To jest jednostka organizacyjna Skarbu Państwa!
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 30 lis 2010, 12:13

span pisze:W tym wypadku jestem pewny na 100%.
Znalazłeś tajne urządowe papiery z pieczątką na śmietniku?

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 30 lis 2010, 14:15

blinski pisze:
span pisze:W tym wypadku jestem pewny na 100%.
Znalazłeś tajne urządowe papiery z pieczątką na śmietniku?
Nie. Znam bardzo dobrze (osobiście) osoby, które siedzą mocno w temacie i zajmują się tymi zagadnieniami zawodowo .
Jeszcze coś chcesz wiedzieć? Jeśli nie, to śmietnikowe pytania kieruj pod innym adresem =;

[ Dodano: |30 Lis 2010|, 2010 14:29 ]
chester pisze:
span pisze: W tym wypadku jestem pewny na 100%.
Zaraz, jeśli Lasy Państwowe to "Państwowe Gospodarstwo Leśne", to chyba nie ma mowy o czymś takim jak retencja jakichkolwiek "nadwyżek". I nie powinno być mowy o żadnej "chrapce" - to nie jest przedsiębiorstwo, które może wypracować zysk, czy wypłacić dywidendę. To jest jednostka organizacyjna Skarbu Państwa!
Lasy Państwowe oraz jednostki organizacyjne Lasów Państwowych nie należą do sektora finansów publicznych; są jednostką samofinansującą się i mogą wypracować zysk.
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 30 lis 2010, 16:00

span pisze:Nie. Znam bardzo dobrze (osobiście) osoby, które siedzą mocno w temacie i zajmują się tymi zagadnieniami zawodowo .
Jeszcze coś chcesz wiedzieć? Jeśli nie, to śmietnikowe pytania kieruj pod innym adresem =;
Napisałeś, że leśnicy mają rację w 100%, ale w żaden sposób nie odniosłeś się do niczego konkretnego (jeśli każdy ich postulat i podejrzenie względem rządu są prawdziwe, to jakie są podstawy w słuszności postulatów oraz działaniach rządu, by tak twierdzić?) ani nie podałeś konkretnych źródeł, które mogą być uznane za 100% godne zaufania - wiesz pewnie z doświadczeń na tym forum, że wielu zna osobiście kierowców i pracowników zajezdni, a jednak informacje od nich dotyczące tychże zajezdni nie muszą być prawdziwe; tak więc sama znajomość kogokolwiek z branży niczego nie poświadcza.
Po twoich odpowiedziach nie wydaje mi się, byś miał coś do powiedzenia - oprócz obruszania się, że ktoś śmie nie prosić o jakieś szczegóły zamiast zawierzyć bezkrytycznie stuprocentowej pewności.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 31 sie 2020, 11:28

Życie dopisało niezłą story. Prawdziwą gębę LP poznaliśmy po szeregu wyczynach np. w Puszczy Białowieskiej i innych cennych obszarach leśnych. Przebywając obecnie na Mierzei Wiślanej, po 50 latach nieobecności, jestem przerażony skalą wycinki i dewastacji tamtejszych lasów. Nie piszę o wycince pod kanał zatoka zalew. Pamiętam o olbrzymim sprzeciwie przeciwko wycince 2 ha lasu w Katach Rybackich w połowie lat 60-tych. Pamiętam jak rygorystycznie pilnowano sprawy zalesiania i ochrony pasa nadbrzeżnego. A teraz totalna siekierezada i triumf mentalności wczesnego PRL - dla doraźnych zysków po nas choćby potop i ruina.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sie 2020, 21:02

Będzie jeszcze śmieszniej - długopis podpisał ustawę umożliwiającą palenie drewnem jako "biomasą". W ten sposób PiS podniesie sobie wskaźnik "odnawialnych" źródeł energii, który jako tako wygląda głównie dzięki kogeneracji solarów na funduszach unijnych ... bo wiatrówki zabili.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 wrz 2020, 14:29

Wygląda jako tako dzięki dorzucaniu trocin do węgla. A teraz będą też z dobrego drewna nadającego się do wszystkiego (np. umilania lasów), a nie tylko z odpadów lub hodowanych w tym celu. Fotowoltaika w Polsce to waciki.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 02 wrz 2020, 21:22

a/p TALENT pisze:
31 sie 2020, 11:28
Życie dopisało niezłą story. Prawdziwą gębę LP poznaliśmy po szeregu wyczynach np. w Puszczy Białowieskiej i innych cennych obszarach leśnych.
Akurat wycinka Puszczy Białowieskiej została wstrzymana, a to doprowadziło do obumarcia sporej części puszczy. Tyle "ugrali" obrońcy. To tak jak walka z samochodami która ma skutkować zmniejszeniem smogu.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 03 wrz 2020, 18:43

Kuracja puszczy za pomocą ....... maszyn do zrywki - osławionych Harvesterów!!! Takie machiny są dobre w USA czy Kanadzie gdzie lasów od cholery. Starzy leśniczy i gajowi, których kiedyś poznałem przewracają się w grobie na takie wyczyny. Byłem, widziałem ich staranność i troskę, aby przy usuwaniu chorych drzew nie naruszyć ekosystemu leśnego. Ktoś za bardzo się nałykał tej "Hameryki". Ten casus przypomina mi opowieść rodziny z Wielkiej Brytanii o wyczynach tamtejszych dentystów wyrywających zęby, a nie leczących. Stąd też turystka do nas na leczenie zębów, a nie ich usuwanie. Cena zachowania uzębienia też jest na rzeczy. Wracając do Mierzei Wiślanej, główna droga tamtejsza osiągnęła standardy dróg ukraińskich - ciężarówki kursujące na budowę skatowały nawierzchnię skutecznie.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 wrz 2020, 5:11

Sebastian pisze:
02 wrz 2020, 21:22

Akurat wycinka Puszczy Białowieskiej została wstrzymana, a to doprowadziło do obumarcia sporej części puszczy.

Poradzi sobie. Taka jest natura.
. To tak jak walka z samochodami która ma skutkować zmniejszeniem smogu.
Gdyby faktycznie byla prowadzoba, to by oczywiście skutkowała. Przekroczenia norm na stacji w alei Niepodległości naprawdę nie biorą się z kopciuchow w Legionowie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 10 wrz 2020, 22:06

Glonojad pisze:
04 wrz 2020, 5:11
Sebastian pisze:
02 wrz 2020, 21:22

Akurat wycinka Puszczy Białowieskiej została wstrzymana, a to doprowadziło do obumarcia sporej części puszczy.

Poradzi sobie. Taka jest natura.
To tym bardziej poradziłaby sobie po wycince, a nawet szybciej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 wrz 2020, 23:00

Jedyne, co obumarło w puszczy, to drzewa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 13 kwie 2021, 10:43

W ostatnią niedzielę wyjechałem na działkę las i pole. Oczywiście tradycyjnie zwalono śmiecie, tym razem z rozbiórki jakiejś szopy. Wniosek: o kant d.... potłuc całą tą ustawę śmieciową. Nic się nie zmieniło, tylko opłaty pożeglowały w górę. Nauczony złym doświadczeniem, że raz zwalona kupa śmieci rozrasta się wzdłuż i wszerz, zastawiłem pułapki na amatorów nielegalnej zwałki. Skuteczne przetestowane przez kolegę na jego działce. Człowiek nie ucierpi, ale opony owszem.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 16 kwie 2021, 23:36

Plany i bieżące wykonania rębin (czyli cięcie zarobkowe) w Lasach Państwowych według obowiązujących planów urządzenia lasu:
https://mapy.lasyiobywatele.pl/zanim-wy ... j-las.html
Rzecz jasna to nie tak że cały obszar zaznaczony na czerwono jest do wycięcia, tylko najczęciej jakiś procent "starych" drzew. Nie mniej skala tej rzezi robi wrażenie.
Obrazek

ODPOWIEDZ