Mądry Polak po szkole?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 maja 2015, 19:58

Oczywiście, tu się zgadzam.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 22 maja 2015, 22:30

Os0 pisze:Na pewno należy uwspółcześniać zbiór lektur, pozbywać się nadmiaru z przełomu XIX i XX wieku. Ja jestem wdzięczny mojej polonistce z liceum, że czytaliśmy opowiadania Sapkowskiego, miła odmiana.
Staszyc :>?

Ja pamiętam, że na żadne Orzeszkowe się nie porywałem - skoro na Krzyżakach utknąłem na początku drugiego tomu jeszcze w podstawówce;]
Ale jakieś Granice itp. to czytałem i nawet były fajne.
ŁK

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 24 maja 2015, 19:47

XIX LO.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 04 cze 2015, 23:28

:arrow: Skoro tu od dawna trwa dyskusja o tym, jaka wiedza w życiu się przydaje, a jaka nie, to jako wyjątkowo karygodny przykład niewiedzy ogólnej należy podać (po raz kolejny zresztą) niejakiego "redaktora" Marcina Gałuszkę z "Raportu na gorąco" w TVP Warszawa. Jak komuś się chce, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Wawkomu wspomniane nazwisko, żeby znaleźć sporo jego "wyczynów" z poprzednich lat ("likwidacja zajezdni" będącej w rzeczywistości pętlą, ulica "Dolina Łazienkowska" itp.). Musiałem o tym wspomnieć, bo dziś popisał się kolejnym przykładem wiedzy, informując o tym, że na jakiejś ulicy nadłamana gałąź zagrażała bezpieczeństwu osób przygotowujących... ołtarz Drogi Krzyżowej! To nawet mój kolega ateista wie, że Droga Krzyżowa składa się ze stacji (a nie ołtarzy) i że na pewno nie odprawia się jej w Boże Ciało. No ale skąd może wiedzieć to dziennikarz?

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 05 cze 2015, 21:36

U niego to standard. W reportażu pokazywali tramwaj linii 23 (pokazane było jak byk ujęcie na tablicę), a ten o 13-tce czy jakoś tak...

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 08 cze 2015, 19:13

Cyck... :P w Nad Niemnem i Noce i dnie ?

Nie pamiętam i nie doczytałem bo się nie dało . Trzeba obejrzeć .
Zdałem maturę za komuny , prawie połowa z mojej klasy nie zdała . Ciężko nie było , kto się uczył ten zdał .
Historię skończyliśmy na drugiej wojnie i to pobieżnie , bo Pani Profesor się bała że coś powiem .
Na którym roku kończy się teraz nauka historii ?

PS Czytam teraz książkę " Berlingowcy " .
Polecam
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 08 cze 2015, 22:19

Nordyk110 pisze: Historię skończyliśmy na drugiej wojnie i to pobieżnie , bo Pani Profesor się bała że coś powiem .
Na którym roku kończy się teraz nauka historii ?
A nie na tym samym, co zawsze? Zawsze zaczyna się od epoki kamienia, a kończy niedługo po 1 wojnie.
Wątpię, żeby zwiększali liczbę godzin historii po to, żeby zmieścić na niej coraz to nowsze wydarzenia.
W zasadzie byłbym za wprowadzeniem przedmiotu Historia po 1945, to już 70 lat -
i połączyłbym to z WOSem, który był przenudny (no może dla reserveda był ciekawy),
a wszystkiego można się dowiedzieć w ciągu jednego dnia z Internetu
(chyba że w ogólności nie znam programu nauczania WOSu).
ŁK

kamlt
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2015, 17:54

Post autor: kamlt » 08 cze 2015, 22:49

Łukasz pisze:
Nordyk110 pisze: Historię skończyliśmy na drugiej wojnie i to pobieżnie , bo Pani Profesor się bała że coś powiem .
Na którym roku kończy się teraz nauka historii ?
A nie na tym samym, co zawsze? Zawsze zaczyna się od epoki kamienia, a kończy niedługo po 1 wojnie.
Właśnie nie. Wraz z nową reformą, którą podążali tegoroczni maturzyści historia kończy się w gimnazjum na zakończeniu I WŚ, a w liceum i technikum jest kontynuacja- historia od 1918 do dziś. Zmiana wg mnie na plus, o ile działa dobrze w praktyce, bo jak jakiś nauczyciel w gimnazjum się spóźni z realizacją podstawy, to zostają potem dziury, których w szkole średniej się nie nadrabia

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 cze 2015, 10:55

Nordyk110 pisze:Cyck... :P w Nad Niemnem i Noce i dnie ?

Nie pamiętam i nie doczytałem bo się nie dało . Trzeba obejrzeć .
Zdałem maturę za komuny , prawie połowa z mojej klasy nie zdała . Ciężko nie było , kto się uczył ten zdał .
Historię skończyliśmy na drugiej wojnie i to pobieżnie , bo Pani Profesor się bała że coś powiem .
Na którym roku kończy się teraz nauka historii ?

PS Czytam teraz książkę " Berlingowcy " .
Polecam
Ale przyznaj, polonistka to się nad tobą zlitowała.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 10 cze 2015, 17:01

:P :P
fik pisze:
Nordyk110 pisze:Cyck... :P w Nad Niemnem i Noce i dnie ?

Nie pamiętam i nie doczytałem bo się nie dało . Trzeba obejrzeć .
Zdałem maturę za komuny , prawie połowa z mojej klasy nie zdała . Ciężko nie było , kto się uczył ten zdał .
Historię skończyliśmy na drugiej wojnie i to pobieżnie , bo Pani Profesor się bała że coś powiem .
Na którym roku kończy się teraz nauka historii ?

PS Czytam teraz książkę " Berlingowcy " .
Polecam
Ale przyznaj, polonistka to się nad tobą zlitowała.
No , pisałem na TONY :P . Taka taktyka .Sześć stron papieru podaniowego na jakiś temat o drugiej wojnie światowej w lekturach .
Jak wyczytali temat to pół sali się na mnie spojrzało ( ok 80 osób) . :D
Przegubowce ,to sól tej ziemi .


Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 03 lip 2015, 14:17

Georg pisze:Po raz pierwszy przedmiotem, który najgorzej poszedł tegorocznym maturzystom nie jest matematyka, tylko WOS
Zasługa podniesienia poziomu nauczania matematyki, czy łatwiejsza matura w tym roku z tego przedmiotu?
Każdy musiał sobie wybrać przynajmniej jeden przedmiot rozszerzony, który chce zdać na maturze. A że WOS wielu abiturientom wydawał się najłatwiejszy, to wybrali właśnie ten przedmiot. Więc nie dość, że matematykę jak zwykle napisali na żenującym poziomie, to jeszcze zaniżyli średnią z WOS-u. No ale to drugie to trochę z przymusu. Matmy, chemii, biologii czy fizyki nie brali, bo w tym przypadku trzeba jednak coś wiedzieć, żeby na tej maturze cokolwiek naskrobać.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 lip 2015, 14:27

Faktoid rozwiewa wątpliwości:
Obrazek
EDIT dla Georga :) :
http://wiadomosci.gazeta.pl/faktoid/173 ... +Stonogi/p
Obrazek

Georg
Posty: 5935
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 03 lip 2015, 21:42

Wiliam pisze:Faktoid rozwiewa wątpliwości:
Obrazek
Nic się nie wyświetla...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 lip 2015, 0:56

Przeciwnie, mi się wyświetla już dwukrotnie... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ