Minuta ciszy za Dobranockę

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 19 cze 2013, 22:01

Smutna wiadomość, której nie ma, gdzie wrzucić (zastanawiałem się jeszcze nad "Warto obejrzeć"), więc niech będzie tu: TVP likwiduje "Wieczorynkę".
http://www.wprost.pl/ar/404523/TVP-zlik ... obranocke/

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3547
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 19 cze 2013, 22:24

Ma to swoje plusy i minusy. Ponoć oglądało to więcej osób w wieku poprodukcyjnym, aniżeli dzieci...
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 cze 2013, 9:22

Nie ma co się śmiać... Nie ma Muminków, nie ma Smerfów, nie ma Reksia, nie ma Bolka i Lolka, nie ma Pszczółki... Jakie jeszcze były kultowe bajki, które się oglądało? Kto, ze starszyzny, pamięta? :)

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 20 cze 2013, 10:03

Pawel_ pisze:Jakie jeszcze były kultowe bajki, które się oglądało? Kto, ze starszyzny, pamięta?
Zapomniałeś o Kubusiu Puchatku :razz:

Niestety to kolejny gwóźdź do trumny TVP. Powiedzmy sobie szczerze, powinien zostać tylko jeden rządowy program z obradami sejmu i jakimiś serwisami informacyjnymi, a nie ten dziwaczny utrzymujący się z abonamentu moloch.

Z drugiej strony spojrzałem na to, co oferuje wieczorynka i jest to mniej więcej to samo, co za moich czasów. Skoro oglądalność spada to może właśnie winien jest brak nowości?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 20 cze 2013, 10:13

Raczej to, że dużo powszechniejsze są kanały dla dzieci - minimini, cartoon network i inne... No i puszczanie dzieciakom filmów ze smartfonów, tabletów czy nawet dvd. Abstrahując od tego, jakie skutki dla młodego człowieka ma przesiadywanie przed kreskówkami.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 20 cze 2013, 18:42

Poc Vocem pisze:Zapomniałeś o Kubusiu Puchatku
Pawel_ pisze:Nie ma Muminków, nie ma Smerfów, nie ma Reksia, nie ma Bolka i Lolka, nie ma Pszczółki..
Przede wszystkim zapomniał o Misiu Uszatku
JacekM pisze:Raczej to, że dużo powszechniejsze są kanały dla dzieci - minimini, cartoon network i inne... No i puszczanie dzieciakom filmów ze smartfonów, tabletów czy nawet dvd. Abstrahując od tego, jakie skutki dla młodego człowieka ma przesiadywanie przed kreskówkami.
Cicho, Ty się urodziłeś już po zdradzie w Magdalence :>
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 20 cze 2013, 21:47

Pawel_ pisze:Zapomniałeś o Kubusiu Puchatku :razz:
A Chip i Dale i Gumisie? Ja to się m.in. na tym wychowałem.

Nie no, ten świat zmierza jak antyczna tragedia do nieuchronnej katastrofy. Ja rozumiem, internet i te inne uzależniające, ohydne elektroniczne pierdoły. Ale Dobranocka to jest wręcz kultowy program. Przez tyle lat to było coś, co dzieciaki co wieczór oglądały. Bo było co oglądać. Może gdyby puścili powtórki tych dawnych, świetnych dobranocek, a nie jakiegoś Noody czy innego szajsu, to byłaby wyższa oglądalność. Szczerze mi szkoda. Tyle wspomnień...

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3547
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 20 cze 2013, 22:06

W sumie z Telerankiem było podobnie. :/
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

px33
Posty: 1585
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 20 cze 2013, 22:08

No ale jak skasują Dobranockę to będzie można zrobić nowy SUPER MEGA HIT SHOW "Gwiazdy robią loda tańcząc na scenie podczas śpiewania w chórze i wykonywania cyrkowych akrobacji". Od razu zakontraktować 20 edycji (można 5 edycji na raz kręcić - wyjdzie taniej), dobierając gwiazdy tak żeby już w trzecim sezonie kogokolwiek znali tylko najzagorzalsi czytelnicy portali plotkarskich.
A, i trzeba dyskretnie przypominać o płaceniu abonamentu, może czerwonym migającym paskiem na 1/3 ekranu i 2 minutowe reklamy o abonamencie w każdym bloku reklamowym.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26817
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 cze 2013, 22:30

px33 pisze:No ale jak skasują Dobranockę to będzie można zrobić nowy SUPER MEGA HIT SHOW "Gwiazdy robią loda tańcząc na scenie podczas śpiewania w chórze i wykonywania cyrkowych akrobacji". Od razu zakontraktować 20 edycji (można 5 edycji na raz kręcić - wyjdzie taniej), dobierając gwiazdy tak żeby już w trzecim sezonie kogokolwiek znali tylko najzagorzalsi czytelnicy portali plotkarskich.
A, i trzeba dyskretnie przypominać o płaceniu abonamentu, może czerwonym migającym paskiem na 1/3 ekranu i 2 minutowe reklamy o abonamencie w każdym bloku reklamowym.
:D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3547
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 20 cze 2013, 22:35

Do cycatów! :)
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 20 cze 2013, 23:27

JacekM pisze:Raczej to, że dużo powszechniejsze są kanały dla dzieci - minimini, cartoon network i inne...
Z czego co druga bajka polega na tym, że źli ludzie zamachują się na nasz piękny, amerykański świat. ;)
Ogólnie, telewizja idzie w minimalizację kosztów i ryzyka. Łatwiej im puścić telezakupy i zgarnąć kasę niż Wołoszańskiego :/ Polecam wywiad z panem Weissem na podobny temat - link
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 20 cze 2013, 23:38

Matrix2441 pisze:Ale Dobranocka to jest wręcz kultowy program. Przez tyle lat to było coś, co dzieciaki co wieczór oglądały.
Teraz ponoć największą grupą oglądającą dobranockę byli emeryci :D Ale faktem jest, że TVP skutecznie zniechęciła do oglądania dobranocki. Kiedyś dobranocka i "Wiadomości" były żelaznym punktem ramówki TVP1 - ta pierwsza o 19, te drugie o 19.30. Oba programy były w zasadzie nie do ruszenia. Teraz "Wieczorynka" trwa już jakieś 15 minut i w dodatku regularnie wypada na rzecz jakichś innych programów.
Matrix2441 pisze:Może gdyby puścili powtórki tych dawnych, świetnych dobranocek
To by niewiele dało. Ale na pewno powinni pokazywać te bajki obok nowszych produkcji.
Matrix2441 pisze:a nie jakiegoś Noody czy innego szajsu
Ej, akurat Noody był fajny :D

reserved
Posty: 14587
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 20 cze 2013, 23:51

Ogólnie moim zdaniem Telewizja Polska schodzi na psy. Weźmy pod lupę strony internetowe. Wchodzę na prywatne strony, żeby obejrzeć film - czasem jakaś reklama się zdarzy a czasem nie. Wchodzę na strony TVP, żeby coś obejrzeć w internecie i co? Nie mam siły... muszę obejrzeć 3 minuty reklam... po prostu rezygnuję z wchodzenia na te strony bo mam dość reklam.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 21 cze 2013, 9:27

Cicho, Ty się urodziłeś już po zdradzie w Magdalence
No ale przez parę lat swojego życia miałem w domu tylko czarno-biały telewizor, a potem jeszcze długo tylko 6 kanałów 8-(
reserved pisze:Ogólnie moim zdaniem Telewizja Polska schodzi na psy. Weźmy pod lupę strony internetowe. Wchodzę na prywatne strony, żeby obejrzeć film - czasem jakaś reklama się zdarzy a czasem nie. Wchodzę na strony TVP, żeby coś obejrzeć w internecie i co? Nie mam siły... muszę obejrzeć 3 minuty reklam... po prostu rezygnuję z wchodzenia na te strony bo mam dość reklam.
Na ipla.tv, też musiałem czekać ze 3 minuty, żeby obejrzeć sobie Cafe Futbol. Tylko że program ten trwa ponad godzinę, a na tvp.pl często 3 minuty reklam poprzedzają 2-minutowy materiał...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ