Minuta ciszy za Dobranockę

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3548
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 25 cze 2013, 22:22

@Matrix, a ja sądzę, że zaczęło się to psuć wcześniej. 10 lat temu różnica między TVP1, a TVP Polonia była już widoczna. Tylko tam można było liczyć na Uszatka, Kolargola i innych z klasyki.
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Stary Pingwin
Posty: 5805
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 25 cze 2013, 22:24

Szeregowy_Równoległy, Zdecydowanie lepsze od Strusia Pędziwiatra.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 25 cze 2013, 22:57

Stary Pingwin pisze:Zdecydowanie lepsze od Strusia Pędziwiatra.
Oj, akurat Looney Tunes w paśmie niekodowanym Canal+ to był jeden ze stałych punktów programu. ;)
A zdecydowanym faworytem Wieczorynek zawsze były i będą dla mnie Gumisie.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 25 cze 2013, 23:08

Daniel_FCB pisze: A zdecydowanym faworytem Wieczorynek zawsze były i będą dla mnie Gumisie.
A dla mnie Smerfy. Zdecydowanie :)

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3074
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 25 cze 2013, 23:12

Muminki, Smerfy, Gumisie, Kaczor Donald a także bajki na RTL7 i Polonii 1. To było coś
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1619
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 25 cze 2013, 23:42

Stary Pingwin pisze:Też, ale nie lubiłem .
Stary Pingwin pisze:Ja zaczynałem dobranocki od Jacka i Agatki, kultowego Misia Uszatka(a teraz dzieci pocałujcie mnie w d,,ę). Później był Bolek i Lolek, Pomysłowy Dobromir i Zaczarowany Ołówek. Z tej ostatniej melodyjka chodzi za mną do dziś. Zanucę- lalalala....
Też nie lubiłem ,ale Reksio był wporzo i jeszcze taki ruski Wasyl
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Łukasz
Posty: 10559
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 cze 2013, 0:05

Kilka lat temu zdarzało mi się nie przełączać telewizora, jak leciał Garfield z przecudownym dubbingiem Wasowskiego.
ŁK

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 cze 2013, 1:03

Tylko ze nasze "kultowe" dobranocki nie docierają do dzisiejszego widza. Dlaczego? Ano dlatego ze świat przedstawiony jako ten rzeczywisty nie przystaje do współczesnego i dzieciaki nie sa zupełnir zainteresowane ty bo nie rozumieją o co chodzi. o ile z takimi abstrakcyjni jak w smerfach czy gumisiach nei ma wiekszego problemu o tyle krecik czy pomysłowy Dobromir kompletnie sa oderwane od rzeczywistości.

I nie powiecie mi ze współczesna animacja jest tragiczna, bo przekopuję często różne ciekawostki i 1 na 10 trafai się w porządku, że można godzinami oglądać.
Podam wam przykład jak możną zrobić cos nowego w oparciu o stare dobre zasady.
Starsi zapewne znają kreskówkę Scooby-Doo. Wszystkie niemal odcinki toczyły sie wg bardzo kreślonego schematu. Teraz, pare lat temu uruchomiono kreskówkę Fienasz i Ferb. mimo ze podobnie jak scooby-doo posługuje sie takim samym schematem to oparte jest to w zupełnie innych realiach i z zupełnie inny odniesieniem do widza.

Wracając do samej Dobranocki czy tez raczej "wieczorynki" zdjęcie jej z pasma w dni robocze jest niestety koniecznością. Licencje na dobre kreskówki sa drogie a pasmo sie delikatnie mówiąc marnuje. Za to w weekendy i w święta powinno zostać ale.. powinno prezentować kreskówki na poziomie adresowania do widza w wieku 9 - 13 lat. I nie schodzić z tego pułapu puszczając kreskówki dla imbecyli w paśmie wieczornym). nie obraził bym się gdyby te 30 minut przeznaczono na ambitniejsze produkcje ale nadal w postaci filmu animowanego. TVP pewnei niedługo uruchomi pasm kreskówkę na TVP Kultura/historia/Rozrywka/etc na których będzie puszczać Polskie inne "kultowe produkcje" dzis do tych kanałów bedzie miała wiekszosc dostęp za sprawa cyfryzacji i moim zdaniem miejsce Misia Uszatka jest na TVP Kultura czy Historia.
Obrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 cze 2013, 6:18

Ja wiem czy kultowe bajki nie docierają.... Mój synek ogląda je z ogromną fascynacją a za Misia Uszatka to by się dał pokroić.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4875
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 cze 2013, 9:03

bepe pisze:Smutna wiadomość, której nie ma, gdzie wrzucić (zastanawiałem się jeszcze nad "Warto obejrzeć"), więc niech będzie tu: TVP likwiduje "Wieczorynkę".
http://www.wprost.pl/ar/404523/TVP-zlik ... obranocke/
Myślę, że cała ta nagonka na TVP jest bez sensu. W tym wycinku na wprost.pl nie jest napisane najważniejsze. Wieczorynka z TVP1 zniknie, ale w chwili uruchomienia TVP ABC, czyli ich własnego kanału adresowanego do dzieci, który chcą również udostępnić w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a to czy tam się znajdzie, dowiedzieć się mamy najpóźniej za miesiąc.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 26 cze 2013, 10:04

jgas pisze:
Łukasz pisze: Brygada RR :D
Przygody misia Kolargola :term:
Seria o przygodach Profesora Baltazara Gąbki z niezapomnianymi rolami Smoka Wawelskiego i Bartłomieja Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka - Mama Mia , Smok Telesfor, Wilk i Zając, Przygody Kota Filemona, Przygody Pyzy ( czy jakoś tak ), Miś z Okienka itp.
Od groma i ciut było tych bajek.
Pamiętam że jak Smerfy zaczęli pokazywać w TV to był to jedyny wypadek kiedy dzieciaki same wracały do domu bez wołania przez rodziców :D
Ogólnie TVP dawno już olała programy dla najmłodszych. Nie wiem czy jeszcze coś rano jest ( ,,Domowe Przedszkole'' czy coś podobnego ), ale popołudniu czy wieczorem to tragedia. Za moich czasów po południu był czy to ,,Zwierzyniec'', czy choćby słynny ,,Piątek z Pankracym'' . Teraz leci o tej porze przeważnie odcinek ,,Mody na Sukces'' czy innego badziewia.
Ogólnie czasami mam wrażenie że za tej podłej komuny TVP bardziej spełniała tą tzw ''misję'' niż teraz.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 cze 2013, 10:23

rufio198 pisze:Seria o przygodach Profesora Baltazara Gąbki z niezapomnianymi rolami Smoka Wawelskiego i Bartłomieja Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka - Mama Mia
obejrzałem z dzisiejszej perspektywy, ta kreskówka jest bezsensowna, miała coś naśladować ale nic z tego nie wyszło. Ani kreska ciekawa, ani dialogi, ani dźwięki. Nawet Historia jest naciągana na siłę. Poza paroma drobiazgami typu "carramba, Mamma mia i śmiechem Smoka Wawelskiego to nie ma w niej nic.

Ogólnie pasmo poranne było kierowane do przedszkolaków ale takich bezmyślnych, potężna infantylizacja.
rufio198 pisze:Teraz leci o tej porze przeważnie odcinek ,,Mody na Sukces'' czy innego badziewia.
TVP przerobiła w sie papkę dla niemyślacych, ilosc seriali i programów dla roboli przekracza masę krytyczną. W zasadzie poza programami przyrodniczymi z Czubówna to w TVP dla mnie nie ma już nic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 cze 2013, 10:30

Teokryt pisze:obejrzałem z dzisiejszej perspektywy, ta kreskówka jest bezsensowna, miała coś naśladować ale nic z tego nie wyszło.
Miała naśladować książki Stanisława Pagaczewskiego, na podstawie których ją nakręcono :evil:
Teokryt pisze:Ani kreska ciekawa, ani dialogi, ani dźwięki.
Animacja fajna, dialogi świetne, dźwięk dobry. Oczywiście masz świadomość, że to ja mam rację, a ty się mylisz? :P
rufio198 pisze:Ogólnie czasami mam wrażenie że za tej podłej komuny TVP bardziej spełniała tą tzw ''misję'' niż teraz.
To prawda, ale też pamiętaj o kwestii zapotrzebowania, które znacząco zmalało...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 cze 2013, 10:44

W jakim sensie zapotrzebowanie zmalało? Chyba raczej podaż wzrosła - w przypadku kreskówek są inne kanały tv i inne media, w przypadku innych programów 'misyjnych' też coś się znajdzie - i można argumentować, że TVP1 nie musi akurat tych programów nadawać. Ale co to ma do zapotrzebowania?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 26 cze 2013, 11:04

Trzeba chyba w dyskusji też brać pod uwagę to, że owszem, są kanały tematyczne, dvd, tablety, youtube'y i wszelkie inne sposoby podawania treści dla dzieci, ale to wszystko dotyczy głównie dużych miast i głównie nieco lepiej uposażonych rodzin. A jak to jest w miejscach, gdzie dociera Jedynka, Polsat i Dwójka, która śnieży i akurat nie ma komputera a są dzieci, to nie bardzo wiem. Ani czy są takie miejsca, ani tez, czy w takich miejscach na te wieczorynki dzieci jednak czekają.
Popatrz, jaka franca!

ODPOWIEDZ